ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

لابیاپلاستی که به کوچک کردن لابیا مینور جراحی اشاره دارد، رایج ترین جوانسازی ناحیه تناسلی است که توسط خانم ها درخواست می شود. هدف این مقاله نشان دادن یک مانور نوآورانه در تکنیک برای این روش فزاینده است. در این استراتژی، لب های کوچک به طور موقت به داخل ران با بخیه هایی شبیه یک بال پروانه باز متصل می شوند. این مانور بافت نرم لابیا مینور اضافی را تثبیت می کند، ارزیابی عدم تقارن را آسان می کند و به دقت در درمان کمک می کند. این مطالعه 12 بیمار را مورد بررسی قرار داد که 10 بیمار دارای لابیا مینور هیپرتروفیک دوطرفه و 2 بیمار تنها با آناتومی غیرطبیعی یک طرفه، 22 نفر بودند. میانگین سنی 25 سال بود. پیگیری بعد از عمل بدون حادثه بود. همه بیماران لابیا مینور را با پیکربندی آناتومیک ارائه کردند. در 1 بیمار، ما خونریزی فوری را ثبت کردیم که نیاز به تجدید نظر داشت. مانور پروانه مانند با لابیا مینور که به طور موقت به قسمت داخلی ران متصل است می تواند لابیاپلاستی را با برداشتن گوه مرکزی و تحتانی آسان کند. این به تشخیص عدم تقارن کمک می کند و دقت را برای برداشتن مقدار صحیح بافت هیپرتروفیک اضافه می کند.

لابیاهای کوچک معمولاً نامتقارن هستند و از نظر ظاهری متفاوت هستند. علاوه بر شکایت زیبایی شناختی، مسواک زدن در حین ورزش، ناراحتی ناشی از استفاده از لباس، و هجوم در مقاربت از علل ادعاهای عملکردی زنان است. 1-3 در بیمارانی که نیاز به کاتتریزاسیون ادراری مکرر دارند، از لابیاپلاستی بهره می برند که تسهیل کننده است. بهداشت محلی. 4،5 زنانی که نگران جذابیت ناحیه فرج هستند به دنبال جوانسازی واژن هستند. تحریک شده توسط رسانه ها و اینترنت، بسیاری از آنها ناحیه شرمگاهی با حداقل مو و لابیا مینور را ترجیح می دهند که در معرض یا در زیر لابیا بزرگ قرار نگرفته باشد (شکل 1). با توجه به طبقه بندی ها و تظاهرات بالینی مختلف، رویکردهای لابیاپلاستی زیادی وجود دارد. 12،13

روش

این مطالعه 12 بیمار را مورد بررسی قرار داد که 10 نفر دارای پوره هایپرتروفیک دوطرفه و 2 بیمار با یک طرفه، 22 نفر بودند که بین سال های 2012 و 2018 انجام شد. میانگین سن بیمار 25 سال بود.
تکنیک

راس لابیا مینور به قسمت داخلی ران چسبیده است. فقط یک بخیه یا دو بخیه برای برداشتن گوه، پلاستیک لابیا مینور یا لابیاپلاستی به صورت Z یا W کافی است. در صورت کوتاه کردن مستقیم لابیاها با بخیه های مداوم لابیا را به قسمت داخلی ران بخیه می زنیم. بی حسی موضعی با استفاده از محلول لیدوکائین 2% با 1/800.000 تنگ کننده عروق باعث افزایش ورم متوسط ​​می شود. قیچی متزنباوم برای برداشتن بافت هیپرتروفیک، لابیا مینور را گاز می گیرد. ابتدا صفحه عضلانی را با استفاده از بخیه های قابل جذب مونوکریل 4-0 بخیه زدیم (Ethicon, Inc., Somerville, N.J.). سپس صفحات پوست و مخاط با catgut 5-0 قابل جذب جداگانه یا پیوسته بخیه می شوند (شکل 2). (به ویدیو 1 [آنلاین] مراجعه کنید، که این روش را در یک نوجوان 15 ساله توصیف می کند که لابیا کوچک غیر طبیعی دو طرفه همراه با آویزان کردن پیشانی کلیتوریس را نشان می دهد. این روش استراتژی پروانه مانند را با عقب نشینی پایدار لابیا مینور توضیح می دهد.) سپس، بعد از عمل جراحی انجام می شود. مراقبت با کمپرس یخ به مدت 2 روز و ضد عفونی کننده موضعی (اسپری آندولبا) به مدت 2 هفته انجام می شود. بیمار به مدت 6 هفته پرهیز جنسی را رعایت می کند.

لابیا مینور کلاس 2 و 3 شایع بود. در مقایسه با سنین مختلف تفاوتی در سیکاتریزاسیون طولانی مدت وجود نداشت. بیماران به سفتی موقت در امتداد اسکار مخاطی طولی مراجعه کردند که چند روز پس از وج مرکزی یا برداشتن تحتانی باقی ماند. در همه بیماران، بهبود آناتومی و تقارن لابیا مینور وجود داشت (شکل 3). پیگیری بعد از عمل بدون حادثه بود. استثنا 1 بیمار بود که خونریزی بعد از عمل داشت که نیاز به تجدید نظر داشت. لابیا مینور بیش از برداشتن یا تجدید نظر بعدی در مطالعه ثبت نشده است.

این مطالعه جزئیات فنی را نشان می دهد که می تواند در ارتباط با چندین رویکرد در درمان هیپرتروفی و ​​/ یا عدم تقارن لابیا مینور نشان داده شود. در روش‌های فعلی لابیاپلاستی، قلاب گیلی یا پنس آلیس بافت نرم لابیا مینور را تثبیت می‌کند تا به برداشتن کمک کند. مانور پروانه مانند به ارزیابی عدم تقارن و برنامه ریزی رزکسیون با دقت کمک می کند. (به ویدئوی 2 [آنلاین] مراجعه کنید، که پویایی انقباض پایدار دو طرفه بخیه لابیا مینور را به داخل ران با بیش از دو بخیه نشان می دهد. سپس بافت برداشته شده و بافت حفظ شده به طور موقت به قسمت داخلی ران متصل می شود.) Motakef و همکاران 14 در یک بررسی اخیر در 247 مقاله، شامل 1949 بیمار، ثبت کردند که 7 تکنیک برجسته هستند: اپیتلیال زدایی، برش مستقیم، W-plasty، Z-plasty، wedge excision، laser excision و excision کامپوزیت. همانطور که توسط Ellsworth و همکاران اشاره شده است، پیرایش مستقیم لب های کوچک یک تکنیک ساده است. اما کانتور، رنگ و بافت طبیعی لبه آزاد این ساختار را حذف می کند. این تکنیک شکل موجدار طبیعی تیره تر را قطع می کند و ممکن است منجر به زخم قابل مشاهده شود و بر حس تأثیر بگذارد. اپی تلیال کردن مرز طبیعی لابیا مینور و منبع عصبی عروقی آن را حفظ می کند. اما، ممکن است برای بیمارانی با پهنای لبی وسیع‌تر مناسب نباشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل