ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

مقاله لیزر تنگی واژن

پس لیزر تنگی واژن  دقیقا چطور کار می کند؟ یک کلینیک بهداشت زنان که FemiLifts را در بین سایر روشهای درمانی سالمت واژن ارائه می دهد، آن را تجزیه می کند. متخصص زنان یک امتحان لگن را انجام می دهد و سپس درمان را آغاز می کند که شامل قرار دادن یک لیزر  CO2 در حدود 4 تا 6 سانتی متر در مهبل (واژن) است. هنگامی که روشن می شود، پرتو لیزر حدود 0.5 میلی متر را به دیواره واژن نفوذ می کند، به اندازه کافی عمیق برای رسیدن به سطح پوست که در آن کلاژن شکل می گیرد.

کاندید لیزر سفید کردن واژن درباره مزایای لیزر سفیدی و تنگی واژن  می گوید: “درمان دیوارهای واژن را تقویت می کند که باعث افزایش لذت جنسی می شود، تنه بافت را بهبود می بخشد و جریان خون را افزایش می دهد که باعث افزایش روانکاری و تقویت پیوند های اطراف مثانه و مجرای ادرار می شود تا نشانه های بی اختیاری ادرار را کاهش دهد.”

جراح زیبایی دستگاه تناسلی زنان ،  می گوید که این روند لیزر واژینال دردناک نیست – بیماران فقط فشار کمی را احساس می کنند و روند کمتر از 10 دقیقه طول می کشد. به طور معمول توصیه می شود که زنان سه بار لیزر را دریافت کنند، هر جلسه تقریبا بین چهار تا شش هفته فاصله دارد و بعد از یک سال یک جلسه لمس می شود.

درمان Er-YAG و لیزر CO2 (اغلب به عنوان GynaeLase، MonaLisa Touch، IntimaLase و ThermiVa مارک دار) سه گزینه بدون درد و بدون جراحی برای سفت کردن واژن ارائه می دهد که هر دو باعث بازسازی کلاژن در مخاط مخاطب، تقویت دیواره واژن و تنگ شدن (سفت کردن) قطر حفره واژن. درمان طول می کشد فقط چند دقیقه و تولید فوری سفت کردن و انقباض واژن نیاز دارد .

در حال حاضر در دسترس است، یک راه حل قابل ملاحظه ای موثر، بدون درد و دراز مدت برای مشکل کشیدگی واژن یا سندرم آرام سازی واژن (VRS)، که در بسیاری از موارد نه تنها در بسیاری از زنان بعد از یائسگی، بلکه در اکثر زنان جوان تر زایمان را تجربه کرده اید

قبل از معرفی روشهای لیزر Er-YAG و CO2 برای کاهش علائم VRS، گزینه های درمان عبارتند از:

– انواع کرم ها و اسپری های سفت و سخت تجویز شده به سایر روش های دارویی و داروهای هورمونی که همه آنها نتایج محدود و نیاز به برنامه تکراری را ارائه می دهند.
– گزینه های رفتاری مانند تمرینات Kegel که اثربخشی کوتاه مدت دارند.
–   روش های جراحی که در آن بافت واژن و مرتبط با آنها حکاکی و تغییر شکل (واژینوپلاستی) ارائه نتیجه طولانی مدت، اما با افزایش خطر ابتلا به تشکیل اسکار، عفونت یا آسیب عصبی است.
شرکت – ER-YAG و درمان لیزر CO2 ارائه سه، گزینه های درمان غیر جراحی بدون درد، که هر دو را وادار به بازسازی کلاژن در مخاط واژن، تقویت دیواره واژن و باریک (محکم کردن) قطر حفره واژن است. درمان طول می کشد فقط چند دقیقه و تولید فوری سفت کردن و انقباض.

 

علل VRS

روند پیری عامل اصلی نیست که موجب آسیب زدن به بدن زن می شود. بارداری و زایمان، یائسگی و تغییرات در افزایش وزن، عوامل موثر بر تمام اعضای بدن و سیستم زنان است. زایمان مستلزم مهار شدن واژن در طول زایمان است، افزایش وزن نیز باعث افزایش وزن بدن در دوران بارداری و شروع یائسگی می شود، حتی در زنان سالم، روند طبیعی کشش واژن را تجربه می کند.

 

این وضعیت ابتدا در زنان 30 تا 40 سالگی ظاهر می شود، که عمدتا به علت زایمان یا افزایش وزن است و همچنان بر روی تخریب تخمدان واژن تاثیر می گذارد. واژن به تدریج از یک عضو با یک پوشش مفصلی قوی، ضخیم و مرطوب تغییر می کند، قادر به بازسازی کلاژن به طور مداوم، به یک با پوشش نازک، ضعیف و خشک، که به طور فزاینده قادر به بازسازی الیاف کلاژن جدید است. کلاژن پروتئین ضروری برای تقویت بافت همبند در تمام قسمت های بدن از جمله واژن است. درست همانطور که پوست به تدریج رطوبت و کشش را از دست می دهد، دیوار واژن و مخاط نیز می باشد.

 

علائم VRS نیز ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تحریک واژن با خارش و سوزش
خشکی
درد در هنگام مقاربت (dyspareunia)
pH پایین واژن، محیط را برای عفونت باز می کند
درجه بی اختیاری ادرار به علت ضعیف مخاط مخاطب
Er-YAG و درمان CO2 – دو راه حل لیزر غیر تهاجمی

 

میخواهید بیشتر در مورد درمان لیزر درمانی ( واژن ) بدانید؟

درمان شامل سه جلسه 20 دقیقه ای است که تقریبا یک ماه فاصله دارند. این روش ها با هدف بازگرداندن تن ماهی عضلانی واژن و همچنین قدرت و ضخامت مخاط است.
لیزر Er-YAG و CO2 دارای یک زاویه حمل زاویه 360 درجه و 90 درجه است که هدف انتخابی و دقیق پرتوهای نور را بر روی دیواره واژن نشان می دهد. این انرژی لیزر باعث می شود که فیبرهای کلاژن بلافاصله قرارداد بکشند و تحریک آنها را برای تولید کلاژن بیشتر برای تعمیر خود.
هیچ پیشنهادی برای بیمار قبل یا بعد از عمل وجود ندارد.
حداقل ناراحتی و درد ناشی از واژن وجود دارد و بیماران می توانند پس از آن، بدون استناد شدن از رابطه جنسی به مدت چند روز، از خواب و بیداری خود رها شوند.
نتایج پس از چند روز با ایجاد کلاژن در مخاط مخاطب ظاهر می شوند و به طور مداوم بیش از 3-6 ماه ادامه می یابند، دیواره واژن را در روند تشدید می کنند و رطوبت و خواص رطوبت موجود در واژن را حفظ می کنند. * نتایج ممکن است از فرد به فرد متفاوت باشد
هر دو شرط با توجه به قدرت و ضخامت دیواره واژن بهبود می یابند. این مقاومت ساختاری بهبود یافته نیز در حمایت از مثانه کمک می کند. * نتایج ممکن است از فرد به فرد متفاوت باشد
با پیری بیشتر، سوزش واژن ادامه خواهد یافت اما درمان نگهداری می تواند در مسیر انجام شده برای حفظ تولید کلاژن در بافت های مخاطی واژن انجام شود. * نتایج ممکن است از فرد به فرد متفاوت باشد.

 

روش های جوان سازی عبارتند از گرم کردن بافت همبند دیواره واژن به 40-42 درجه سانتیگراد به منظور تحریک بازسازی بافت با تشکیل کلاژن جدید و الیاف الاستیک

. پایه شواهدی برای جوان سازی واژن با استفاده از انواع دستگاه های مبتنی بر انرژی غیر تهاجمی که برای استفاده واژینال توسعه یافته است تقریبا به اندازه گسترده ای است که برای جوان سازی پوست با استفاده از لیزرها وجود ندارد. تحقیقات برای این نشانه شروع به افزایش می کنند، اما نتایج فعلی در درجه اول به مطالعات کوچک تک باز مبتنی بر بهبود خود گزارش شده محدود می شود. علاوه بر این، مطالعات نتایج را نسبت به درمان های دیگر مانند کرم استروژن مقایسه نمی کند.

علیرغم حداقل شواهد برای روش لیزر، “جوان سازی زنانه بسیار محبوب است.  متخصص زنان، مدیر پزشکی و رئیس مرکز پوست و لیزر در بیمارستان تخصصی زنان  ، اینها (زنان) است که ممکن است به متخصص پوست یا متخصص زنان معرفی کنند.

لیزر درمانی لیزری حداقل تاخیری یا غیرواقعی برای جوان سازی واژینال نیاز بدون  هیچ بیهوشی میباشد . لیزرهایی که برای این منظور استفاده می شوند شبیه به آنهایی هستند که قبلا اغلب برای چسباندن و جوان سازی چهره و گردن استفاده می شوند: لیزر CO2 کسر در طول موج 10،600 نانومتری، مانند MonaLisa Touch یا FemTouch، و 940nm nonablative erbium : لیزر یتریم-آلومینیوم-گارنت (Er: YAG) مانند IntimaLase. دوره درمان با این دستگاهها معمولا شامل سه جلسه 15 دقیقه ای در فواصل 4 تا 6 هفته ای می باشد. یکی از جراح زیبایی زنان  اشاره کرد که این ساز و کار سود را توسط محققان ایتالیایی نشان داده شده است که انجام مطالعات بافت شناختی از اثرات لیزر بر روی میکروآلآلبوبا لیزر کربن CO2 بر نمونه های ex vivo از بافت واژن آتروفیک به دست آمده از زنان مبتلا به آتروفیک vulvovaginal که تحت عمل جراحی بزرگ برای اندام لگن پرولاپس

 

محققان یک طرف از نمونه دیواره واژینال آتروفی را با لیزر CO2 کسرابری میکروآلبوبا درمان کردند و منطقه را به عنوان کنترل کنترل نشده از دست دادند. آنها به این نتیجه رسیدند که لیزر درمانی اپیتلیوم ستون فقرات واژینال واژینال را بهبود می بخشد، با افزایش ذخیره سازی گلیکوژن در سلول های اپیتلیال و ریختن سلول های غنی از گلیکوژن در سطح اپیتلیال. در بافت همبند، فیبروبلاست های فعال شده، ماتریکس خارج سلولی کلاژن جدید تولید می کنند. همه اینها بدون آسیب به بافت غیرمعمول مجاور (منوپوز 2015 اوت 22 (8): 845-9) انجام شد.

در یک مطالعه ی تک باز که توسط بسیاری از محققین ایتالیایی انجام شده است، 77 زن یائسه تحت لیزر درمانی میکروبیلاکتیو CO2 قرار گرفتند زیرا به علت آتروفی ولووواژینال دردناکی را تجربه کردند. در 12 هفته پس از پیگیری، این گروه بهبود قابل توجهی را در عملکرد جنسی و رضایت از زندگی جنسی آنها به وسیله فرم کوتاه کوتاه 12 و شاخص عملکرد جنسی زنان نشان داد. نمرات خود ارزیابی سوزش واژن، خشکی و خارش به طور قابل توجهی بهبود یافت، همچنین شکایت درد در هنگام مقاربت و یا ادرار شدن. در ابتدای مطالعه، 20 نفر از 77 زن به علت شدت آتروفی ولووواژینال از نظر جنسی فعال نبودند؛ در پیگیری، 17 نفر از 20 فعالیت جنسی مجددا برقرار کردند (Climacteric. 2015 .

با توجه به نظر متخصص زنان نیز یک مطالعه آمریکایی، مجددا تک بازو را برجسته کرد که در آن 27 زن مبتلا به سندرم تخمدان شناسی یائسگی در ابتدا و بعد از 3 ماه پس از درمان سوم و نهایی با یک لیزر کربن CO2 مورد بررسی قرار گرفتند. در پیگیری، 26 نفر از 27 خودشان راضی بودند و یا بسیار با نتایج آن راضی بودند، با بهبود قابل توجهی در نتایج مشابهی که در مطالعه ایتالیایی استفاده می شد. در پیگیری، 25 نفر از زنان در اندازه دلپذیری راحت (منوپوز 2016 اکتبر، 23 (10): 1102-7) افزایش داشتند.

***

یکی از نگرانی ها و دغدغه های سالهای اخیر زنان جوان را میتوان گشادی واژن (واژینال) دانست . این نشان میدهد که زنان در مورد این مساله دچار مشکل هستند

در ابتدا باید ساختار واژن را مورد بررسی قرار بدهیم : واژن یک لوله عضلانی که دارای چین های در داخل خود میباشد . در حالت عادی دیواره های واژن روی هم خوابیده و حفره واژن بسته است . در موقع نزدیکی یا معاینه شدن این دیواره ها از هم فاصله میگیرند و در صورت لزوم چین ها هم موقتا باز میشوند . بعد از اتمام کار دوباره چین ایجاد شده و دیواره های واژن روی هم میخوابند.

در بارداری هورمانهایی ترشح میود که بافتهای لگن ( اعم از استخوانها و مفاصل و بافتهای نرم مثل واژن ) رو نرم کرده و حالت کشسان بهش میدن . این حالت کشسانی در واژن در اواخر بارداری به اوج خودش میرسد . و باعث میشه واژن بطور موقت قابلیت عبور جنین رو داشته باشه. بعدا که هورمونها کم کم بعد زایمان برگشتند، واژن هم کم کم سفتی سابق ش رو پیدا میکنه.

درمان های پزشکی موثر برای شلی واژن شامل موارد زیر است که در مطلبی جدا گانه به تفکیک توضیح خواهم داد :

  • تقویت عضلات کف لگن با تمرین کیگل (اینجا توضیح داده ام)
  • کار کردن با وسایل داخل واژنی (بوژی – مخروط و …)
  • لیزر  تنگ کردن واژن
  • تنگ کردن واژن با لیزر

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل