ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

عمل لابیاپلاستی  شما منحصر به فرد است

واژن – عمل لابیاپلاستی  یا به طور دقیق تر، فرج و تمام اجزای آنها – در اشکال، اندازه ها و رنگ های مختلف وجود دارد. آنها حتی بوهای مختلفی دارند.

بسیاری از مردم نگرانند که اندام تناسلی آنها “طبیعی” به نظر نمی رسد، اما واقعاً هیچ طبیعی وجود ندارد. تنها چیزی که در بیرون وجود دارد چیزی است که برای شما عادی است. و مگر اینکه حالت عادی شما شامل درد یا ناراحتی باشد، احتمالاً همه چیز خوب است.

هنوز مطمئن نیستید؟ به این تصاویر از لابیاهای واقعی نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که چقدر می توانند واقعاً متنوع باشند و برای اطلاعات بیشتر در مورد ظاهر کلی آنها به ادامه مطلب مراجعه کنید.
تصاویر لابیا: شکل معمولی چیست؟

هنگامی که افراد ظاهر واژن را ذکر می کنند (“کج” یا غیر آن)، معمولاً در مورد لابیا یا “لب های واژن” صحبت می کنند.

لب های گوشتی بیرونی فرج به نام لابیا بزرگ شناخته می شوند. لب های داخلی که معمولاً به دهانه واژن منتهی می شوند، لابیا مینور نامیده می شوند.

حتی اگر لابیای شما پس از یک “نوع” رایج باشد، احتمالاً تغییراتی دارند که آنها را منحصر به فرد می کند. برخی از لب ها دارای ویژگی های مرتبط با انواع مختلف هستند و نمی توان آنها را در یک دسته بندی خاص قرار داد.

آیا می خواهی از نزدیک نگاهی بیاندازی؟ یک آینه دستی بردارید و به جایی خصوصی بروید. از این زمان برای کشف آناتومی خود و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بدن خود استفاده کنید.

لب های داخلی نامتقارن

اگر یک لب داخلی بلندتر، ضخیم تر یا بزرگتر از دیگری باشد، نامتقارن در نظر گرفته می شود. در واقع بسیار رایج است که فرج ها دارای لب های کوچک هستند که حتی یکنواخت نیستند.

لب های خارجی خمیده

به لب های بیرونی خود مانند نعل اسبی که وارونه شده است فکر کنید – یک منحنی گرد که در انتها به طور یکنواخت به هم می رسد. هنگامی که این اتفاق می افتد، معمولاً لب های داخلی را آشکار می کند. آنها ممکن است تا زیر لابیا ماژور شما گسترش یابند یا نه.

لب های داخلی برجسته

اغلب لب‌های داخلی بلندتر از لب‌های خارجی هستند و از لب‌های بیرونی بیرون می‌آیند. این تفاوت در طول ممکن است ظریف تر باشد، به طوری که لب های داخلی به سختی به بیرون نگاه می کنند، یا ممکن است واضح تر باشد.

لب های بیرونی برجسته

لب های بیرونی برجسته بسیار پایین تر روی فرج شما قرار می گیرند. پوست ممکن است ضخیم و پف کرده یا نازک و کمی شل باشد – یا جایی در این بین.

لب های داخلی بلند و آویزان

اینها شکلی از لب های داخلی برجسته هستند. آنها می توانند تا یک اینچ (یا بیشتر) از کنار لب های بیرونی شما آویزان شوند. حتی ممکن است بیرون از لباس زیر شما آویزان شوند. ممکن است کمی پوست اضافی یا چین های اضافی را متوجه شوید.

لب های بیرونی بلند و آویزان

اینها شکلی از لب های بیرونی برجسته هستند. آنها معمولا در سمت بزرگتر هستند، اغلب پوست را نازک و شل می کنند. مانند لب های آویزان داخلی، ممکن است چین ها بیرون از لباس زیر شما آویزان شوند. این ممکن است به لب های داخلی شما کمی بیشتر در معرض دید قرار دهد.

لب های بیرونی کوچک و باز

لب‌های بیرونی صاف هستند و روی استخوان شرمگاهی قرار می‌گیرند، اما کمی از هم جدا شده‌اند و لب‌های کوچک شما را نشان می‌دهند.

لب های بیرونی کوچک و بسته

لب‌های بیرونی، در این مورد، از هم جدا نیستند، بنابراین لب‌های درونی شما را کاملاً پنهان کرده و در بر می‌گیرند. اگرچه این نوع فرج معمولاً در سرگرمی های بزرگسالان دیده می شود، اما در واقع کمترین نوع فرج است.

لب های داخلی قابل مشاهده
در این نوع، لب های داخلی و خارجی معمولاً یک اندازه هستند. لب های درونی شما قابل مشاهده نیستند، زیرا آنها در خارج از چین های بیرونی آویزان هستند. آنها قابل مشاهده هستند زیرا چین های بیرونی به طور طبیعی می نشینند یا به سمت هر دو طرف کشیده می شوند. آنها معمولاً از بالا تا پایین لب های بیرونی شما دیده می شوند.

طول و عرض متوسط ​​چقدر است؟

تعداد زیادی داده در مورد اندازه‌گیری‌های لبی موجود نیست، اما جدیدترین مطالعه در سال 2018 بزرگترین و جامع‌ترین مطالعه در مورد طول اندام تناسلی خارجی بود.

این مطالعه مقطعی که شامل 657 شرکت کننده بین 15 تا 84 سال بود، برخی از یافته های مطالعات قبلی را مجدداً تأیید کرد.

به عنوان مثال، بین شاخص توده بدن (BMI) و اندازه بزرگ لبی ارتباط وجود دارد. محققان همچنین ارتباطی بین زایمان طبیعی و طول لابیال ماژور پیدا کردند.

نتایج آنها موارد زیر را برای لابیاهای متوسط ​​نشان می دهد:

لابیا ماژور سمت راست 79.71 میلی متر (میلی متر) یا حدود 3.1 اینچ (اینچ) طول دارد.
لابیا ماژور چپ 79.99 میلی متر (کمی بیش از 3.1 اینچ) طول دارد.
لابیا مینور راست 42.1 میلی متر (حدود 1.6 اینچ) طول و 13.4 میلی متر (حدود 0.5 اینچ) عرض دارد.
لابیا مینور چپ 42.97 میلی متر (حدود 1.7 اینچ) طول و 14.15 میلی متر (کمی بیش از 0.5 اینچ) عرض دارد.

در حالی که این مطالعه بزرگترین در نوع خود بود، محدودیت هایی داشت:

این شامل تعداد کمی از زنان سیس جندر در گروه سنی 75 تا 84 سال به دلیل واجد شرایط بودن و تمایل – یا بهتر بگوییم فقدان آن – برای شرکت در مطالعه بود.
محققان عمداً فقط زنان سفیدپوست را برای ایجاد یک گروه بزرگ همگن بدون تنوع قومی وارد کردند.

این مطالعه به ایجاد تنوع در اندازه ها در سنین مختلف و اندازه بدن کمک کرد و نشان داد که فرج های سالم چگونه می توانند متفاوت به نظر برسند.

صرف نظر از اندازه متوسط، اگر لابیا کوچک یا بزرگ شما به ویژه حساس یا مستعد درد و ناراحتی است، ممکن است علائم هیپرتروفی لبی را تجربه کنید. این اصطلاح پزشکی برای بزرگ شدن لابیا است.

هیپرتروفی لب به ندرت علائم ایجاد می کند، اما برای برخی، می تواند پاکسازی را دشوار یا ناراحت کننده کند و در نهایت ممکن است منجر به عفونت شود.

اگر آشنا به نظر می رسد، با یک متخصص مراقبت های بهداشتی (HCP) مشورت کنید. آنها می توانند علائم شما را ارزیابی کنند و در مورد هر مرحله بعدی به شما توصیه کنند.
آیا اندازه لابیای شما می تواند بر زندگی جنسی شما تأثیر بگذارد؟

تحقیقات انجام شده در سال 2020 نشان می دهد که اندازه لابیال به نظر نمی رسد بر عملکرد جنسی یا ارگاسم تأثیر بگذارد.

گفته می‌شود، اگر نسبت به اندازه یا ظاهر لابیای خود آگاه باشید، می‌تواند روی شما تاثیر بگذارد و بر لذت شما از فعالیت جنسی تأثیر منفی بگذارد.

هیپرتروفی لبی نیز می تواند رابطه جنسی را ناراحت کننده کند.

در هر صورت، ارزش صحبت با یک HCP را دارد.
آیا لابیای شما باید همرنگ پوستتان باشد؟

معمول است که هر دو دسته از لابیاها تیره تر از پوست اطراف باشند. اما هیچ رنگ متوسط ​​لابیا وجود ندارد. برخی از افراد ممکن است لب های صورتی یا ارغوانی داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است لب های قرمز یا قهوه ای داشته باشند.

پوست تیره‌تر نتیجه ملانوسیت‌هاست که سلول‌هایی در لایه بازال پوست هستند که رنگدانه قهوه‌ای به نام ملانین تولید می‌کنند. ملانین مسئول رنگ پوست است.

پوست ناحیه تناسلی بیشتر از هر قسمت دیگر بدن مملو از ملانوسیت است.

این سلول‌ها به چیزهایی که بر ناحیه تأثیر می‌گذارند، مانند نوسانات هورمونی و ضربه حساس هستند. در نتیجه، تغییرات در سطح استروژن با افزایش سن، همراه با اصطکاک ناشی از فعالیت جنسی و ساییدگی روزانه در طول سال‌ها (سلام، شلوار جین تنگ) باعث می‌شود که هر چه سن بالاتر می‌روید، پوست تیره‌تر می‌شود.

همچنین طبیعی است که کلیتوریس و لب های داخلی در هنگام تحریک تیره تر شوند. این به دلیل افزایش جریان خون در ناحیه است. بعد از اینکه به اوج رسیدید یا در غیر این صورت احساس فروکش کرد، به رنگ معمول خود باز می گردد.

علیرغم آنچه ممکن است شنیده باشید، حذف موهای زائد بر رنگ لابیای شما تأثیر نمی گذارد (همانطور که روی رنگ پاهای شما تأثیر نمی گذارد). مطمئناً، ممکن است پوست شما روشن‌تر به نظر برسد، اما این به این دلیل است که دیگر زیر یک موی صافی پنهان نمی‌شود.

تغییر رنگ معمولاً دلیلی برای نگرانی نیست، مگر اینکه علائم اضافی را تجربه کنید. با یک HCP مشورت کنید اگر:

رنگ بعد از یکی دو روز محو نمی شود
لابیای شما متورم یا خارش دارد
ترشحات شما سبز یا زرد است
متوجه بوی غیرمنتظره یا غیرمعمولی می شوید
لکه های کوچک تغییر رنگ روی پوست وجود دارد

اینها می تواند نشانه عفونت قارچی یا سایر تحریکات باشد.

راه های دیگر ناحیه واژن شما منحصر به فرد است

ناحیه واژن شما از جهاتی بیشتر از ظاهر لابیا متمایز است. کلیتوریس، موهای ناحیه تناسلی و بوی شما همگی به منحصر به فرد بودن فرج شما می افزایند.
چشم کلیتوریس

کلیتوریس اندامی است که معمولاً توسط یک کلاه پوشانده می شود. جایی است که دو لب داخلی در بالای فرج به هم می رسند.

اما همه کلیتوریس ها یکسان ایجاد نمی شوند: اندازه کلیتوریس به طور متوسط ​​وجود ندارد و برخی ممکن است کلاه کلیتورال بزرگتر یا کوچکتر داشته باشند.
مو

اکثر مردم به عنوان پاسخی به افزایش سطح تستوسترون در دوران بلوغ، موهای ناحیه تناسلی ایجاد می کنند. اما نحوه رشد موهای ناحیه تناسلی به فرد و هورمون های او بستگی دارد.

شما می توانید موهای ضخیم، موهای نازک، موهای زیاد، کمی مو، موها فقط روی استخوان شرمگاهی یا سرتاسر فرج خود داشته باشید، و بله، فرش ها ممکن است با پرده ها مطابقت نداشته باشند.
تخلیه

مقداری ترشحات واژن معمولی است.

معمولاً ناشی از:

روانکاری طبیعی واژن (اغلب شیری و سفید)
تحریک جنسی (شفاف و آبکی فکر کنید)
شروع پریود شما (صورتی تیره سرخ شده)
قاعدگی نامنظم (معمولا قرمز یا قهوه ای خشک شده)

گاهی اوقات، تغییر در رنگ و بافت نشانه یک بیماری زمینه ای است. در صورت ترشحات واژن با یک HCP مشورت کنید:

ابری یا خاکستری است
بوی بدی دارد
“کف آلود” یا دارای بافتی شبیه پنیر است

ترشحات غیرمعمول اغلب با علائمی مانند:

خارش
درد
سوزش

اینها معمولاً علائم عفونت هستند، مانند واژینیت، واژینوز باکتریایی، کلامیدیا یا سوزاک.
بو

همه واژن ها بوی خفیفی دارند. بوی شما به عوامل مختلفی از جمله رژیم غذایی و هورمون ها بستگی دارد.

اگرچه معمولاً در طول دوره قاعدگی یا بعد از باشگاه کمی بد بو می شود، عطر شما باید پس از شستن به حالت عادی بازگردد.

اگر بو ماندگار شد یا علائم دیگری مانند خارش یا سوزش را تجربه کردید، با یک HCP مشورت کنید.
برجستگی و برآمدگی روی لب ها

معمولاً برآمدگی ها و برآمدگی های تصادفی می آیند و می روند. برجستگی های ناشی از موهای زیر پوستی، جوش ها، وریدهای متورم یا کیست های بی ضرر معمولاً پس از یک هفته یا بیشتر محو می شوند.

اگر برآمدگی ادامه داشت یا با خارش، سوزش یا سایر علائم غیرعادی همراه بود، با یک HCP مشورت کنید. این می تواند ناشی از یک عفونت مقاربتی یا سایر بیماری های زمینه ای باشد.
زمان دیدن HCP

لابیا ده ها تنوع طبیعی دارد. آنها می توانند کوچک یا بزرگ، قابل مشاهده یا پنهان، کج یا متقارن باشند. همه مشترک هستند و همان چیزی هستند که فرج شما را منحصر به فرد شما می کند.

تنها چیزی که خوب نیست درد یا ناراحتی است. اگر حساسیت غیرمعمول، خارش یا علائم دیگر را تجربه می کنید، مهم است که با پزشک مشورت کنید. آنها می توانند علت را شناسایی کنند و به شما در یافتن تسکین کمک کنند.

می‌توانید با استفاده از ابزار Healthline FindCare، قرار ملاقات با پزشک متخصص زنان در منطقه خود رزرو کنید.

Annamarya Scaccia یک روزنامه نگار مستقل برنده جایزه است که در مورد مسائل بهداشت عمومی و عدالت اجتماعی گزارش می دهد. مانند هر نیویورکی بومی، او بیش از حد قهوه می نوشد و نظرات قوی در مورد یانکی ها دارد.
منبع خط سلامت
جستجوی خود را برای محصولات برتر سلامت زنان ساده کنید

با بررسی‌های مبتنی بر شواهد و مقایسه برندها، راهنمایی‌هایی در مورد محصولات برتر زنانه برای سلامت جنسی، سلامت کل بدن و موارد دیگر ارائه می‌کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل