ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

ترمیم عمل لابیاپلاستی و گرفت لبیا مینور ها

عوارض که ممکن است فرد بعد از جراحی لابیاپلاستی درگیر آن شود و نیاز به عمل ترمیم لابیاپلاستی داشته باشد، شامل موارد زیر است، ایجاد عارضه penis form ، به این معنی که ناحیه هود کاملا باقی مانده است و با توجه به این که ناجیه لبیا بیش از حد طبیعی برداشته شده است، حالت آلت تناسلی مردانه کوچک در فرد ایجاد شده است .
همچنین عارضه شایع دیگر حالت گوش سگی است . در صورتی که لبیاپلاستی به درستی انجام نشود و بیش از اندازه لبیا ها برداشته شوند می تواند سبب بروز این عوارض در فرد شود که البته بسیار ناخوشایند هستند.
زمانی که لابیا ها بیش از اندازه کوچک می شوند و هود، دستنخورده باقی می ماند( منظور از هود قسمت بالای لابیا ها که، کلیتوریس را پوشانده است ، می باشد) بیمار دچار عارضه penis form می شود . منظور از penis form این است که قسمت پایینی لابیا ها بیش از اندازه کوچک شده اند، اما قسمت بالایی همچنان باقی مانده است و همانند یک آلت تناسلی کوچک مردانه ظاهر می شود . اغلب این عارضه در شرایطی که جراحی لابیاپلاستی برای فرد باتکنیک اشتباه انجام شود، ایجاد می گردد .
همچنین ایجاد عارضه ای دیگر که نیاز به جراحی ترمیمی لابیاپلاستی می باشد، حالت گوش سگی است. منظور از فرنولوم بالاترین قسمت لابیاها و محلی که لبیا مینور ها به بازوی کلیتوریس می چسبند، می باشد . اگر فرنولوم به درستی کوچک نشود، حالت آویزان پیدا می کند .
یک عارضه مهم دیگر که در جراحی لابیاپلاستی ممکن به دلایل مختلف تجربه شود، برداشت بیش از اندازه بافت است . متخصص زنان باید این جراحی را محافظه کارانه انجام دهد، در صورت برداشت بیش از اندازه لابیا ها ممکن است بیمار دچار حالت ریداکشن شود، به این معنی که تمام لابیا مینور در حین جراحی برداشته شود و تنها لبیا ماژور باقی بماند، در این شرایط زیبایی ناحیه تناسلی در بانوان ایجاد نمی شود و تاثیری منفی دارد، نه تنها از جنبه زیبایی بلکه از نظر عملکردی مشکلاتی همراه دارد .
در این شرایط بهترین انتخاب استفاده از گرفت است.
برای این روش درمان لازم است گرفت هایی از بافت های خود بیمار تهیه می شود و به ناحیه لبیا مینور ها پیوند زده شود . لازم است بافتی که انتخاب می شود بزرگ باشد به این دلیل که بافت بعد از برداشت حالت چروکیده پیدا می کند و کوچک می شود .
باید گفت احتمال 10 تا 20 درصد وجود دارد تا پیوند نگیرد، این احتمال به موارد زیر بستگی دارد:
در صورتی که بیمار به مصرف دخانیات اعتیاد داشته باشد .
عدم مراقبت کافی بعد از جراحی توسط بیمار.
یائسگی.
عدم خونرسانی کافی.
و… همگی می توانند در نتیجه موثر باشد.
بعد از عمل پیوند ممکن است که به جراحی ترمیمی نیاز باشد تا پیوند از نظر زیبایی اصلاح شود، پس می توان گفت این جراحی به نسبت سایر روش های جراحی های زیبایی زنان، پر هزینه تر می باشد .

آیا جراحی لابیاپلاستی عوارض دارد؟

در پاسخ باید گفت بله، عمل لابیاپلاستی همانند هر نوع جراحی دیگر می تواند عوارضی با خود داشته باشد، عوارضی مثل، هماتوم، جمع شدن خون، باز شدن بخیه، ایجاد گوشت اضافه و… اما از عوارض خاص لابیاپلاستی از لحاظ زیبایی است.بیشتر عوارض لابیاپلاستی در مواردی است که به روش مثلثی لابیا برداشته می شود، در صورتی که جراحی لابیاپلاستی توسط متخصص زنان با تجربه انجام شود، عوارض لابیاپلاستی شامل فرد نمی شود.

بهترین زمان برای عمل ترمیم لابیاپلاستی

بهتر است بعد از جراحی اولیه لابیاپلاستی، فرد حداقل تا 6 ماه جراحی انجام ندهد، زیرا در این مدت بافت هنوز ورم دارد و نتیجه خوبی از جراحی گرفته نمی شود .

بهترین راهکار برای جلوگیری از عوارض جراحی لابیاپلاستی

لازم است اول در انتخاب پزشک دقت کنید، ملاک خود را در این انتخاب هزینه قرار ندهید زیرا در صورت عدم تجربه کافی به مراتب هزینه بیشتری نیاز است.
بعد از جراحی مراقبت های لازم را در نظر بگیرید، دستکاری ناحیه جراحی سبب آسیب به بافت می شود .
به توصیه ها و روش درمان انتخاب شده، توسط پزشک اعتماد کنید . گاهی جراحی های همزمان با هم نتیجه خوبی ندارد.

ساختار لبیاها در زنان

همانطور که می دانید زنان زیادی از مشکلات ناحیه تناسلی رنج می برند که حل این مشکلات نه تنها باعث افزایش اعتماد به نفس آن ها می شود بلکه سبب بهبود روابط زناشویی آن ها نیز می شود.

بسیاری از مشکلات ناحیه ژنیتال زنان که نیاز به جراحی زیبایی دارد می تواند علاوه بر زیبایی به برخی از مشکلات آزار دهنده آنان نیز خاتمه دهد.

شاید بهتر باشد قبل از آشنایی با جراحی های زیبایی ابتدا به بررسی قسمت های مختلف دستگاه تناسلی زنان بپردازیم تا به درک بهتری از جراحی های زیبایی ناحیه ژنیتال برسیم.

دستگاه تناسلی برای تولید مثل به صورت خیلی شگفت انگیزی شکل گرفته است ، هر چند که وجود آن برای ادامه ی حیات فرد الزامی نیست اما برای بقای نسل و تولید مثل، فرد به آن نیاز اساسی دارد. دستگاه تناسلی زن متشکل از دو بخش خارجی و داخلی است. واژن، لوله های فالوپ، رحم، تخمدان ها و ولو(فرج) است.

فرج توسط لبیاهای ماژور و مینور پوشیده شده است. لبیاها به شکل نیم دایره هستند و در حالت نرمال به هم می چسبند و ناحیه فرج را می پوشانند. علاوه بر لبیاهای مینور لبیاهای ماژور نیز هستند که لبیاهای مینور و ناحیه فرج را می پوشانند و آن ها از لایه‌های شاخی پوشیده شده‌اند اما لبیاهای مینور از لایه مخاطی پوشیده شده اند. لبیا ماژور تا بخش پرینه ادامه دارد اما لبیا مینور از ناحیه کلیتوریس تا دهانه واژن ادامه یافته است.

ممکن است روابط مکرر، زایمان طبیعی ، گذر زمان و … ناحیه تناسلی زنان را دستخوش تغییراتی کند که در برخی موارد جراحی های زیبایی می تواند در شکل ناحیه ژنیتال تغییرات قابل توجه و مثبتی ایجاد کند.

کاربرد لبیاها

گفتیم که لبیاها به دو شکل ماژور و مینور در ناحیه تناسلی زنان قرار دارند. لبیاهای ماژور وظیفه محافظت از واژن، لبیاهای مینور، کلیتوریس و بافت های اطراف آن ها را دارند.

ناحیه تناسلی از نواحی بسیار حساس بدن است که باید به خوبی از آن محفاظت شود. از مهمترین کاربرد لبیاها می توان به محافظت بخش هایی که در بالا ذکر شد یاد کنیم. آن ها مانع از ورود مواد خارجی به داخل واژن می شوند، این نگهبان‌های کوچک در واقع مانند یک مانع آناتومیک عمل می کنند، از دیگر کاربرد های آنها می توان به هدایت صحیح خروج ادرار اشاره کرد.

اندازه طبیعی لبیاها چه قدر است؟

شاید بانوانی که لبیاهای بزرگی دارند و در هنگام پوشیدن لباس های تنگ یا در برخی از شرایط دیگر از این موضوع رنج می برند، تصور کنند شکل و اندازه لبیاهای آن ها غیرطبیعی است با اینحال گرچه از لحاظ معیارهای رسمی که کاملا بر حسب نتایج علمی است هیچ اندازه معینی به عنوان معیار گزارش نشده است اما هنگامی که لبیاها باعث آزار فرد شود، می توان آن را غیر طبیعی دانست و در این شرایط فرد از مناسب ترین کاندیدهای لبیاپلاستی محسوب می شود.

برخی بانوان طبق سلیقه خود علاقه دارند لبیا مینور های کوچکی داشته باشند و لبیاهای ماژور کاملا آن ها را بپوشاند این گروه از بانوان نیز از کاندیدای لبیاپلاستی هستند و به خاطر زیبایی ناحیه ژنیتال تصمیم به انجام این جراحی می گیرند.

سایز لبیاهای ماژور به چربی ذخیره شده در آن ها بستگی دارد که ممکن است بر اثر گذر عمر و برخی مسائل دیگر از حجم این چربی کاسته شود.

علل تغییر شکل لبیاها

برخی از دختران تازه متولد شده در زمان نوزادی به نسبت سایرین لبیامینورهای  بزرگتری دارند یا به مرور زمان سایز لبیامینورهای آن ها افزایش می یابد. این مسئله کاملا مربوط به ژنتیک افراد است به طور کلی می توان گفت گاهی در یک منطقه یا یک نژاد خاص یک صفت به صورت غالب در می آید و اغلب بانوان آن، آن صفت را دارند.

در گروهی از بانوان هنگام بلوغ لبیا مینورهای آن ها رشد کرده و به مرور دچار افتادگی می شوند این گروه از دختران بعد از گذراندن دوره بلوغ به لبیاپلاستی روی می آورند تا شکل ایجاد شده را اصلاح نمایند. در این گونه افراد هنوز علت این تغییر شکل ناگهانی مشخص نشده است.

در سنین 40 سالگی به بعد بافت چربی لبیاماژورها رو به کاهش می رود و این موضوع سبب می شود لبیا مینور ها به نسبت قبل بزرگتر جلوه کنند از طرفی لبیا مینور ها در این رنج سنی دچار افتادگی و کاهش اندازه می شوند و همین باعث می شود زنان برای جوانسازی و زیبایی دستگاه تناسلی خود به جراح زنان و زایمان مراجعه کنند. در دوره یائسگی هورمون های زنانه به نسبت قبل بسیار کم تولید می شوند و این موضوع علاوه بر تحت تأثیر قرار دادن کل بدن ، ناحیه تناسلی را هم دستخوش تغییراتی می کند.

برهم خوردن تعادل هورمونی در بدن نیز از دلایل تغییر شکل لبیامینورهاست. افزایش هورمون تستسترون باعث تغییر شکل دستگاه تناسلی زنان می شود. مصرف داروهای افزایش دهنده تستسترون ( سیکلوسپورین ، قرص های تستسترونی ، قرص های استروئیدی، دانازول، فنی توئین و … ) و برخی بیماری ها ( اختلال در غدد فوق کلیه، مشکلات تخمدان ها و …) همگی می توانند باعث افزایش تستسترون  و در نهایت تغییر ناحیه تناسلی شوند.

در بارداری نیز ممکن است گاهی هورمون تستسترون بالا برود و سبب بزرگ شدن کلیتوریس شود.

زایمان های طبیعی زیاد نیز می توانند سبب تغییر شکل لبیامینورها شوند.

عمل همزمان لبیاپلاستی و هودکتومی

امروزه گرایش بانوان به عمل های زیبایی به مراتب افزایش یافته است، شاید خیلی از افراد دلیل آن را تاثیر مدیا ها بر افکار بدانند،اما طبق مقالات عملی علت افزایش عمل های زیبایی زنان افزایش اعتماد به نفس،امید به زندگی و کیفیت زندگی در خانم ها می باشد که این امر باعث توجه بیشتر خانم ها به اندام جنسی و مسائل مربوط به روابط جنسی شده است .

هودکتومی چیست؟

هود در حقیقت قسمت دوم یا قسمت بالایی لبیا را شامل می شود، لبیا خود به دو قسمت تقسیم می شود که هر دو به کلیتوریس متصل می شوند و قسمت بالای لبیا یا همان هود ناحیه ای است که کلیتوریس را همانند یک چادر پوشانده است که وظیفه ی محافظت از کلیتوریس را دارد .
در خیلی از بیماران زمانی که لبیا ها بیش از اندازه بزرگ هستند هود هم اندازه ای بزرگ دارد، حتی در مواقعی قسمت هود بزرگ تر از لبیا است که شرایط را برای فرد سخت می کند . عمل لبیاپلاستی با عمل لبیا ریداکشن متفاوت است، لبیاپلاستی ها به روش سنتی تنها بریدن و کوچک کردن لبیا ها بود در حالی که عمل لبیاپلاستی می تواند یک عمل بزرگ و پیچیده باشد که لازم باشد در طی آن قسمت لبیا و قسمت هود هر دو با هم کوچک شود.
خیلی از بیماران یا حتی پزشکان، زمانی که گفته می شود نیاز به جراحی هود می باشد، مخالفت می کنند و معتقدند که دستکاری هود سبب کاهش میل جنسی می شود، اما باید گفت هود تنها یک پوست است و زمانی که هودکتومی انجام می شود به هیچ عنوان به اعصاب و کلیتوریس آسیبی وارد نمی شود زیرا تنها قسمت، پوست برداشته می شود و حس جنسی را نه تنها کم نمی کند بلکه با انجام هودکتومی افتادگی کم می شود و کلیتوریس از حالت پنهان خارج می شود و بیشتر نمایان می شود .
در طی هودکتومی عملا کلیتوریس دخالتی ندارد مگر آنکه همزمان بیمار مشکلاتی مثل بزرگی کلیتوریس را داشته باشد که البته خود جراحی جداگانه ای است.
اما در بیشتر موارد عمل هودکتومی همراه با لابیاپلاستی انجام می شود و بعید است که هودکتومی به تنهایی انجام شود مگر آنکه بیمار سابقه جراحی لبیاپلاستی را داشته باشد و لبیا ها به اندازه کافی کوچک شده باشد .

آیا این امکان وجود دارد که بعد از گذشت مدت زمانی از لبیاپلاستی هودکتومی انجام شود؟

بله این امکان وجود دارد اما کار کمی سخت می شود و ممکن است زمانی که لبیا ها در طی لبیاپلاستی کوچک شوند هود همچون آلت مردانه نمایان شود که البته ظاهر خوبی ندارد و نتیجه جراحی لبیاپلاستی را نیز تحت تاثیر قرار نی دهد. هودکتومی به تنهایی به مراتب سخت تر است و بیشتر این جراحی در بیمارانی که نیاز به جراحی ترمیمی دارند انجام می شود .

دوره نقاهت هودکتومی

دوره نقاهت در این روش همچون جراحی لبیاپلاستی می باشد، تنها بخیه های این ناحیه نیاز به زمان بیشتری دارند، میزان آدم به نسبت لبیامینور ها بیشتر است چون قسمت پرخونی است.
پس می توان گفت عمل هودکتومی و هودپلاستی یک عمل مستقل از لبیاپلاستی است که اکثرا همزمان با لبیاپلاستی انجام می شود و تنها در بیماران ترمیمی و یا افرادی که به صورت مادرزادی مشکل دارند این عمل به تنهایی انجام می شود.

آیا عمل هودکتومی همراه با عارضه است؟

خیر این عمل تنها برداشتن پوست است و اعصاب در این روش دخالتی ندارند. متاسفانه خیلی از افراد هودکتومی را با ختنه مقایسه می کنند در حالی که هودکتومی به این معنا نیست، شاید بتوان آن را با ختنه آقایان که در میل جنسی تاثیری ندارد مقایسه کرد اما مقایسه هودپلاستی با ختنه در زنان اشتباه است .

بهترین کاندیدهای لبیاپلاستی

از شایع ترین علل لبیاپلاستی عدم قرینگی لبیاها و بزرگی آنهاست همچنین در برخی از موارد می توان با لبیاپلاستی تا حدودی تیرگی ناحیه لبیاها را برطرف نمود.

در هنگامی که بانوان به علت شکل ناحیه تناسلی خود به هنگام رابطه جنسی اعتماد به نفس پایینی دارند لبیاپلاستی به آنها توصیه می شود.

در برخی از بانوان موقع رابطه جنسی لبیامینورهای آنها دچار درد می شوند که بدین دلیل آن ها باید به جراح زنان و زایمان مراجعه کنند و اگر علت این درد لبیاهای مینور آن ها تشخیص داده شود باید جراحی لبیاپلاستی انجام دهند.

گاهی لبیامینورهای بزرگ باعث می شود فرد در انجام برخی از فعالیت های فیزیکی دچار سوزش شود و یا در هنگام پوشیدن برخی از لباس ها احساس سوزش کند که این افراد می توانند با انجام لبیاپلاستی سایز لبیامینور های خود را کاهش دهند.

گاهی لبیامینور ها به دلایل مختلف دچار چین و چروک می شوند که برخی بانوان از این موضوع به شدت ناراضی هستند لبیاپلاستی گزینه مناسبی برای حل این مشکل است.

گفتیم که لبیامینور ها باعث هدایت صحیح ادرار می شوند گاهی شکل آن ها دچار اختلال در این عملکرد می شود . حل این مشکل با لبیاپلاستی میسر است.

با گذشت زمان و بالا رفتن سن لبیامینورها دچار افتادگی و شلی می شوند ، مخصوصا با شروع دوره یائسگی و کاهش تولید هورمون های زنانه از حجم لبیامینورها کاسته شده و آنها دچار افتادگی می شوند بدین دلیل برخی از بانوان در این رنج سنی برای لبیاپلاستی اقدام می کنند تا این شلی و افتادگی اصلاح شود.

عمل لبیاپلاستی در دختران باکره

بیشترین درخواست کنندگان لبیاپلاستی دختران باکره ای هستند که نگرانن به پرده بکارتشان آسیبی وارد شود. لبیاها در بخش های خارجی واژن قرار دارند در حالیکه پرده بکارت در داخل واژن قرار دارد و در حین لبیاپلاستی پزشک هیچ کاری به ناحیه داخلی واژن ندارد. و پرده بکارت تنها با ورود شی و دخول در حین رابطه جنسی و در موارد نادری در حین انجام برخی از فعالیت های فیزیکی آسیب می بیند . پس نگرانی بابت اینکه با لبیاپلاستی پرده بکارت آسیب ببیند بیهوده است و اصلا جای نگرانی ای وجود ندارد مخصوصا اگر جراح شما یک متخصص زنان باشد و به آناتومی دستگاه تناسلی زنان آگاه باشد.

بهترین زمان برای از انجام لابیاپلاستی

یکی از رایج ترین سوالاتی که پرسیده می شود این است که بهترین زمان برای انجام لبیاپلاستی چه زمانی است، بهترین زمان بلافاصله پس از اتمام پریود است. همچنین بعدازبلوغ فرد، اگر فردی از لبیا مینورهای خود راضی نباشد، بهترین زمان برای انجام لبیاپلاستی است.

و زمان مناسب برای لبیاپلاستی در زنان باردار نیز چهل روز الی شش ماه پس از زایمان است. زیرا در این مدت خونرسانی به ناحیه لگن بالاست.

لبیاپلاستی بدون عمل جراحی (روش سافتنینگ)

بدون شک اگر خواهان لبیاپلاستی هستید چشمتان به تبلیغ‌های لبیاپلاستی بدون درد و بخیه و با لیزر خورده است، این روش لبیاپلاستی روش سافتنینگ است که به کمک لیزر صورت می‌گیرد. اما نکته حائز اهمیت در مورد لبیاپلاستی با لیزر این است که هر فردی کیس لبیاپلاستی با لیزر نیست، مگر اینکه ناحیه مورد تغییر کمتر از یک سانت باشد.

این جراح است که باید تشخیص بدهد روش سافتنینگ مناسب شما است یا خیر؟ اصولا این روش مناسب افرادی‌ست که خود لبیاهای کوچکی دارند و در واقع جز تیپ یک لبیاها هستند و یا جراح بخواهد کمتر از یک سانت ناحیه مورد نظر را تغییر دهد.

لازم به ذکر است حتی هنگام لبیاپلاستی با لیزر تبحر و مهارت بالای پزشک بسیار مؤثر است زیرا جراح باید بداند که چگونه به اعصاب و عروق خونی آسیبی وارد نکند و اسکاری پس از جراحی باقی نماند.

لبیاپلاستی بدون بخیه

در لبیاپلاستی بدون بخیه ، فرد مناسب کیس سافتنینگ است یعنی انتخاب این روش محدودیت دارد و هر فردی نمی‌تواند لبیاپلاستی را بدون بخیه انجام دهد.

همانطور که قبلا هم گفتیم لبیاپلاستی با روش سافتنینگ در افرادی صورت می‌گیرد که ناحیه مورد تغییر نیم‌سانت الی یک‌سانت باشد.

یا در افرادی که می‌خواهند لبه‌های تیره لبیاها را تغییر دهند این روش بسیار مناسب است.

جای بخیه لبیاپلاستی

یکی از نگرانی‌های بانوان از انجام لبیاپلاستی ماندن جای بخیه لبیاپلاستی‌ست، اگر پزشک شما با تکنیک صحیح بخیه بزند و شما به توصیه‌های پزشکتان بعد از اتمام لبیاپلاستی عمل کنید قطعا از این بابت خیالتان راحت خواهد شد و هیچ ردی باقی نخواهد ماند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل