ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

1 – ایا عمل رینوپلاستی دردناک است ؟؟

جراحی به صورت تیپیک ناخوشایند نیست، چون که زیر بیهوشی عمومی معمولا انجام میشود . البته غیر معمول نیست که بینی به مدت دو الی سه هفته بعد از جراحی زخم دارد و حساس به فشار دادن به مدت چند هفته است . بعضی بیماران غضروف استخوان بینی را زیاد دستکاری میکنن اند و دردشان زیادتر میشود، بیمارانی که از روش های جراحی پیشرفته تر و وسیعتر روی آنها انجام میگیرد ناراحت هایشان نسبت به کسانی که روش جراحی کوچکی ( مینور ) روی انها انجام شده است ، دارند .

2- خطرات عمل رینوپلاستی چه چیزهایی میباشد ؟؟

برخی از ریسک ها شبیه سایر اعمال صورت و بعضی مخصوص به بینی میباشد . کسایی که موارد جراحی مجدد نیز یه سری عوارض مخصوص به خود را دارد و از بیمار به بیمار متفاوت است . مثل سایر اعمال جراحی صورت ، خونریزی ادامه دار میتواند اتفاق بیفتد . عفونت ها هم میتواند بعد از عمل اتفاق بیفتند ، اما عموما در عمل جراحی بینی شایع نیست. اسکارها ممکن است اشکارتر از حد انتظار ما باشند .

در اکثر موارد رینوپلاستی محل برش ها از داخل بینی است . ولی انهایی که برش خارجی دارند نیز به طور عموم ناپیدا است . مخصوصا اگر محل برش پایین تیپ بینی و بین دو سوراخ قرار بگیرد .

خلاصه مشکل اسکار بعد از جراحی بینی غیر شایع است .

در اکثر عملهای بینی که مجبور هستیم مقداری غضروف از تیغه بینی برداشت کنیم ، ریسک جمع شدن مایع یا هماتون روی تیغه بینی وجود دارد . که اگر این هماتون تخلیه نشود باعث سوراخ شدن تیغه بینی می شود .

سوراخ بودن تیغه بینی علایمی مثل خشکی مخاط و خونریزی و صدا دار شدن تنفس بیمار ( فس فس ) میشود.

در مواردی که تیغه بینی بزرگ باعث نشست استخوان بینی می شود . که به این حالت بینی زینی شکل می گویند .

که البته این عارضه سوراخ شدگی تیغه ، عارضه شایعی نیست.

اگر روش جراحی ، مقدار غضروف بیشتری نسبت به آن غضرفی که به دست میاید ، بطلبد . لازم است از غضروف لاله گوش و یا دنده نیز استفاده شود .

برداشتن غضروف از این نواحی باعث ناراحتی هایی برای بیماران می شود .

برداشتن غضروف از ناحیه دنده  باعث ایجاد پنوموتوراکس ،( وارد شدن هوا به حفره قفسه سینه ) میشود .به شرطی که لایه پوششی قفسه سینه سوراخ شود .

عفونت ، خونریزی و تجمع مایع در محل های برداشت غضروف نیز ممکن است اتفاق بیفتد .

برای جلوگیری از مشکلات اینچنینی ، من و بسیاری از پزشکان ترجیح میدهم از مواد غضروفی کاداوریک ( جسد) استفاده کنم . این غضروف ها از بدن اجساد موجود در پزشکی قانونی بدست امده و زیر اشعه گاما سیستم انتی ژنی و میکروبی آنها خنثی شده و در بسته بندی های استریل و استاندارد قابل خریداری میباشد .

3- کبودی و ورم شدید بعد از عمل چقدر طول میکشد تا رفع شود .

بیشتر کبودی ها و باد کردگی بینی می تواند با آرایش پوشیده بشود . گرچه تورم با درجه کم ، مدتها طول میکشد تا رفع شود . البته در موارد شکستن استخوان ها کبودی بیشتر از دو هفته طول خواهد کشید .

4- من چه کاری می توان انجام بدهم که این کبودی های بعد از عمل رینوپلاستی ، کمتر شود ؟؟

کمپرس آب یخ در طی 24 تا 48 ساعت اول کمک کننده است . استراحت به حالتی که سر بالاتر از بدن قرار بگیرد در یکی ، دو هفته بعد از جراحی و خودداری کردن از فعالیت در دو هفته اول کمک کننده است .

ترکیب داروی کمکی تباکو کوهی با یا بدون بروملین که به صورت قرص های 500 میلی گرمی تهیه شده از اناناس میتواند روند جذب خون مردگی را تسهیل کند .

مصرف داروهایی مثل ایبوبروفن ، اسپرین نیز باید 10 الی 14 روز قبل از عمل قطع شود .

اگر شما این داروها رو مصرف میکنید ریسک خوریزی و کبودی طول کشیده و هماتوم بینی افزایش پیدا میکند .

5- ایا در روز عمل جراحی بینی همراه لازم است ؟؟؟

نیاز است که شما یک نفری که مراقبت از شما تا زمانی که از سانتر جراحی مرخص میشوید همراه شما باشد .

اگر عمل بینی شما برای بار اول انجام میشود . تا 24 ساعت بعد از عمل نفر مراقبت کننده پیش شما بماند .

اگر شما بار دوم میباشد که عمل جراحی را انجام میدهد . لازم است تا 48 ساعت بعد از ترخیص از کلینیک بر عهده بگیرد .

 

6- ایا من میتوانم با هواپیما پرواز کنم . ؟؟

48 ساعت بعد از عمل ( بعد از دراوردن مشهای بینی ) میتوانید پرواز کنید .

7- ایا من میتوانم عمل های جراحی دیگر را همزمان با عمل جراحی بینی انجام دهم ؟؟

بله بستگی به تایم عمل جراحی دارد .

شما می توانید همزمان با عمل رینوپلاستی ، پروتز چانه و یا سایر اعمال جراحی صورت را انجام دهید .

8- محدودیت های بعد از عمل جراحی بینی چیست ؟

بیماران می توانند به مدرسه یا محل کار خود که حالت نشستن دارد یک هفته بعد از عمل برگردد. دقیقا زمانی که گچ روی بینی برداشته میشود .

اگر احساس می کنید که ورم و کبودی بینی شما زیاد است ، یک هفته دیگر نیز فرصت بدهید تا انها رفع شود  . شما بایستی از فعالیت های زور زدنی که باعث افزایش ضربان قلب می شود به مدت دو هفته خودداری کنید . مثل بلند کردن اشیا ، یا جابجایی های داخل شهری متعدد . خودداری کنید .

چون باعث افزایش زمان بهبودی می شود .

خودداری کردن از تماس با نور خورشید ، و محافظت کردن بینی  از تماس با وسایلی مثل عینک به مدت 8 هفته بعد از عمل توصیه میشود.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل