ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

لابیاپلاستی با لیزر3 میلیون تومان شد!!!

در حین وبگردی، تماشای رسانه های اجتماعی یا تماشای مطبوعات تلویزیونی، ممکن است با موضوع لابیاپلاستی برخورد کرده باشید. این عمل زیبایی اخیراً در ایران و تهران مورد توجه و محبوبیت زیادی قرار گرفته است.
لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یک عمل زیبایی برای کوتاه کردن یا کاهش طول لابیا مینور در ناحیه تناسلی زنان است. لابیا مینور که به آن لابیای داخلی نیز گفته می شود، چین های پوستی در دو طرف دهانه واژن هستند. لابیاپلاستی که به آن کاهش لابیا یا جوانسازی لابیا نیز می گویند، تحت بیهوشی عمومی یا با آرامبخش های خوراکی انجام می شود. روش فردی معمولا یک تا دو ساعت طول می کشد. جراحی لابیای داخلی را حجاری می کند تا ظاهری جذاب تری ارائه دهد.
دلایلی که خانم ها لابیاپلاستی را انتخاب می کنند

لابیوم بخشی از بدن است که هر زنی دارای آن است. برای برخی، ممکن است کوچک، بزرگ یا نامتقارن باشد. برای دیگران، ممکن است تغییراتی را به دلیل سن یا بعد از تولد فرزند تجربه کرده باشند. دو دلیل اصلی وجود دارد که باعث می شود خانم ها لابیاپلاستی را انتخاب کنند.
تسکین درد

بسیاری از زنانی که یک یا هر دو لابیای داخلی از لابیای بیرونی بیرون زده‌اند، علائم دردناکی را از پیچاندن و کشیدن لابیاها تجربه می‌کنند – درد هنگام دوچرخه‌سواری، نزدیکی، یا پوشیدن لباس‌های تنگ. آن‌ها نیشگون گرفتن و مالش ناشی از لباس و خارش را تجربه می‌کنند زیرا این ناحیه یک ناحیه حساس است.
خودآگاه

برخی از زنان از نحوه ظاهر لابیای داخلی خود آگاه هستند. اگر لابیای داخلی بزرگتر از یک زن معمولی باشد، یک زن ممکن است هنگام پوشیدن لباس شنا یا با شریک جنسی احساس ناامنی کند. انجام این روش به این زنان اعتماد به نفس لازم برای پیشبرد زندگی خود را می دهد.
بهبود

اکثر زنان دو تا پنج روز پس از هزینه جراحی لابیاپلاستی به سر کار باز می گردند. البته توصیه می شود که بیمار یک هفته مرخصی داشته باشد. به مدت چهار تا شش هفته پس از جراحی از رابطه جنسی و استفاده از تامپون خودداری کنید. تورم باقیمانده ممکن است چند ماه طول بکشد. درد بهبودی برای بسیاری از زنان حداقل است یا اصلا وجود ندارد. مراقبت های بعدی شامل کیسه های یخ در ناحیه برای کاهش تورم، استراحت با کف بالا و در صورت نیاز دارو برای درد و ناراحتی است.
زمینه:

در سال‌های اخیر، لابیاپلاستی با وجود مخالفت با این روش، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در سال 2007، کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان، توصیه به روش‌های زیبایی واژینال را «غیرقابل دفاع» اعلام کرد، اگرچه در سال 2016 در صورت تداوم علائم، لابیاپلاستی را در نوجوانان در نظر گرفت. دلایل درخواست لابیاپلاستی هنوز به طور کامل شناخته نشده است و مخالفت پزشک دسترسی بیمار را به کمک جراحی محدود می کند.
مواد و روش ها:

در این مطالعه آینده‌نگر، به 50 بیمار متوالی که در مورد لابیاپلاستی مشاوره می‌کردند، پرسشنامه‌ای داده شد که 11 علامت فیزیکی و مرتبط با ظاهر مرتبط با لابیاهای کشیده را ارزیابی می‌کرد.
نتایج:

میانگین سنی بیمار 33.5 سال (محدوده 17 تا 51 سال) بود. پنجاه و هشت درصد از زنان زایمان کرده بودند، 52 درصد متوجه شدند که لابیای آنها با افزایش سن کشیده شده است و 93 درصد دارای کشیدگی دو طرفه بودند. هنگامی که در مورد علائم فیزیکی از بیماران پرسیده شد، بیش از نیمی از بیماران کشش را در حین مقاربت تجربه کردند، شلوار تنگ را ناراحت کننده دیدند، پیچ خوردگی لابیا را تجربه کردند، و دید لابیا را در شلوار یوگا مشاهده کردند. تقریباً نیمی از آنها در حین مقاربت دچار درد شدند و 40 درصد گفتند که ممکن است لابیاهایشان در لباس شنا نمایان شود. در مورد ظاهر، تقریباً همه بیماران خودآگاه بودند و بیش از نیمی از آنها برای شریک زندگی خود جذابیت کمتری داشتند، انتخاب لباس محدود را تجربه کردند و تأثیر منفی بر عزت نفس و صمیمیت داشتند. تقریباً همه بیماران حداقل چهار علامت را تجربه کردند.
نتیجه گیری:

اکثر بیمارانی که درخواست لابیاپلاستی دارند هم علائم فیزیکی و هم علائم ظاهری را تجربه می کنند. درک این دیدگاه بیمار در ارزیابی نتایج جراحی بسیار مهم است. علاوه بر این، هرچه همه پزشکان علایم لابیا را بهتر درک کنند، بیماران در جستجوی تسکین جراحی حمایت بهتری خواهند داشت.
لابیاپلاستی رایج ترین شکل جراحی زیبایی اندام تناسلی زنان است و شامل کوچک کردن لابیا مینور یا لب های داخلی فرج می شود.

با این حال، ما هنوز واقعاً نمی دانیم که این روش چه تأثیری بر زندگی زنانی که آن را انتخاب می کنند، دارد. این تعجب آور نیست که اندام تناسلی زنان هنوز تابو محسوب می شود. گفتن کلمات “فرج” و “واژن” برای اکثر مردم دشوار است، هرگز به یک بحث کامل در مورد این موضوع اهمیت ندهید!

اما این سوالات را می توان از طریق تحقیق حل کرد. آخرین مطالعه ما نشان می دهد اگرچه زنان از نحوه عملکرد اندام تناسلی خود پس از لابیاپلاستی راضی هستند، اما عزت نفس و اعتماد به نفس جنسی آنها بهبود نمی یابد. این نوع اطلاعات برای کمک به زنان ضروری است تا بفهمند آیا جراحی لب گزینه مناسبی برای آنهاست یا خیر.
افزایش نرخ لابیاپلاستی

لابیاپلاستی طی 10 تا 15 سال گذشته در کشورهای غربی از جمله استرالیا به طور فزاینده ای محبوب شده است. از سال 2001 تا 2013، تعداد این روش ها از 640 به 1605 در بیماران عمومی در سراسر استرالیا بیش از دو برابر شد. این اعداد شامل زنانی نمی‌شود که در بخش خصوصی تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند و ما هیچ اطلاعات ملی برای آنها نداریم.

به طور خاص در نیوساوت ولز، تعداد بیمارستان های دولتی و خصوصی از 256 در سال 2001 به 421 در سال 2013 افزایش یافت که نشان دهنده افزایش کل 64 درصدی است.

اگرچه یک تصور غلط رایج وجود دارد که نوجوانان رده سنی بیشتر علاقه مند به لابیاپلاستی هستند، زنان اغلب در سنین 25 تا 34 سالگی هستند که تحت عمل جراحی قرار می گیرند.
چرا زنان “جراحی باربی” انجام می دهند؟
اگرچه دلایل فیزیکی یا عملکردی برای انجام لابیاپلاستی (ناراحتی در شرکت در ورزش هایی مانند دوچرخه سواری یا در حین رابطه جنسی) وجود دارد، اغلب زنان به دلیل نارضایتی از ظاهر تناسلی خود این کار را انجام می دهند.
لابیاپلاستی شامل کاهش زیبایی لابیا مینورهایی است که اطراف واژن را احاطه کرده اند. کتابخانه لابیا/سلامت زنان ویکتوریا

خانم‌ها مایلند سطح تناسلی صاف، با لب‌های کوچک (لب‌های داخلی) که از لب‌های بزرگ (لب‌های بیرونی) بیرون نزند. در نتیجه، گاهی اوقات به این عمل جراحی “جراحی باربی” لقب داده می شود زیرا این عروسک ها هیچ ویژگی تناسلی مشخصی ندارند.

شیوه ای که اندام تناسلی زنان در رسانه ها به تصویر کشیده می شود – به ویژه در پورنوگرافی و اینترنت – ممکن است این “ایده آل” را ترویج کند. و به نظر می رسد که مردان نیز به این موضوع توجه می کنند و باعث می شود که برخی از اندام تناسلی همسرشان انتقاد کنند. در نتیجه، تعداد فزاینده‌ای از زنان نگران می‌شوند که اندام تناسلی‌شان قابل قبول نیست و نیاز به تغییر جراحی دارند.

اما پس از انجام عمل لابیاپلاستی برای زنان چه اتفاقی می‌افتد – آیا واقعاً آنچه را که انتظارش را داشتند به دست می‌آورند؟
لابیاپلاستی زندگی جنسی شما را اصلاح نمی کند

در جدیدترین تحقیق ما منتشر شده در جراحی پلاستیک و ترمیمی، ما از یک طرح مطالعه آینده نگر برای بررسی نتایج روانشناختی لابیاپلاستی استفاده کردیم. ما دریافتیم که زنان از قبل تا بعد از جراحی بهبود قابل توجهی را در رضایت از ظاهر تناسلی خود تجربه کردند. اما هیچ پیشرفت قابل توجهی در هیچ حوزه روانشناختی دیگری مانند عزت نفس و اعتماد به نفس جنسی پیدا نکردیم.

هزینه عمل لابیاپلاستی اغلب به عنوان راهی برای زنان برای بازگرداندن اعتماد به نفس و عزت نفس و بهبود روابط جنسی خود به صورت آنلاین تبلیغ می شود: نتایج ما نشان می دهد که لزوماً اینطور نیست. درعوض، به نظر می‌رسد اگرچه لابیاپلاستی به زنان اجازه می‌دهد تا نگران ظاهر تناسلی خود نباشند، اما نحوه نگاه آن‌ها به خود و روابط صمیمانه‌شان را به‌طور اساسی تغییر نمی‌دهد.
قیمت هزینه عمل لابیاپلاستی در شاخه های مختلف به چه صورت است؟

در حال حاضر هیچ تعرفه مشخصی برای هزینه عمل لابیاپلاستی وجود ندارد، بر اساس تحقیقات میدانی، قیمت ‌هایی که برای هر هزینه عمل لابیاپلاستی در نظر گرفته می ‌شود بسته به دکتر آن و منطقه‌ ای که کلینیک در آن قرار گرفته است تغییر می کند. تعرفه نداشتن این جراحی های زیبایی دست پزشکان این بخش را تا جایی باز گذاشته که برخی جراحی ها رقم های نجومی به خود بگیرد.
قیمت هزینه عمل لابیاپلاستی در شهر های مختلف

قیمت هزینه عمل لابیاپلاستی در تهران و تمام استان های ایران به میزان تجربه و مهارت پزشک متخصص، میزان پیچیدگی عمل و موقعیت جغرافیایی محل انجام جراحی و همچنین عوامل بسیار دیگر بستگی دارد. پس با توجه به شرایط تعیین کننده نرخ هزینه ها قیمت هزینه عمل لابیاپلاستی بینی در تهران با توجه به موقعیت جغرافیایی آن بیشتر از قیمت هزینه عمل لابیاپلاستی بینی در کرج و شهر های کوچکتر است. با این حال با توجه به تغییرات روزانه تعرفه ها می توانید جهت کسب اطلاعات و مشاوره با متخصصین جراحی با ما تماس بگیرید..

پژوهش ما اولین موردی بود که ویژگی‌های قبل از عمل زنانی را که احتمالاً از نتایج جراحی خود ناراضی هستند، بررسی کرد. ما دریافتیم زنانی که از نظر روانی پریشان‌تر بودند – به ویژه علائم افسردگی و اضطراب را نشان می‌دادند – یا در حال حاضر در یک رابطه صمیمی بودند، احتمالاً بعد از لابیاپلاستی ناراضی بودند.

اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است، اما ما به این نتیجه رسیدیم که این زنان ممکن است انتظارات غیرواقع بینانه ای داشته باشند که چگونه لابیاپلاستی ممکن است بهزیستی روانی آنها یا رابطه آنها با شریک زندگی خود را بهبود بخشد، و وقتی این اتفاق نیفتاد، آنها ناراضی بودند.

برای پزشکان مهم است که بتوانند این زنان را قبل از انجام لابیاپلاستی شناسایی کنند تا بتوانند به روش دیگری از درمان که ممکن است سودمندتر باشد، مانند درمان روانشناختی، راهنمایی شوند.
اجتناب از ناامیدی پس از جراحی

به نظر می‌رسد که اکثر خانم‌ها در حال به دست آوردن چیزی هستند که از لابیاپلاستی می‌خواهند و از نظر ظاهری تناسلی راحت‌تر می‌شوند.

اما وقتی زنان انتظارات غیرواقع بینانه ای برای بهبود در سایر زمینه های زندگی خود مانند عزت نفس و روابط جنسی خود دارند، احتمال ناامید شدن آنها بیشتر است. به همین دلیل، ما به پزشکان توصیه می‌کنیم انگیزه‌ها و انتظارات بیماران خود را از لابیاپلاستی به طور کامل بررسی کنند تا زنان بتوانند درمانی را دریافت کنند که به بهترین وجه نگرانی‌های مربوط به ظاهر تناسلی آنها را برطرف می‌کند.

اکنون ما شروع به شناسایی برخی از مسائل مربوط به نارضایتی زنان از لابیاپلاستی کرده‌ایم، امیدواریم یافته‌های ما به شما کمک کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل