ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

لابیاپلاستی یک روش جراحی است که معمولاً برای کاهش اندازه لابیا مینور – چین‌های پوستی که مجرای ادرار و واژن شما را احاطه کرده‌اند – انجام می‌شود. پوست اضافی ممکن است پیچ خورده و نیشگون بگیرد و در حین ورزش، فعالیت های بدنی و مقاربت باعث ناراحتی شود. لابیاپلاستی نیز به دلایل زیبایی و به عنوان بخشی از جراحی تعیین جنسیت انجام می شود.

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یک روش جراحی برای کاهش یا افزایش اندازه لابیا است. این جراحی برای بهبود ظاهر لابیای شما، کاهش ناراحتی فیزیکی یا به عنوان بخشی از جراحی تایید جنسیت انجام می شود.

لب های شما چین های پوست اطراف دهانه واژن شما هستند. شما دو تا پوست دارید. چین های بیرونی لب های بزرگ نامیده می شوند که به معنای لب های بزرگ است. این چین‌ها چین‌های گوشتی بزرگ‌تری هستند که از اندام‌های تناسلی خارجی محافظت می‌کنند و بعد از بلوغ با موهای ناحیه تناسلی پوشیده می‌شوند. چین های داخلی لب های کوچک نامیده می شوند که به معنای لب های کوچک است. این چین های پوستی از دهانه مجرای ادرار (جایی که ادرار از بدن شما خارج می شود) و واژن محافظت می کند.

در طول لابیاپلاستی و بسته به دلیل انجام آن، جراح شما یکی از موارد زیر را انجام می دهد:

مقداری از بافت لابیا را برای کاهش اندازه آن جدا می کند.
ماده پرکننده یا چربی را به لابیا تزریق می کند تا آن را بزرگ کند.
لابیا را از بافت دیگر بازسازی می کند.

دلایل تمایل به لابیاپلاستی چیست؟
دلایل پزشکی و فیزیکی

برای کاهش اندازه لب های کوچک به طوری که از لبه های لابیا بزرگ بیرون نزند. بافت اضافی لب می‌تواند پیچ ​​خورده، بچرخد، نیشگون بگیرد یا کشیده شود و در حین ورزش، فعالیت‌های بدنی (مانند دوچرخه‌سواری یا دویدن) و مقاربت باعث ناراحتی و تحریک فیزیکی شود.
برای بهبود بهداشت و سلامت، زیرا بافت اضافی می تواند پاکسازی را دشوارتر کند و می تواند باکتری هایی را در خود جای دهد که می تواند منجر به ایجاد عفونت های دستگاه ادراری شود.

دلایل زیبایی و احساسی

برای بازگرداندن ظاهری جوان تر پس از زایمان یا پیری.
برای کاهش عدم تقارن (شکل ناهموار) لابیا کوچک یا لابیا بزرگ زمانی که یک طرف بلندتر یا شکل متفاوتی نسبت به طرف دیگر دارد.
برای افزایش اعتماد به نفس و از بین بردن خطوط بصری، برآمدگی یا ظاهر “پنجه شتر” هنگام پوشیدن شلوار یا ساق تناسب اندام. در صورت وجود بافت بیش از حد لابیا، لباس‌های تنگ نیز می‌توانند باعث ناراحتی فیزیکی شوند.
برای بهبود راحتی، اعتماد به نفس و رفاه جنسی در مورد ظاهر اندام تناسلی خود در طول تماس صمیمی.

جراحی تایید جنسیت

اگر جراحی بخشی از یک فرآیند تایید جنسیت باشد، می توان با استفاده از بافت تناسلی موجود، لابیا ایجاد کرد. لابیاپلاستی ممکن است قبل یا بعد از سایر جراحی های بازسازی انجام شود.

چه چیزی باعث بزرگ شدن لابیا می شود؟

سن. یائسگی یا سایر تغییرات هورمونی می تواند بافت لابیا بزرگ را نازک کند و به لابیا کوچک اجازه می دهد تا فراتر از لابیا بزرگ بیرون بزند.
بارداری و زایمان.
تغییرات در وزن شما
ژنتیک

قبل از جراحی چه اتفاقی می افتد؟

ابتدا، شما و جراحتان درباره دلایلی که می خواهید لابیاپلاستی انجام دهید، صحبت خواهید کرد. شما انتظارات و اهداف خود و همچنین خطرات جراحی را مورد بحث قرار خواهید داد. شما ممکن است تحت یک معاینه روانشناسی قرار بگیرید، از جمله اینکه در مورد افسردگی و اضطراب از شما سوال شود.

در مرحله بعد، جراح جزئیات جراحی شما را توضیح می دهد، از جمله اینکه برش ها در کجا ایجاد می شوند و در مورد تغییرات در اندازه و شکل لابیای شما چه انتظاری باید داشت.

شما ممکن است تحت برخی آزمایشات قبل از جراحی از جمله آزمایش خون، آزمایش ادرار و اشعه ایکس قفسه سینه قرار بگیرید. به شما دستورالعمل هایی در مورد نحوه پوشیدن در عمل، زمان قطع غذا و نوشیدنی، زمان تنظیم یا قطع موقت برخی داروها و سایر اطلاعات در مورد نحوه آماده شدن برای جراحی داده می شود.

در روز جراحی لابیاپلاستی چه اتفاقی می افتد؟

پس از اینکه به محل جراحی خود رسیدید، لباس جراحی را به تن خواهید کرد. یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی موارد حیاتی شما (دما، نبض، فشار خون، سطح اکسیژن، میزان تنفس) را اندازه گیری می کند. ممکن است دوباره مقداری آزمایش خون و آزمایش ادرار انجام دهید. آنها یک خط داخل وریدی (IV) را در بازو یا دست شما قرار می دهند و ممکن است یک کاتتر ادراری را در مجرای ادرار شما قرار دهند.

در مرحله بعد، پزشک شما لابیای شما و پوست اطراف آن را تمیز می کند و در صورت نیاز ناحیه شرمگاهی شما را می تراشد. سپس بیهوشی را شروع می کنند. بسته به روشی که انجام می دهید ممکن است آرامبخش IV با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی داشته باشید. ارائه دهنده شما در مورد بهترین نوع بیهوشی در مرحله برنامه ریزی جراحی صحبت خواهد کرد.

ارائه دهنده شما انتخاب می کند که کدام روش جراحی را با توجه به نحوه تغییر اندازه یا تغییر شکل لب های شما (لب های بزرگ و/یا لب های کوچک) انتخاب می کند. آنها معمولا این جراحی را با چاقوی جراحی، قیچی یا لیزر انجام می دهند.

رویه های کاهش

برای کاهش لب های شما (لب های کوچک و/یا لب های بزرگ)، دو رویکرد کلی وجود دارد:

روش اصلاح با این روش، جراح شما بافت اضافی را از لبه بیرونی یک یا هر دو طرف لابیا مینور شما برمی‌دارد به طوری که با لبه‌های لابیا ماژور شما یکنواخت شده یا از آن خارج می‌شود.
رویه گوه. با این روش، جراح شما یک قطعه بافت گوه ای یا پای شکل را از نواحی داخلی یک یا هر دو طرف لابیا مینور شما برمی دارد. آنها زیر مخاط را دست نخورده می گذارند به طوری که وقتی لابیا بخیه می شود (بخیه می شود)، لبه چروکیده لابیا دست نخورده باقی می ماند. این ظاهر طبیعی تری را برای لابیا مینور حفظ می کند. به طور مشابه، در صورت انجام عمل جراحی برای کاهش لابیا ماژور، می‌توان بخش داخلی هر لب از لابیا ماژور را برداشت.

جراح شما ممکن است بسته به تخصص جراحی یا نتیجه دلخواه شما، رویکردهای ترجیحی دیگری داشته باشد. شما و جراحتان با هم کار خواهید کرد تا روش جراحی را انتخاب کنید که به بهترین وجه اهداف و نگرانی های شما را برآورده کند.

روش بزرگ کردن

برای بزرگ کردن لابیا ماژور شما، جراح مقدار کمی چربی را از ناحیه دیگری از بدن مانند شکم یا ران شما (در روش لیپوساکشن) می گیرد و آن را به لب بزرگ شما تزریق می کند. تزریق اسید هیالورونیک به لابیا ماژور یک گزینه جایگزین است.

جراحی تایید جنسیت

از بافت آلت تناسلی می توان برای ایجاد لابیا استفاده کرد. لابیاپلاستی یک مرحله در کل فرآیند جراحی ترمیمی با تعیین جنسیت است.

تمام برش ها در روش هایی که در بالا توضیح داده شد با بخیه های قابل جذب (بخیه) بسته می شوند که به مرور زمان حل می شوند و نیازی به برداشتن ندارند. محل جراحی شما با پانسمان جراحی پوشانده شده است.
لابیاپلاستی چقدر طول می کشد؟

لابیاپلاستی یک عمل سرپایی است. لابیاپلاستی معمولا کمتر از دو ساعت طول می کشد. جراحی تایید جنسیت به زمان بیشتری نیاز دارد.
بعد از جراحی چه اتفاقی می افتد؟

پس از جراحی، ارائه‌دهنده کاتتر ادراری شما را برمی‌دارد (در صورت داشتن کاتتر) و با از بین رفتن بیهوشی هوشیارتر می‌شوید. از نظر خونریزی معاینه خواهید شد. قبل از ترخیص، دستورالعمل هایی در مورد نحوه مراقبت از زخم در حین بهبودی به شما داده می شود. ارائه دهندگان شما همچنین در مورد کنترل درد بحث خواهند کرد و اطلاعاتی در مورد محدودیت های فعالیت و قرار ملاقات های بعدی به شما می دهند.

خطرات و عوارض جراحی لابیا چیست؟

عوارض نادر است، اما می تواند شامل موارد زیر باشد:

بافت بیش از حد یا بافت کافی برداشته نمی شود.
خون ریزی.
کبودی (هماتوم).
عفونت
شکستگی زخم.
جای زخم.
درد مداوم، درد همراه با رابطه جنسی یا از دست دادن حساسیت.

آیا بهبودی لابیاپلاستی دردناک است؟

شما مقداری تورم، ناراحتی و درد خواهید داشت، اما معمولاً با داروهای بدون نسخه مانند استامینوفن (Tylenol®)، یا یک داروی تجویزی محدود، کنترل آن آسان است. اگر ناراحتی شما با داروهای توصیه شده به خوبی کنترل نشد، حتما با جراح خود تماس بگیرید. درمان های خانگی، مانند کمپرس سرد یا کیسه یخ نیز مفید هستند. برای کاهش درد و تورم، یک کیسه یخ را روی ناحیه عمل (روی لباس زیر پارچه‌ای) با یک برنامه ۲۰ دقیقه روشن/۲۰ دقیقه خارج کنید. بیشتر افراد فقط درد یا حساسیت به لمس خفیف را برای چند روز گزارش می کنند.

ممکن است به شما یک آنتی بیوتیک خوراکی یا آنتی بیوتیک موضعی داده شود تا روی زخم جراحی خود بمالید تا از عفونت جلوگیری شود.

در طول دوره بهبودی، از شلوارهای گشاد و لباس زیر استفاده کنید. لباس‌های تنگ یا لباس‌های زیر می‌توانند باعث ایجاد اصطکاک روی زخم شده و از بهبود یا به تاخیر انداختن آن جلوگیری کنند.

آیا خونریزی زیادی خواهد داشت؟

ممکن است چند روز تا یک هفته یا بیشتر خونریزی داشته باشید. برای جذب این خونریزی جزئی می توانید از یک مینی پد استفاده کنید.

چه زمانی نتایج در بهترین حالت خود خواهد بود؟

تورم اولیه، درد و تغییر رنگ موقت در چند هفته اول پس از جراحی کاهش می یابد. بیشتر تورم بعد از شش هفته از بین می رود. با این حال، ممکن است تا چهار تا شش ماه زمان بهبودی طول بکشد تا ورم به طور کامل از بین برود قبل از دیدن نتایج نهایی لابیاپلاستی. معمولاً جای زخم کمی وجود دارد.
چگونه ناحیه لب های خود را بشوییم؟

برای شستن زخم فقط از آب ولرم (بدون صابون) استفاده کنید. پس از ادرار کردن، ناحیه مورد نظر را به آرامی پاک کنید یا آن را خشک کنید. ناحیه جراحی را مالش ندهید

جراح ممکن است از شما بخواهد که دارو مصرف کنید یا رژیم غذایی را برای جلوگیری از یبوست توصیه کند تا زور نزنید، که می تواند بخیه های شما را کشیده یا بشکند.

تمام دستورالعمل‌های ارائه‌دهنده خدمات پس از عمل را برای ادرار کردن و مدفوع، برای تمیز نگه داشتن ناحیه جراحی و عاری از باکتری‌ها و اجازه دادن به بهبود ناحیه جراحی دنبال کنید.

چه زمانی می توانم به کار، فعالیت بدنی و فعالیت جنسی برگردم؟

پس از چند روز باید بتوانید به سر کار و سایر فعالیت های سبک بازگردید. اگر شغل شما شامل فعالیت بدنی یا بلند کردن وزنه است، ممکن است لازم باشد مدت بیشتری در خانه بمانید. شما باید از موارد زیر به مدت چهار تا شش هفته یا تا زمانی که جراح خود را پاک کند اجتناب کنید:

تمرین های ورزشی دشوار.
فعالیت های بدنی مانند دوچرخه سواری، دویدن و شنا.
صمیمیت جنسی.

بازگشت زودهنگام به این فعالیت ها می تواند بر زخم فشار وارد کند، بخیه ها را پاره کند و بهبود را به تاخیر بیندازد.

ماندگاری نتایج لابیاپلاستی چقدر است؟

لابیاپلاستی که به‌عنوان جراحی کاهش انجام می‌شود، یک عمل یک‌باره و طولانی‌مدت است. تا زمانی که عوارضی ایجاد نشود، ممکن است دیگر هرگز به این جراحی نیاز نداشته باشید. لابیاپلاستی تقویتی با تزریق چربی یا فیلر ممکن است به مرور زمان نیاز به “لمس”های اضافی داشته باشد.

باید بدانید که اگر تصمیم به بچه دار شدن بعد از عمل خود داشته باشید، لابیاپلاستی شما ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد. بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند که برای انجام لابیاپلاستی صبر کنند تا زمانی که خانواده خود را تکمیل کنند.

چه زمانی باید با جراحم تماس بگیرم؟

در صورت تجربه با مطب جراح خود تماس بگیرید:

تورم بیش از حد یا بدتر شدن درد.
افزایش خونریزی، دیدن توده های خون.
چرک یا ترشح تغییر رنگ داده است.
درد شدید هنگام ادرار کردن یا مدفوع.
تب.
باز شدن محل جراحی لابیاپلاستی

چه سوالاتی باید از جراحم بپرسم؟

آیا من کاندید خوبی برای جراحی هستم؟
چه زمان بهبودی را باید انتظار داشته باشم؟
این روش چگونه انجام خواهد شد؟
خطرات و عوارض آن چیست؟
چه نتایجی را باید انتظار داشته باشم و چه مدت قبل از مشاهده کامل آنها؟
نتایج چقدر دوام دارند؟
هزینه جراحی چقدر است؟
آیا جراحی تحت پوشش بیمه است؟

یادداشتی از کلینیک کلیولند

اگر از ظاهر لابیای خود آزار می‌دهید یا هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ، انجام برخی ورزش‌ها یا درگیر شدن در رابطه جنسی احساس ناراحتی می‌کنید، لابیاپلاستی می‌تواند گزینه‌ای باشد که باید در نظر بگیرید. اگر تحت عمل جراحی تعیین جنسیت هستید، لابیاپلاستی بخشی از فرآیند بازسازی جراحی است.

صحبت در مورد اندام تناسلی شما ممکن است ناراحت کننده باشد. بدانید که جراح شما اینجاست تا به دلایلی که ممکن است به چنین جراحی فکر کنید، از شما حمایت کند. از بحث در مورد اهداف و نگرانی های خود با جراح خود دریغ نکنید. جراح شما به صحبت‌های شما گوش می‌دهد، جزئیات گسترده‌ای در مورد نحوه انجام این روش، نتایجی که باید انتظار داشته باشید را ارائه می‌دهد و به تمام سوالات شما پاسخ می‌دهد. افرادی که لابیاپلاستی انجام داده اند، اعتماد به نفس خود را در ظاهر، زندگی فعال راحت تر و زندگی جنسی و افزایش کلی کیفیت زندگی خود گزارش کرده اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل