ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

لابیاپلاستی چیست؟

به طور کلی، لابیاپلاستی با لب‌های عمودی شما همان کاری را انجام می‌دهد که آرایشگر با انتهای دوشاخه شما انجام می‌دهد.

لابیاپلاستی که به عنوان جوانسازی واژن نیز شناخته می شود، یک عمل جراحی پلاستیک است که شامل اصلاح لابیا مینور (لب های داخلی) و/یا لابیا ماژور (لب های خارجی) می شود.

دکتر سوفیا دین، متخصص ضد پیری و مولف کتاب آیا واقعاً به بوتاکس نیاز داریم، توضیح می‌دهد: «لابیاپلاستی اغلب بر روی لب‌های کوچک، چین‌های نزدیک به کلیتوریس، برای ایجاد ظاهری فشرده انجام می‌شود. راهنمای ضد پیری.

دلایلی که برخی از صاحبان فرج تیغه را به سمت لقمه های خود می برند چیست؟ و این روش شامل چه مواردی می شود؟ در اینجا حقایق وجود دارد.

چرا انجام می شود؟

این را بدانید: یک محدوده H-U-G-E از آنچه که به عنوان طول و ظاهر طبیعی لابیا واجد شرایط است وجود دارد!

گاهی لابیای داخلی بلندتر از لابیای بیرونی است، گاهی اوقات لابیای بیرونی از لابیای داخلی بلندتر است.

گاهی اوقات آنها متقارن هستند، گاهی اوقات به گونه ای شکل می گیرند که کلیتوریس قابل مشاهده است، گاهی اوقات نه، و غیره.

دکتر دین لب ها را به لاله گوش تشبیه می کند: «همانطور که هیچ دو لبه ای دارای ضخامت، طول یا رنگ یکسان نیستند، هیچ دو فرج و لابیا یکسان نیستند.» (برای شواهد بصری این موضوع، او توصیه می‌کند که به کتابخانه لابیا و دیوار بزرگ واژن مراجعه کنید).

لابیاپلاستی را می توان در صورتی انجام داد که لابیاهای فردی بیش از حد طولانی باشد. یا زمانی که کسی فکر می‌کند که لب‌هایش خیلی طولانی است.
آیا هرگز از نظر پزشکی لازم است؟

دکتر دین سریعاً می گوید که برای اکثر افراد لابیاپلاستی از نظر پزشکی ضروری نیست. در عوض، این یک عمل زیبایی است که آنها انتخاب می کنند، زیرا آنها تصمیم گرفته اند که لابیا کوچکتر یا کوچکتر مطلوب است.

او گمان می کند که این نتیجه پیام های فرهنگی و رسانه ای است. به طور عمده: جریان اصلی پورنو.

با این حال، بله (!) گاهی اوقات از نظر پزشکی ضروری است.

دکتر نورمن ام رو، یک جراح پلاستیک دارای گواهی هیئت مدیره، می‌گوید که اگر لابیای شما در حین رابطه جنسی “مکیده” یا “فشرده” شود، از نظر پزشکی ضروری است. این می تواند منجر به پارگی دردناک در پوست فرج شود.

اگر مواردی مانند پوشیدن لباس زیر یا لباس حمام، راه رفتن، دویدن، دوچرخه‌سواری یا حتی نشستن دردناک باشد یا پوست فرج را تحریک کند یا خراب کند، صدق می‌کند.

برخی از افراد با لابیای طولانی‌تری به دنیا می‌آیند، اما دکتر هدر جی. فرناس، FACS، خاطرنشان می‌کند که زایمان و به‌سادگی بزرگ‌تر شدن نیز می‌تواند منجر به کشیدگی لب‌ها شود و این روش را در آینده در زندگی ضروری می‌کند.

چقدر رایج است؟

انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS) گزارش می دهد که هر ساله حدود 10000 عمل لابیاپلاستی انجام می شود.

برای مقایسه: همین داده ها نشان می دهد که سالانه حدود 215000 نفر جراحی بینی (عمل بینی) و 300000 نفر بزرگ کردن سینه (عمل سینه) انجام می دهند.
آیا کسی هست که نباید دریافت کند؟

قبل از رفتن به زیر چاقو باید از سلامت خوبی برخوردار باشید. بنابراین، هر کسی که یک بیماری از قبل وجود داشته باشد، احتمالاً نباید به آن مبتلا شود.

دکتر فرناس می افزاید: «بیمار باید از نظر روحی نیز در شرایط خوبی باشد. بیماری که بر روی میلی متر از کمال تمرکز می کند، هرگز خوشحال نخواهد شد و کاندیدای جراحی خوبی نیست.

دکتر دین می‌گوید: «در حالی که جراحی پلاستیک یک انتخاب شخصی است، به نظر من، اکثر صاحبان فرج نباید این کار را انجام دهند، زیرا فرج‌های آنها طبیعی و زیبا است.
آیا خطرات احتمالی وجود دارد؟

دکتر دین می گوید: «هر زمان که زیر چاقو بروید، خطراتی وجود دارد.

در اینجا، خطرات اصلی عبارتند از:

کاهش حساسیت فرج
خشکی مزمن
بی حسی
جای زخم که منجر به رابطه جنسی دردناک واژینال می شود

ASPS خاطرنشان می کند که خطرات شامل خونریزی، هماتوم و عفونت نیز می شود.

در حالی که برخی از صاحبان فرج ترجیح می دهند که طول لابیال را به شدت کاهش دهند، اگر لابیاها بیش از حد برداشته شوند، یا پوست بیش از حد برداشته شود، می تواند از انجام کار خود یعنی محافظت از دهانه واژن جلوگیری کند.

دکتر رو توضیح می‌دهد که در نتیجه ممکن است آسان‌تر شدن چیزها به داخل واژن و ایجاد تعادل pH. این می تواند منجر به عفونت های واژن بیشتر شود.

آیا نتایج تضمین شده است؟

اکثر لابیاپلاستی ها همانطور که در نظر گرفته شده اند انجام می دهند: لابیا را کوتاه می کنند.

دکتر فرناس می‌گوید، بنابراین افرادی که تصمیم می‌گیرند این روش را انجام دهند زیرا لب‌های OG آنها پیچ خورده، کشیده شده یا پاره می‌شود، تسکین پیدا می‌کنند. او می‌گوید: «این بیماران اغلب جراحی را تغییر دهنده زندگی می‌نامند.

بر اساس یک مطالعه در سال 2014، 91 درصد از افرادی که این روش را انجام دادند، بعد از آن از ظاهر تناسلی خود احساس رضایت بیشتری داشتند و به این نتیجه رسیدند که «لابیاپلاستی در بهبود ظاهر تناسلی و رضایت جنسی مؤثر است».

شایان ذکر است: این روش هنوز به اندازه کافی جدید است که هیچ اطلاعاتی در مورد تأثیر مواردی مانند یائسگی و زایمان بر نتایج به دست آمده توسط لابیاپلاستی وجود ندارد.
چگونه می توانید یک ارائه دهنده معتبر پیدا کنید؟

هم جراحان پلاستیک و هم متخصصان زنان، لابیاپلاستی را انجام می دهند.

به طور کلی، متخصص زنان باید اولین ایستگاه شما باشد، زیرا آنها می توانند با شما در مورد “طبیعی” بودن یا نبودن لب های شما صحبت کنند – و اگر نه، بهتر است در مورد همه گزینه های شما با شما صحبت کنند.

از آنجا، آن‌ها می‌توانند شما را با فردی که به طور منظم لابیاپلاستی انجام می‌دهد ارتباط برقرار کنند، البته اگر خودشان این کار را نکنند.

دکتر فرناس می گوید: «افرادی که به طور منظم لابیاپلاستی انجام می دهند، عکس های قبل و بعد را در وب سایت خود دارند که توصیه می کنم آنها را بررسی کنند.
آیا برای آماده شدن باید کاری انجام دهید؟

علاوه بر این که از محل کار خود بیرون بیایید و مطمئن شوید که شلوارتان شسته شده و آماده پوشیدن است، باید خواب کافی داشته باشید، غذای سالم بخورید و در روزهای منتهی به عمل آب فراوان بنوشید.
چگونه انجام می شود؟

دو نوع روش اصلی برای رسیدگی به لابیا مینور وجود دارد: برداشتن لبه و برداشتن گوه. هر دوی این موارد معمولاً تحت بیهوشی انجام می شود.

برداشتن لبه شامل کوتاه کردن لبه‌های بیرون زده لبه‌های لب است، به‌عنوان مثال، به روشی که موهای خود را در طول کوتاه کردن مو کوتاه می‌کنید.

برداشتن گوه ای لبه های اصلی لب را با بریدن برش های گوه ای شکل پوست از مرکز لابیا مینور حفظ می کند و پوست باقی مانده را با بخیه های قابل حل به هم نزدیک می کند.

روش‌های رسیدگی به لابیا ماژور معمولاً یکی از این دو راه را دنبال می‌کنند:

بریدن بافت یا استفاده از لیپوساکشن روی لب هایی که بلندتر یا پرتر از حد مورد نظر هستند
تزریق چربی یا سایر مواد پرکننده به لابیای چاق که به اندازه دلخواه پر نیستند

چه انتظاری از مراقبت های بعد و بهبودی دارید؟

این معمولاً یک روش سرپایی است، به این معنی که شما می‌توانید در خانه بهبود پیدا کنید. اما این بدان معنا نیست که این رویه بزرگ نیست.

در واقع، دکتر فرناس می گوید که بعد از آن، لابیاها بسیار دردناک و متورم خواهند شد. دکتر دین به مردم توصیه می کند که حداقل 3 تا 7 روز از کار خود مرخصی داشته باشند.

اکثر پزشکان آنتی بیوتیک ها را برای کاهش خطر عفونت و ضد التهاب برای کاهش درد تجویز می کنند. در مواردی که داروهای ضد التهابی تجویز نمی شوند، داروهای ضد التهاب OTC توصیه می شود.

معمولاً به افرادی که از این روش بهبود می یابند توصیه می شود:

برای جلوگیری از اصطکاک و درد بیش از حد لباس های گشاد بپوشید.
برای تسکین درد، حمام نمک یا نشستن بگیرید.
از ورزش و فعالیت های سخت پرهیز کنید.
حداقل به مدت 4 تا 6 هفته از مصرف تامپون و رابطه جنسی خودداری کنید.

ASPS خاطرنشان می کند که برای کاهش تورم، می توانید درد و تورم را نیز با دراز کشیدن با پایین بالا بردن پایین کاهش دهید. همچنین می‌توانید یک کیسه یخ را روی لباس‌های زیر خود قرار دهید: «20 دقیقه روشن، 20 دقیقه خاموش».

بر اساس ASPS، در حالی که بیشتر تورم پس از 6 هفته از بین می رود، تورم باقیمانده ممکن است 6 ماه طول بکشد تا ناپدید شود.
آیا قرار ملاقات بعدی لازم است؟

بله معمولاً 1 یا 2 بار پیگیری خواهید داشت تا پزشک مطمئن شود که ناحیه به خوبی بهبود می یابد.
آیا چیز دیگری وجود دارد که باید قبل از برنامه ریزی برای مشاوره بدانید؟

دکتر دین می‌گوید هر کسی که قصد انجام لابیاپلاستی را دارد باید بداند که گزینه‌های دیگری برای تغییر طول لابیای خود یا احساسی که نسبت به طول لابیا دارند وجود دارد. چند گزینه در زیر:

زمانی را صرف نگاه کردن به فرج دیگران کنید. او می‌گوید تماشای پورن مستقل، عجیب و غریب، و پورن جایگزین، که به داشتن انواع بیشتر بدن (و فرج) معروف هستند، ممکن است به شما کمک کند تا متوجه شوید فرج شما واقعاً چقدر طبیعی است.

اجازه دهید بلوک های شما رشد کنند. افزایش تعداد افرادی که به دنبال لابیاپلاستی هستند، همزمان با تعداد افرادی است که موم برزیلی دریافت می کنند و ظاهر «همه آن پایین» هستند. وقتی موها را بردارید، از ظاهر چیزی که معمولاً توسط مو پنهان می شود، آگاه تر می شوید. امتحان کردن یک مدل موی جدید ممکن است به شما کمک کند نسبت به فرج خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

O-shot بگیرید. O-shot شامل گرفتن خون از سایر قسمت های بدن و تزریق آن به کلیتوریس است. دکتر دین می گوید برای افرادی که علاقه مند به انجام لابیاپلاستی هستند زیرا لابیا در تحریک جنسی تداخل دارد. پاداش: بهبودی در مقایسه با 4 تا 6 هفته فقط یک یا دو روز است.

با یک درمانگر صحبت کنید. غیرمعمول نیست که صاحبان فرج که از لب های خود بدشان می آید، از سایر قسمت های بدن خود نیز بدشان می آید (یا حتی متنفرند). اگر به نظر شما شبیه است، کار با یک درمانگر متخصص در بدشکلی بدن ممکن است مفید باشد.

از خوابیدن با هر کسی که در شرم لابیا نقش دارد خودداری کنید. دکتر جیل مک‌دویت، متخصص جنسی مقیم CalExotics می‌گوید: «افراد نادان و نفرت‌انگیز وجود دارند که فرج ندارند و باعث می‌شوند همسرشان از ظاهر فرج خود احساس خجالت کند. “اگر شریکی دارید که این احساس را در شما ایجاد می کند، او را کتک نزنید.”

به چالش “عشق خود را دوست داشته باشید” بپیوندید. بله، این یک دوره 10 روزه واقعی است که توسط دکتر مک دویت ارائه شده است و برای کمک به افراد در تجربه شادی تناسلی طراحی شده است.
خط پایین

آیا لابیای شما با کیفیت زندگی شما تداخل دارد؟ با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در مورد اینکه آیا فکر می کند شما کاندید خوبی برای لابیاپلاستی هستید یا خیر صحبت کنید.

اما اگر به لابیاپلاستی علاقه دارید زیرا فکر می‌کنید که لابیاپلاستی شبیه ظاهری نیست، بدانید که غیرطبیعی بودن لب‌های شما بسیار بعید است (!).

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل