ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

لبیاپلاستی از انواع جراحی های زیبایی واژن است که به کوچک کردن لبیاهای مینور و متقارن سازی آن ها می پردازد. در اغلب بانوان لبیاها شکل متقارنی ندارند و همین موضوع آن ها را مشتاق برای انجام جراحی لبیاپلاستی می کند. طی انجام لبیاپلاستی لبیاهای مینور آن ها شکلی کاملا متقارن به خود می گیرند. و اگر لبیاهای آن ها بزرگ باشد با تکنیک های لبیاپلاستی کوچک می شوند. به همین دلیل از بیشترین کاندیدهای لبیاپلاستی می توان افرادی را نام برد که لبیاهای بی فرم و بزرگی دارند.

هرچند که این جراحی تا الآن از هیچ مرکز معتبری به عنوان جراحی ای که جنبه درمانی دارد شمرده نشده است اما گاهی سایز بزرگ لبیاها باعث محدودیت افراد در نوع لباس پوشیدن و فعالیت های فیزیکی و گاها باعث اعتماد به نفس پایین و تحت شعاع قرار دادن روابط جنسی  آن ها می شود. در اینجا لبیاپلاستی به نوعی علاوه بر زیبایی حکم درمان نیز  دارد.

لابیاپلاستی با هدف متقارن سازی، کوچک کردن لبیاها، از بین بردن چین و چروک لبیاها، افزایش تحریک جنسی، بالا بردن اعتماد به نفس، جوانسازی ناحیه تناسلی صورت می گیرد.

به طور کلی لبیاپلاستی به دو شکل جراحی و غیر جراحی تقسیم می شود که روش غیر جراحی آن سافتنینگ است که در مواقعی که لبیاها کمتر از یک سانت تا نیم سانت باشند کاربرد دارد.

روش های جراحی بر اساس سایز و تیپ لبیاها می تواند متفاوت باشد.

این جراحی کاملا سرپایی می باشد و به دو صورت بی هوشی یا بی حسی قابل انجام است.

متاسفانه در ایران برخی از افراد بر این باورند که انجام خدمات زیبایی زنان لزومی ندارد و کاری اضافه است،در حالی که تعریف وسیع تری از زیبایی زنان وجود دارد که بیشتر تاکید بر function‌ و سلامت دستگاه تناسلي دارد.
خيلي از بانوان از بيان اختلالات ناحيه تناسلي خود شرم دارند و از مراجعه به پزشك برای درمان امتناع مي كنند،حتی ممكن است آگاهي کافی نداشته باشند كه چه زماني بايد از خدمات زيبايي زنان بهره ببرند،سوالی که مطرح می شود این است که بهترین سن برای استفاده از خدمات زیبایی زنان چه زمانی است؟
در اكثر موارد بيشترين رشد لبيا ها در سن بلوغ ديده مي شود و تا زماني كه تغييرات هورموني رخ ندهد انجام جراحي هاي زيبايي زنان محدوديت ندارد،حتي ممكن است در افراد مسن اين جراحي الزام باشد نه از لحاظ استفاده از جنبه زيبايي بلكه ممكن است آنچنان لبيا ها نافرم و بزرگ باشند كه سبب ايجاد درد، سوزش، خارش، تحريك، احساس ناراحتي در زمان ورزش يا پوشیدن لباس تنگ شود.
همچنين بهتر است اين عمل هاي زيبايي بعد ازاتمام سن باروري انجام شود .

لابیاپلاستی

هدف از انجام لبیاپلاستی

هدف اول از انجام لبیاپلاستی تغییر رنگ لبیاهاست که با به کارگیری روش های مختلف می توان رنگ لبیاها را تغییر داد.

هدف دوم تغییر شکل لبیاها است که با تراشکاری یا سافتنینگ می توان شکل لبیا را تغییر داد به شرط اینکه سایز لبیاها کوچک باشد.

هدف سوم تغییر سایز لبیاهاست که مهمترین هدف لبیاپلاستی این گزینه است. برای تغییر سایز لبیاها الگوریتم خاصی وجود دارد که بر اساس تیپ های لبیاها تقسیم بندی می شود و تیپ های لبیاها بر اساس سایز آن ها مشخص می شود. در تیپ یک لبیاها کوچکتر از یک سانت هستند که فقط در این تیپ می توان به کمک سافتنینگ و بدون تیغ جراحی سایز لبیاها را تغییر داد، البته در مواقعی که جراح قصد داشته باشد کمتر از یک سانت بخشی از لبیا را تغییر دهد می‌تواند از روش سافتنینگ بهره ببرد. در تیپ چهار سایز لبیاها بالای شش سانت هستند.

در تیپ های دو به بالا برای تغییر سایز حتما باید از تیغ جراحی و ایجاد برش استفاده کرد.

ناحیه تناسلی در بانوان مختلف، با هم فرق دارد، برخی از بانوان از شکل ظاهری لبیاهای خود ناراضی هستند و تمایل به ایجاد تغییر دارند. در اغلب بانوان لبیاها شکلی نامتقارن دارند و همین باعث می شود آن ها تصمیم بگیرند پیش جراح و متخصص زنان بروند و لبیامینور های خود را متقارن کنند.

در گروهی از زنان اندازه لبیامینورها به قدری زیاد است که باعث می شود آن ها هنگام پوشیدن لباس های تنگ و فعالیت های ورزشی به علت ساییدگی لبیامینورها و لباسشان ،احساس ناخوشایندی داشته باشند و دچارسوزش بشوند.

در حالت کلی عمل لبیاپلاستی یک عمل زیبایی است که بیشتر به منظور تغییر شکل ناحیه تناسلی در خانم ها استفاده میشود. اما گاهی اوقات ممکن است لبیا های بزرگ باعث بروز مشکلاتی از قبیل اصحکاک،خارش،سوزش،تحریک و یا عفونت های مکرر (لبیاهای بزرگ باعث میشود ناحیه تناسلی مرطوب شود و در نتیجه محیط را برای رشد قارچ و میکروب ها فراهم کند.) تمام این موارد نیز می تواند باعث شود که فرد اقدام به جراحی لابیاپلاستی کند.

ترس از عمل لابیاپلاستی

ترس از جراحی لابیاپلاستی در خیلی از بیماران است، این جراحی را می توان با روش های مختلف بی حسی انجام داد تا بیمار کوچکترین دردی را احساس نکند، فرد بعد از جراحی می تواند کار های شخصی خود را انجام دهد، با در نظر گرفتن توصیه های پزشک خود می توانید دوران نقاهت را کاهش دهید .

آیا با عمل لابیاپلاستی دهانه واژن باز می ماند؟

خیر، ممکن است که بیمارقبل از جراحی لبیاهای بزرگش سبب به هم چسبیده شدن و بسته بودن دهانه ورودی واژن شده باشد و بعد از جراحی لابیاپلاستی دهانه ورودی واژن دیده شود.همچنین در بیمارانی که قبلا لابیاپلاستی انجام داده اند و برای جراحی ترمیم لابیاپلاستی اقدام می کنند و در جراحی اولیه لبیا ها ریداکشن شده اند و تنها لبیاماژور ها باقی مانده اند، لازم است گرفت انجام شود. در کل می توان گفت عمل لابیاپلاستی ربطی به باز شدن دهانه وردی واژن ندارد.

فیلم عمل ترمیم لابیاپلاستی

ترمیم لابیاپلاستی

همانطور که قبلا هم گفته شد، عمل لابیاپلاستی یکی از جراحی های شایع در بین بانوان در کل دنیا است، درست است که جراحی لبیاپلاستی خصوصا لابیاپلاستی مینور، یک عمل بزرگ نیست و می توان این جراحی را با بدون بی هوشی و تنها با بی حسی به صورت سرپایی انجام داد، اما در عین حال یک عمل زیبایی بسیار مهم است و عدم دانش و دقت کافی، می تواند فرد را دچار عوارض جراحی لابیاپلاستی کند.
خیلی از بیماران از جراح زنان این سوال را دارند که عوارض لابیاپلاستی چیست؟ در پاسخ به این افراد می توان گفت:
عوارض لابیاپلاستی همچون سایرعمل های زیبایی می تواند شامل خونریزی، هماتوم، عفونت و یا باز شدن بخیه ها باشد. اما مهمترین عارضه لابیاپلاستی را می توان تنها عوارض زیبایی معرفی کرد.

لزوم هوکتومی در کنار لابیاپلاستی

درخواست جراحی ترمیمی لبیاپلاستی نیز بسیار است، این بیماران اغلب از چین و چروک ها و ناهمواری های موجود در لبیا های خود ناراضی هستند.
هودکتومی به معنای هماهنگ کردن قسمت بالا و خود لبیا ها است.
در برخی از بیماران قسمت هود به غیر از چادر خود کلیتوریس، دو چین دارد که از هر دو سمت به لبیا مینور ها میرسد. در صورتی که این چین ها در حین عمل لبیا پلاستی دست نخورده باقی بمانند، مریض دچار عارضه پنیس فورم می شود.
یکی از عارضه های لابیاپلاستی برداشت کمتر از اندازه لبیا ها می باشد، البته این عارضه از برداشت بیش از اندازه بهتر است، زیرا در زمان برداشت بیش از اندازه بافت، دیگر بافتی باقی نمانده و لازم است تا متخصص زنان در جراحی ترمیمی از بافت گرفت استفاده کند.
همچنین عارضه شایع دیگر که در زمان نیاز به جراحی ترمیمی دیده می شود عارضه گوش سگی است، قسمت بالایی لبیا ها به درستی برداشته نمی شود و زمانی که بزرگ تر از حد طبیعی خود باشد همانند گوش سگ حالت آویزان پیدا می کند.

آیا جراحی لابیاپلاستی در طول عمل و یا بعد از آن همراه با درد است؟

عمل لابیاپلاستی را می توان هم با بی حسی کامل انجام داد و هم می توان با بی هوشی، سدیشن و یا خواب عمیق پیش برد. در هر حال با هر کدام از این روش ها که این جراحی انجام شود، بیمار باید در طول جراحی کاملا بی حس شود. انجام بی حسی خیلی ناراحت کننده نیست و دردی مثل بی حسی دندان پزشکی دارد، در طول بی حسی، ریشه عصب بی حس می شود و عمل لابیاپلاستی انجام می شود.

در نتیجه باید گفت در طول جراحی لابیاپلاستی بیمار نباید دردی داشته باشد، بعد از جراحی هم اگر عمل به درستی انجام شده باشد و بی حسی خوبی برای بیمار انجام شده باشد، می توان گفت بیمار تنها احساس ناراحتی می کند، البته بسته به افراد مختلف برخی کمترین درد را درد بزرگی می دانند و برخی دیگر آستانه درد بالاتری دارند. در کل جراحی لابیاپلاستی یک عمل با درد زیاد نیست.

در افرادی که پوستی کلویید ساز دارند، آیا بعد از جراحی با مشکل مواجه می شوند؟

در رابطه با لابیاپلاستی خیلی کلویید ایجاد نمی شود، زیرا بافت مخاطی است، اما در هر حال احتمال اینکه بیماران گوشت اضافه در ناحیه عمل لابیا بیارند وجود دارد، اما این کلویید همچون کلویید پوست نیست و به راحتی تنها با یک عمل سافتنینگ یا لیزر، تراش میخورند و از بین می رود.

سافتنینگ بعد از عمل لابیاپلاستی

خیلی از بیماران بعد از جراحی لابیاپلاستی نیاز به سافتنینگ دارند، که البته بسیار متفاوت با از بین بردن ناهماهنگی های کوچک است. سافتنینگ با لیزر انجام می شود زیرا عمل لابیاپلاستی به درستی انجام شده است، و تنها با استفاده از سافتنینگ نواحی تیره و گوشت اضافه برداشته می شود.

صحبت های جراح زنان در رابطه با عمل ترمیم لابیاپلاستی

آیا جراحی ترمیمی لابیاپلاستی صد درد صد موفقیت آمیز است؟

در مواقعی که جراحی ترمیمی لابیاپلاستی انجام می شود نمی توان به قطعیت گفت که 100 درصد مشکلات فرد برطرف می شود، اما می توان گفت با احتمال 70 تا 80 درصد بهبودی حاصل می شود. زیرا زمانی که آناتومی تغییر می کند، لازم است از روش های مختلفی استفاده کرد.

حس جنسی بعد از لابیاپلاستی

این نگرانی اغلب افراد بعد از لابیاپلاستی است، باید گفت میل جنسی مرتبط با لابیاپلاستی نیست، تنها تاثیری که جراحی لابیاپلاستی بر میل جنسی دارد، افزایش اعتماد به نفس در حین رابطه است. پوست اضافه مرتبط با حس جنسی نیست، حتی می توان گفت جراحی کلیتوریس هم اصلا مرتبط با حس جنسی افراد نیست در برخی از بیماران که کلیتوریس پنهان دارند، هودکتومی باعث در دسترس قرار گرفتن و در نتیجه بهبود حس جنسی و ارگاسم در افراد می شود.

شروع رابطه جنسی بعد از جراحی ترمیمی لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی لابیاپلاستی همانند جراحی لابیاپلاستی است، تنها در بیمارانی که گرفت استفاده می شود، متفاوت است . لازم است فرد 3 روز استراحت داشته باشد، بعد از یک هفته تا ده روز بخیه ها جوش می خورند، و لازم است تا یک ماه ورزش و رابطه جنسی انجام نشود.
منظور از گرفت برداشت یک بافت با پایه است، گاهی به اجبار نیاز است برای پیوند پرینه از گرفت استفاده شود، اما دراکثریت بیماران ترمیم لابیاپلاستی، با گرفت می توان بافت را بازگرداند، بیشتر از جراحی ترمیمی لابیاپلاستی از گرفت هایی با بافت خونی استفاده می شود، که هم از نظر خونرسانی و هم دسترسی با بافت مشکل ایجاد نشود .

بهترین زمان برای ترمیم لابیاپلاستی

توصیه می شود ترمیم لابیاپلاستی حداقل 6 ماه بعد از لابیاپلاستی انجام شود، در صورت وجود تورم و درد بهتر است که جراحی به تعویق افتد . تورم بعد از جراحی کاملا طبیعی است و بهتر است بعد از بین رفتن تورم و بهبودی شکل لابیا ها، در رابطه با جراحی ترمیمی لابیاپلاستی تصمیم گرفته شود، 6 ماه زمان خوبی برای این تصمیم است .
ترمیم عمل لابیاپلاستی بسیار سخت است و پزشکی را نیاز دارند که کاملا با آناتومی ناحیه تناسلی آشنا باشد، با انتخاب متخصص با تجربه احتمال نیاز به جراحی ترمیمی لابیاپلاستی را کاهش دهید.

هودکتومی و لابیاپلاستی

هودوپلاستی یکی از عمل های زیبایی زنان است که برای کوچک کردن قسمت پوست پوشاننده ناحیه کلیتوریس به کار می رود، در حقیقت عمل هودوپلاستی به همراه عمل لابیاپلاستی به منظور هماهنگ کردن قسمت بالا و پایین لبیا به کار می رود، اما در موارد برای ترمیم عارضه پنیس فورم لابیاپلاستی قبلی، به تنهایی نیز انجام می شود.

این جراحی یک عمل سرپایی است و می توان با استفاده از بی حسی یا سدیشن و خواب عمیق، این عمل را انجام دهیم. در انجام عمل لابیاپلاستی بیشتر بیماران نگران کاهش حس جنسی یا میل جنسی خود هستند، در حالی که در انجام این عمل به هیچ عنوان به کلیتوریس آسیبی وارد نمی شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل