ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

 

تکنیک های جراحی لبیاپلاستی

پس از تمام مطالبی که گفتیم به این موضوع می‌رسیم که لبیاپلاستی چگونه صورت می‌گیرد؟ یکی از جراحی هایی که خیلی وقت ها نتیجه ای که فرد انتظارش را دارد کسب نمی‌شود لبیاپلاستی است به این دلیل که بسیاری از جراحان مهارت کافی ندارند حتی اگر فرد متخصص و جراح زنان زایمان باشد لبیاپلاستی نیاز به علم، مهارت بالا و تجربه کافی دارد. یک جراح باید بتواند پس از بررسی‌های اولیه تکنیک صحیح لبیاپلاستی را با توجه به لبیاهای فرد تشخیص دهد. اگر تکنیک به درستی انتخاب نشود نتیجه مطلوب کسب نمی‌شود.

تکنیک انجام لبیاپلاستی بر اساس شکل لبیاها و سایز آنها انتخاب می شود. زیرا لبیاپلاستی روش‌های مختلفی دارد.

یکی از این روش‌ها، روش‌های سنتی است که علی رغم اینکه پس از لبیاپلاستی ظاهر لبیاها چندان زیبا نمی‌شود اما عروق خونی لبیاها در طی این جراحی حفظ می‌شوند.

روش دیگر، روش ‌wedge  پلاستی است که پس از جراحی ظاهر لبیاها بسیار خوب می‌شود اما به خاطر عوارض شدید بعد آن، این روش یک روش منسوخ شده است.

از دیگر روش‌ها می‌توانیم به روش z plasty  اشاره کنیم که روش خوبی است اما آموزش این روش و عملی کردن آن بسیار سخت و دشوار است.

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم انتخاب تکنیک درست لبیاپلاستی نیاز به مهارت و تبحر کافی دارد. اگر در انتخاب روش اشتباهی صورت گیرد قطعا نتیجه دلخواهی کسب نمی‌شود، روشی که خانم جراح زنان در مراکز زیبایی خود انجام می‌دهند اغلب روش ترکیبی‌ست که همین سبب شده است حتی یک مورد جراحی ناموفق لبیاپلاستی توسط خانم دکتر ثبت نشود.

خانم دکتر پس از معاینه فرد تصمیم به انتخاب تکنیک و روش کارآمد می‌کنند. در اینجا به شرح چند تکنیک لبیاپلاستی می‌پردازیم.

تکنیک seculped linear

در این تکنیک پزشک با چاقو، تیغ جراحی و گاهی لیزر در مناطق مخصوص برش هایی می زند که در انتخاب این برش ها سلیقه بیمار، وضعیت لگنی فرد و صلاحدید پزشک مؤثر است.

بهتر است در این روش بخیه ها با دقت و مهارت بالا زده شوند تا ایجاد اسکار به کمترین حد ممکن برسد.

یکی از مزیت های ایجاد برش در این روش با لیزر کاهش خونریزی است .

تکنیک wedge resection (v – y) V-

در این تکنیک جراح برشی به شکل V  می زند و در بعضی موارد ممکن است جراح برشی به شکل Y  بزند،  از مزیت های این روش این است که جراح برش کمتری می زند و این برش ها باعث می شود که لبیاهای مینور پس از جراحی کمتر دچار اسکار شوند و شکل طبیعی ای داشته باشند. به علت کاهش برش ها دوره نقاهت بسیار کوتاهتر خواهد بود.

این روش بیشتر در بانوانی کاربرد دارد که قرار است بافت کمتری از لبیاهای مینور آن ها برداشته شود. در این روش کمترین آسیب به اعصاب لبیامینورها زده می شود.

روش wedge resection  علاوه بر دوره نقاهت کوتاه یکی از روش های راحت برای جراحان هم هست. اما با این حال جراح شما باید تخصص و مهارت بالا داشته باشد.

Z- plasty technique

یکی از تکنیک های شایع در زنانی با لبیاهای بسیار بزرگ می باشد در این تکنیک برش های زده شده بیشتر به شکل Z  و یا W  می باشند.

نتیجه لبیاپلاستی (باربی لبیاپلاستی)

در باربی لبیاپلاستی لبیامینورها به طور کامل کوچک می شوند تا حدیکه هیچ قسمتی از آن ها بیرون از لبیاماژورها دیده نشوند.

در برخی مواقع، برای رعایت هارمونی باربی لبیاپلاستی، پزشک به جای تزریق چربی بر لبیاماژورها، بخشی از پوست لبیاماژورها را برای کاهش سایز بر میدارد.

اگر کلیتوریس فرد بزرگ باشد، برای رعایت تناسب، نیاز به جراحی زیبایی کلیتوریس نیز می باشد.

بی هوشی یا بی حسی در عمل لبیاپلاستی

در مراکز زیبایی خانم جراح زنان مراجعه کننده لبیاپلاستی به سلیقه خود پس از مشورت با پزشک خود انتخاب می‌کند که می‌خواهد حین انجام لبیاپلاستی بی‌هوش باشد یا فقط ناحیه مورد نظر بی‌حس باشد.

برخی از افراد از بی‌هوشی می‌ترسند که می‌توانند از بی‌حسی استفاده کنند. شاید تصور تزریق آمپول‌های بی‌حسی به ناحیه ژنیتال ترسناک باشد ولی باید بگوییم که در اینجا بی‌حسی از طریق آمپول انجام نمی‌شود، بلکه به کمک دستگاه‌های مخصوص و با استفاده از کرم صورت می ‌گیرد. برخی دیگر از افراد هم دوست دارند بی‌هوش باشند که پس از صلاحدید پزشک می‌توانند از این روش استفاده کنند.

بی‌هوشی به علت نیاز به تجهیزات و مراقبت‌های خاص، هزینه‌بر است، همچنین به دلایلی روش بی‌حسی به بی‌هوشی ترجیح داده می‌شود.

جراحی های همزمان با لبیاپلاستی

بسیاری از افرادی که تمایل به لبیاپلاستی دارند قصد دارند چند عمل زیبایی دیگر هم روی ناحیه ژنیتال خود انجام دهند به خصوص افرادی که در شهرهایی غیر از تهران یا خارج از کشور زندگی می‌کنند.

علاوه بر لبیاپلاستی زنان می توانند جراحی های واژن مانند تنگ کردن واژن، جوانسازی واژن، تقویت نقطه G، تزریق فیلر به واژن و … را انجام دهند و همچنین می توان سفید کردن ناحیه ژنیتال را نیز همزمان با لبیاپلاستی انجام داد ولی قابل ذکر است که تعداد جلسات سفید کردن واژن و اطراف آن با توجه به شدت تیرگی و وسعت آن قابل تعیین است. پس ممکن است فرد نیاز به جلساتی بیشتر از یک جلسه برای سفید کردن نیاز داشته باشند. معمولا فاصله جلسات سفید کردن یکماه است.

در برخی موارد ممکن است لبیاپلاستی همزمان با کوچک کردن کلیتوریس صورت گیرد.

نقش جراح در لبیاپلاستی

نگرانی برای هر عمل زیبایی‌ای طبیعی است، علی‌الخصوص ناحیه تناسلی که بسیار حساس است. علاوه بر این جراحی لبیاپلاستی بسیار ظریف و سخت است و به همین دلیل مهارت و تبحر کافی پزشک بسیار تأثیرگذار است. همانطور که گفتیم تنها برخی از جراح‌های زنان و زایمان می‌توانند لبیاپلاستی را بدون هیچ نقصی انجام دهند تا فرد از نتایج راضی باشد.

از آنجا که عمل لابیاپلاستی یک عمل حساس و مهمترین عمل زیبایی زنان است  و همانطور که لبیا ها نقش بسیار مهمی در تناسب و زیبایی دستگاه تناسلی خانم ها دارد واز طرفی تمام عمل های لابیاپلاستی بسیار سخت و هزینه بر است، به همین دلیل توصیه می شود حتما در انتخاب پزشک دقت کافی داشته باشید، صرفا پزشک زنان بودن و یا جراح پلاستیک بودن برای این جراحی کفایت نمی کند و حتما جراح زیبایی زنان باید آموزش های لازم برای عمل لابیاپلاستی دیده باشد.

انجام یک جراحی موفق لازم به تسلط کافی بر آناتومی دستگاه تناسلی بانوان است تنها به این شکل است که جراح می تواند بدون آسیب زدن به ناحیه تناسلی لبیاپلاستی را به شکل صحیح رو به جلو پیش ببرد زیرا آشنایی با دستگاه تناسلی فرد تعیین کننده پلن و تکنیک صحیح لبیاپلاستی است، برای انجام یک عمل صحیح لازم است معاینه ای دقیق از تمام اجزای دستگاه تناسلی صورت گیرد. از طرفی همانند جراحی صورت و چهره، لبیاپلاستی نیز نیازمند رعایت هارمونی بین اجزای مختلف دستگاه تناسلی همانند کلیتوریس و لبیاهاست.

اگر پزشک شما مهارت کافی نداشته باشد ممکن است سبب آسیب به عروق خونی و اعصاب این ناحیه شود و یا شکل لبیاها تغییرات بدی کنند که عمل شما نیاز به ترمیم داشته باشد همچنین ممکن است به علت خوب آموزش ندیدن جراح شما، لبیاهای شما کنگره ای یا بد شکل شوند و یا کلیتوریس شما آسیب ببیند.

توجه داشته باشید جراحی ترمیم بسیار پر هزینه و سخت تر است  پس بهتر است قبل از انجام جراحی در مورد جراحی ماهر و توانا تحقیق کنید و از نزدیک بیماران ان جراح را که جراحی لبیاپلاستی انجام داده اند مشاهده کنید. تأمل و تفکر در انتخاب جراح بهتر از مشکلات بعد از لبیاپلاستی با تکنیک غلط و مسائلی که در پی آن رخ می‌دهد است.

تاثیر کاهش وزن بر جراحی لبیاپلاستی

آیا کاهش وزن تاثیری بر جراحی لبیاپلاستی می گذارد؟لبیاپلاستی به دو صورت لبیاپلاستی مینور و لبیاپلاستی ماژور انجام میشود.در روش لبیاپلاستی مینور کوچک کردن و هماهنگ کردن لبیاهای کوچک انجام می شود،منظور از لبیاپلاستی مینور دو بافت پوشاننده دهانه واژن است، اما در لبیاپلاستی ماژور تغییر شکل دو بافت چربی دو طرفه که نقش محافظت از لبیا مینور ها را دارند، انجام می شود.
اما اگر بخواهیم تاثیر کاهش وزن را بر جراحی بررسی کنیم، باید گفت تاثیر مستقیم ندارد زیرا لبیامینور ها با افزایش و یا کاهش وزن، تغییر سایز نمی دهند. اما بر لبیا ماژور ها کاهش وزن و یا افزایش وزن اثر گذار است و باعث آتروفی و یا آب شدن چربی های این بافت می شود،همچنین می تواند باعث شلی، آویزان شدن و یا چروک شدن لبیا ماژور ها شود .در نتیجه باید گفت کاهش وزن بیشتر بر لبیا ماژور ها تاثیر دارد، اما به صورت غیر مستقیم می تواند بر لبیامینور ها موثر باشد، زیرا کوچک شدن لبیا ماژور ها باعث می شود حفاظت از لبیامینور ها به درستی انجام نشود، پر بودن و بافت کافی لبیا ماژور ها باعث کاهش اصطحکاک و کشیدگی لبیامینور ها می شود، پس، از بین رفتن حجم لبیا ماژور ها به طور غیر مستقیم بر بزرگ شدن لبیا مینور ها به خصوص قسمت هود اثر می گذارد.

آیا بعد از جراحی لبیاپلاستی بیمار در زمان تخلیه ادرار با مشکل مواجه می شود؟

خیر، خصوصا در روز های اول بعد از جراحی لبیا ها حسی ندارند پس در زمان ادرار کردن هیچ مشکلی متوجه فرد نمی شود،مرتبا دیده میشود در زمان جاحی بیمارانی که واژینوپرینو و لبیاپلاستی انجام داده اند، نمی توانند ادرار کنند، این حالت تنها به دلیل ترسی است که اغلب بعد از جراحی افراد دارند که تصور می کنند ادرار باعث سوزش و یا درد در محل جراحی می شود، همین امر باعث انقباض عضلات ادراری می گردد که سبب می شود فرد چند ساعتی بعد از جراحی در تخلیه مثانه خود مشکل داشته باشد که البته کاملا طبیعی است.

آیا امکان جراحی های لبیاپلاستی، کلیتوروپلاستی و تزریق چربی به صورت همزمان وجود دارد؟

بله به شرط آنکه، فاصله زیادی بین بخیه ها و لبیا ماژور ها نباشد، می توان به صورت همزمان انجام داد اما گاهی اوقات این امکان وجود ندارد زیرا در ناحیه ای که عمل جراحی که انجام می شود محل بخیه ها به محل اتصال لبیا ماژور ها نزدیک است که اجازه جراحی همزمان را نمی دهد ، همچنین تزریق چربی سبب آدم زیادی در این ناحیه می گردد، که می تواند باعث کشیدگی لبیا ها و تاثیر در نتیجه جراحی گردد.

جوان سازی واژن با فتونا

فتونا نیز یک لیزر است که درصد عمل تایتنینگ فتونا پایین تر است، اما جوان سازی و وایتنینگ با فتونا نتیجه خوبی دارد. اما اگر به صورت کلی بخواهیم با لیزر تایتنینگ انجام داد باید گفت، تایتنینگ به معنای سفت کردن واژن است و امکان لیفت عضلات در این روش وجود ندارد زیرا تمام روش های غیر جراحی تنها، توانایی لیفت پوست این ناحیه را دارند و امکان لیفت عضلات تنها با روش جراحی امکان پذیر است .
پس با لیزر فقط می توان پوست ناحیه واژن را لیفت داد و در موارد جوان سازی و موارد خفیف و… بسیار عالی عمل می کند اما برای تنگ کردن واژن لیزر فتونا، آر اف و… انتخاب خوبی نیست .

لبیاپلاستی با لیزر یا جراحی؟

لبیاپلاستی با کمک ابزار های مختلفی قابل انجام است، لیزر، آر اف، چاقو، قیچی و… اما بهترین روش بسته به این دارد که پزشکی که انتخاب می کنید در کدام روش تجربه خوبی داشته باشد. به طور مثال جراح زنان
در گذشته لبیاپلاستی را با استفاده از تیغ و قیچی انجام میدادند اما سال ها بعد دوره های آموزشی خود را در اروپا گذراند و لبیاپلاستی با لیزر را انجام دادند و چند سال بعد در دوره های آموزشی خود در آمریکا لبیاپلاستی را با دستگاه های میکروسرجری آموزش دیدند، طبیعا انجام لبیاپلاستی با تکنیک های قدیمی منسوخ شده اند و البته طرفداری هم ندارند، به طبع عدم دقت در روش لبیاپلاستی با چاقو و قیچی بیشتر است اما با روش میکروسرجری ابن جراحی بسیار دقیق تر انجام می شود زیرا در طول جراحی گاهی نیاز به برش های میلیمتری است، تا یک نتیجه ایده آل از جراحی حاصل شود، توصیه ما به شما عزیزان این است که گول تبلیغات دروغین را نخورید، گاهی حتی برخی از شرکت ها برای تبلیغ دستگاه خود عدم نیاز به بخیه در لبیاپلاستی را تبلیغ می کنند که این خود سبب می شود ناحیه مورد نظر حتی بعد از یک ماه هم ترمیم نشود، یک عمل خوب عملی است که با هر دستگاهی هم که انجام می شود به درستی انجام شود، بعد از جراحی عدم تقارن ایجاد نشود، محل برش ها باقی نماند، ترمیم زمان زیادی نیاز نداشته باشد و… همگی جز مواردی است که باید در جراحی لبیاپلاستی مورد توجه قرار گیرند.

انجام لبیاپلاستی با تکنیک غلط

همانطور که در بالا هم گفتیم لبیاپلاستی جز آن دسته از جراحی‌های زیبایی است که کمتر پزشکی در این زمینه مهارت کافی دارد  به همین دلیل روزانه در مراکز زیبایی خانم دکتر خلیلی شاهد کیس های ترمیمی لبیاپلاستی هستیم. داشتن مهارت بالا و تجربه کافی از ابزارهای واجب انجام لبیاپلاستی است.

اگر لبیاپلاستی با تکنیک‌های غلطی صورت گیرد یا توسط پزشکی صورت گیرد که درست آموزش ندیده باشد و یا اصلا آموزش ندیده باشد ممکن است نتایج زیان‌باری داشته باشد.

یکی از نتایج وحشتناک، کنگره‌دار شدن لبه‌های لبیاها بر اثر تکنیک غلط بخیه زدن است، در برخی موارد به علت بد جراحی کردن ممکن است لبیاها یا کلیتوریس بریده شوند و یا کاملا کنده شوند. از طرفی ممکن است لبیاها جوری جراحی شوند که کلیتوریس بزرگتر دیده شود.

گاهی جراح به علت پایین بودن مهارتش باعث آسیب به اعصاب و عروق خونی این ناحیه می‌شود، در بسیاری از موارد حتی با پرداخت هزینه‌های زیاد بابت ترمیم لبیاپلاستی نمی‌توانن آسیب وارد شده را جبران کرد.

از طرفی با اینکه خانم جراح زنان کیس‌های ترمیمی لبیاپلاستی را می‌پذیرند ولی باید گفت هزینه ترمیم لبیاپلاستی به علت سخت بودن و زمان‌بر بودن آن‌ها بسیار زیاد است و حتی ممکن است در ترمیم هم فرد نتیجه مورد نظر را کسب نکند که در همان جلسات مشاوره ابتدایی خانم دکتر در مورد نتیجه صحبت خواهند کرد.

یکی دیگر از مشکلات شایع در لبیاپلاستی  ماندن رد بخیه لبیاپلاستی است که بر اثر تکنیک اشتباه لبیاپلاستی رخ می‌دهد.

شاید بهتر باشد اینگونه بگوییم انجام ندادن لبیاپلاستی خیلی بهتر از انجام دادن لبیاپلاستی با تکنیک غلط است که باعث عارضه های وحشتناک شود.

مطالعه سوابق کاری یک جراح، آشنایی با کادر پزشکی او و صحبت با مراجعه‌کننده‌های آن جراح کمک شایانی به انتخاب جراح توسط شما می‌تواند بکند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل