ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

پرینورافی و واژینوپلاستی با تخفیف ویژه برای زنان

پرینورافی و واژینوپلاستی با تخفیف ویژه برای زنان

پرینورافی و واژینوپلاستی با تخفیف ویژه برای زنان ، عمل واژینوپلاستی می تواند معانی مختلفی داشته باشد، اما به طور کلی، این روشی برای ساختن یا ترمیم واژن است.

عمل پرینورافی
عمل پرینورافی

در حین انجام واژینوپلاستی چه اتفاقی می افتد؟

جزئیات این روش به اهداف یا نیازهای پزشکی شما بستگی دارد و شامل بازسازی یا بازسازی واژن با استفاده از تکنیک های مختلف جراحی می شود.

اما نکته ای که مورد نظر هست این هست که قبل از عمل تنگی واژن باید پرسشنامه و مشاوره تخصصی را پر کنند تا دلایل انجام این عمل مشخص شود . چرا که خیلی ها خواهان عمل تنگ کردن واژن هستند . اما دلیل مشخصی برای عمل خود ندارند .

چه کسانی به واژینوپلاستی نیاز دارند؟

افرادی که به دنبال ترمیم نقایص زایمان یا ضربه برای بهبود عملکرد جنسی هستند.
زنانی که پس از انجام تابش یا برداشتن واژن برای درمان سرطان یا سایر شرایط، نیاز به بازسازی واژن دارند.
افراد تراجنسیتی که تحت عمل جراحی تایید جنسیت قرار می گیرند.
زنانی که با ناهنجاری های مادرزادی متولد می شوند (مشکلاتی که از بدو تولد وجود دارد) که بر رشد واژن تأثیر می گذارد.

آیا پرینورافی همان جوانسازی واژن است؟

پرینورافی یکی از انواع روش ها برای بهبود ظاهر یا عملکرد واژن است.

سایر روش های جوانسازی واژن عبارتند از:

لابیاپلاستی، که اندازه لابیاها – لوب های گوشتی واژن – را یکنواخت یا کاهش می دهد.
ولووپلاستی که قسمت خارجی واژن را تغییر می دهد.

جزئیات رویه
قبل از واژینوپلاستی چه اتفاقی می افتد؟

شما تحت ارزیابی و آزمایش قرار می گیرید تا برای جراحی آماده شوید. این آزمایشات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

معاینه فیزیکی برای ارزیابی سلامت شما و کسب اطلاعات بیشتر در مورد سابقه پزشکی شما.
آموزش بیمار در مورد خطرات، مزایا و الزامات مراقبت پس از جراحی.
توصیه هایی که خطر بروز عوارض از جمله ترک سیگار را کاهش می دهد.
برای زنان تراجنسیتی که برای تایید جنسیت تحت عمل واژینوپلاستی قرار می‌گیرند، شرایط خاص قبل از عمل از جمله حذف موهای زائد ناحیه تناسلی و نیاز به برآورده کردن الزامات تعیین‌شده توسط انجمن حرفه‌ای جهانی برای سلامت ترنس وجود دارد.

واژینوپلاستی
واژینوپلاستی

در حین انجام عمل واژینوپلاستی برای زنان با آسیب زایمان چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که واژینوپلاستی برای ترمیم جراحات بعد از زایمان انجام می شود، این روش شامل موارد زیر است:

از بین بردن پوست اضافی.
استفاده از بخیه برای محکم کردن بافت شل در قسمتی یا تمام عمق واژن.
کاهش اندازه دهانه واژن.

واژینوپلاستی برای ترمیم نقایص مادرزادی (مشکلی که شما با آن متولد شده اید) ممکن است شامل موارد زیر باشد:

ایجاد یک واژن کاربردی
برداشتن بافت اضافی یا ساختارهای غیر طبیعی.
جلوگیری از تجمع خون در دوران قاعدگی
در حین واژینوپلاستی به عنوان بخشی از جراحی تایید جنسیت چه اتفاقی می افتد؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که این روزها خانم ها با آن دست و پنجه نرم می کنند، گشادی و شلی واژن است. این موضوع به قدری اهمیت دارد که می تواند روابط آن ها را با شریک جنسی شان تحت تاثیر قرار دهد. به علاوه موجب مشکلات مختلفی مانند بی اختیاری ادرار و یا عفونت واژن می شود. به هر حال آنچه اهمیت دارد این است که در بهترین زمان ممکن نسبت به درمان گشادی و شلی واژن و عضلات آن اقدام شود. یکی از بهترین راه ها برای درمان این معضل، واژینوپلاستی است که خود شامل روش های مختلفی می گردد. در ادامه ابتدا به دلایلی که منجر به گشادی واژن می شوند و سپس به جزئیات مربوط به واژینوپلاستی می پردازیم.

واژن به عنوان عضو مهم در بدن خانم ها می تواند در اثر عوامل مختلفی، دچار تغییر شکل و گشادی شود. برخی از شایع ترین این علت ها عبارتند از:

عمل جراحی پرینورافی
عمل جراحی پرینورافی
 • زایمان طبیعی
 • بیماری های خاص
 • انجام فعالیت هایی که موجب تحت فشار قرار گرفتن ماهیچه های کف لگن می شود.
 • تغییرات وزن زیاد
 • نقایص مادرزادی
 • روابط جنسی مکرر
 • افزایش سن و شل شدن عضلات واژن
 • یائسگی
 • خانم هایی که عمل هیسترکتومی انجام می دهند.
 • خشکی واژن
 • کاهش استروژن
 • یبوست
 • شاید برایتان جالب باشد که بدانید بدن خانم ها در حین زایمان و بارداری، هورمون هایی را از خود تولید می کند که موجب نرم شدن بافت های اطراف واژن و شل شدن آن ها می شود. این پروسه باعث می شود که خروج نوزاد از دهانه واژن در هنگام زایمان طبیعی، با سهولت بیشتری انجام پذیرد. میزان نرمی عضلات واژن در اواخر دوره بارداری، به بیشترین میزان خود می رسد تا حدی که استخوان ها نیز نرم می شوند. در نهایت در دوران بارداری و حین زایمان این هورمون ها به مرور کاهش می یابند. در نتیجه واژن نیز کم کم سفت می گردد اما باز هم به حالت اولیه خود باز نخواهد گشت.

  واژینوپلاستی چیست؟

  عمل پرینورافی
  هزینه عمل پرینورافی

  واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن روشی بسیار موثر و کارا برای درمان گشادی واژن و نیز شلی عضلات کف لگن در اطراف واژن به شمار می آید. در واقع این روش، بیشتر جنبه درمانی دارد به ویژه برای افرادی که از روابط جنسی خود رضایت کافی ندارند و از از مشکلاتی مانند عفونت و بی اختیاری ادرار رنج می برند. اما امروزه از واژینوپلاستی به عنوان روشی برای جوان و زیباسازی واژن نیز استفاده می شود.

  به هر حال در این روش ناهنجاری های نواحی اطراف واژن، کشیدگی ها و پارگی ها همگی رفع می شوند تا عضلات این اندام، بتوانند حالتی سفت و مستحکم به خود بگیرند.

  هدف از انجام واژینوپلاستی

  اصلی ترین هدف از عمل واژینوپلاستی برای تقویت عضلات واژن و درمان گشادی آن این است که بتوان کیفیت روابط جنسی بین زن و مرد را بهبود بخشید. همچنین اگر خانم دچار مشکلاتی مانند عفونت های مکرر باشد، بتوان آن را نیز درمان نمود.
  اما در کنار این موارد، برخی از بانوان هستند که به عمل واژینوپلاستی به چشم یک روش زیبایی برای ناحیه تناسلی نگاه می کنند. از همین رو می توان هدف دیگر عمل تنگ کردن واژن را، جوانسازی اندام تناسلی دانست.
  در نهایت تمام این ها، عمل واژینوپلاستی با بهبود روابط و زیباسازی واژن، نقش مثبتی در اعتماد به نفس بانوان ایفا می کند.

  چگونگی انجام پذیری واژینوپلاستی

  در عمل واژینوپلاستی لازم است که بافت های اضافی و شل واژن برداشته شوند اما کافی نیست. از آنجایی که قدرت کشیدگی این عضو بدن خانم ها بسیار زیاد است، بنابراین ممکن است مجدد در آینده به فرم شل و افتاده خود بازگردد. از همین رو در این عمل جراحی لازم است که ماهیچه های کف لگن نیز کشیده شوند تا با این کار بیشتر تقویت شده و سفت گردند. این اقدام باعث می شود تا فشار وارده به واژن از خارج به داخل بیشتر باشد و در نتیجه از گشادی بیشتر آن جلوگیری می کند.
  مدت زمانی که طول می کشد تا جراحی واژینوپلاستی انجام شود، بین 1 الی 2 ساعت است که در این مدت اغلب مراجعین تحت بیهوشی قرار می گیرند اما ممکن است بسته به روش جراحی، با بی حسی نیز انجام پذیرد.

  تنگ کردن واژن به چند روش انجام می شود؟

  روش های مختلفی برای تنگ کردن واژن وجود دارد:

  • واژینوپلاستی با RF
  • واژینوپلاستی با نخ
  • واژینوپلاستی با تزریق فیلر
  • واژینوپلاستی با تزریق چربی
  • واژینوپلاستی با جراحی

  در ادامه به اختصار در مورد هر یک از این روش ها توضیحاتی ارائه می دهیم.

  تنگ کردن واژن با RF

  آر اف در واقع نوعی دستگاه است که از خود، امواج رادیوفرکانسی تولید می کند. این امواج به چه کار می آیند؟ اشعه های تولید شده توسط دستگاه rf به اعماق واژن نفوذ می کند و موجب خونرسانی، افزایش جریان خون، ایجاد گرما، تحریک خاصیت کلاژن سازی پوست واژن و افزایش ارتجاعیت آن می شود. مجموع تمام این اقدامات می تواند به درمان گشادی واژن کمک کند.
  این روش را می توان یک درمان قطعی برای گشادی واژن دانست که به صورت سرپایی و بدون هیچگونه درد و خونریزی انجام می گیرد. خانم ها می توانند بدون هیچ شرایط سنی خاصی نسبت به تنگ کردن واژن با آر اف اقدام کنند.

  تنگ کردن واژن با نخ

  واژینوپلاستی با نخ را می توان به عنوان روشی دیگر بیان نمود که با کمترین میزان خونریزی و تورم همراه است. نخ هایی که با این هدف مورد استفاده قرار می گیرند اغلب به صورت جذبی بوده و موجب کلاژن سازی و در نهایت، ترمیم بافت افتاده واژن و حتی پرینه می شود. از نخ برای عمل پرینوپلاستی نیز استفاده می شود که خود عاملی برای تنگ شدن واژن نیز محسوب می گردد.
  نکته ای که درباره تنگ کردن واژن با نخ وجود دارد این است که باید نوع و جنس آن ها به گونه ای باشد که پس از مدتی خاصیتشان را از دست ندهند و یا موجب بازگشت فرم واژن به حالت اولیه نگردند.

  تنگ کردن واژن با تزریق فیلر و چربی

  چربی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرد، از خود بدن استخراج می شود. عملکرد واژینوپلاستی با تزریق فیلر و چربی به این صورت است که پس از تزریق، قطر واژن کم می شود و تنگی رخ می هد.
  میزان مواد تزریقی برای هر فرد بستگی به پوست اندام تناسلی و شدت افتادگی و شلی آن دارد. از آن جا که چربی به راحتی جذب می شود، اغلب بیشتر از آنچه که باید، تزریق صورت می گیرد.

  تنگ کردن واژن با جراحی

  غول آخر تنگ کردن واژن، جراحی است! جراحی واژینوپلاستی با ایجاد برش و جدا کردن بافت شل و اضافه واژن صورت می گیرد. فردی که تحت عمل تنگ کردن واژن قرار می گیرد، اغلب از ماده بیهوشی یا بی حسی برای او استفاده می شود. در نهایت با ایجاد بخیه، نواحی بریده شده به هم متصل می گردند.
  در حقیقت تنگ کردن واژن به واسطه تیغ جراحی زمانی توصیه می شود که شلی و افتادگی واژن شدید باشد و با روش های دیگر قابل ترمیم نباشد.


  آیا پرینورافی همان واژینوپلاستی است؟

  اغلب خانم ها ممکن است بر این باور باشند که پرینورافی همان واژینوپلاستی است. در حالی که این دو جراحی با هم تفاوت دارند. پرینه ناحیه ای از بدن است که بین اندام تناسلی و مقعد قرار دارد. زمانی که این قسمت دچار پارگی شود، لذت جنسی کاهش می یابد و در نتیجه عمل پرینوپلاستی توصیه می گردد. حال پارگی پرینه می تواند در اثر زایمان های طبیعی و یا حوادث مختلف باشد.

  تفاوت پرینورافی با واژینوپلاستی چیست؟

  برای متوجه شدن تفاوت پرینوپلاستی با واژینوپلاستی لازم است که به خوبی فرق بین واژن و پرینه را بدانید. پرینه را که گفتیم به ناحیه بین واژن و مقعد گفته می شود. واژن هم از دهانه آغاز می شود و تا قسمت داخلی را در بر می گیرد.

  عوامل مختلفی می تواند موجب افتادگی واژن و شل شدن عضلات کف لگن گردد. این عوامل می تواند موجب افتادگی رحم و مثانه نیز باشد. از همین رو لازم است تمامی خانم ها حداقل پس از زایمان، نسبت به معاینه خود اقدام نمایند و در صورت نیاز، نواحی آسیب دیده را ترمیم کنند.

  عمل واژینوپلاستی به ترمیم و رفع گشادی تمام طول کانال واژن و نیز عضلات کف لگن کمک می کند اما در پرینورافی، تنها می توان تا 2 الی 3 سانتی متر ابتدای دهانه واژن را ترمیم نمود. بنابراین عمل پرینوپلاستی تنها برای رفع گشادی دهانه واژن مناسب است. از همین رو برخی مواقع این دو جراحی، همزمان با یکدیگر انجام می شوند.

  چه افرادی برای عمل واژینوپلاستی مناسب ترند؟

  • افرادی که به صورت مادرزادی دچار نقص رشد در کانال واژن بوده اند.
  • خانم هایی که حین زایمان، واژن آن ها دچار تغییر شکل، کشیدگی و آسیب های دیگری شده باشد.
  • خانم هایی که مرتب دچار عفونت واژن می شوند.
  • آن دسته از خانم هایی که در رسیدن به ارگاسم مشکلاتی دارند.
  • خانم های میانسال
  • بی اختیاری ادرار
  • زنانی که زایمان های مکرر داشته اند.
  • داشتن روابط جنسی مکرر

  به طور کلی، عمل واژینوپلاستی بیشتر جنبه زیبایی به خود گرفته است و از همین رو ممکن است بسیاری از خانم ها دچار گشادی، افتادگی و شل شدگی واژن نیز نباشند اما داوطلب این عمل زیبایی باشند. در چنین شرایطی اگر پزشک و متخصص زنان صلاح ببیند، می توان عمل واژینوپلاستی را انجام داد.

  افرادی که عمل واژینوپلاستی برای آن ها ممنوع است!

  • افرادی که دارای نوعی بیماری نقص سیستم ایمنی هستند.
  • زنان باردار: اگر قصد انجام این جراحی را دارید باید تا 3 ماه باردار نشوید. زیرا زایمان پس از واژینوپلاستی علاوه بر اینکه با درد و دشواری بیشتری همراه است، می تواند تغییرات ناشی از عمل را نیز از بین ببرد.
  • دختران باکره نیز نمی توانند عمل تنگی واژن را انجام دهند، زیرا تغییرات در بافت درونی واژن اعمال می شود.
  • افراد مبتلا به عفونت قارچی یا باکتریالی در ناحیه واژینال: این افراد برای جراحی واژینوپلاستی لازم است ابتدا بیماری خود را درمان کنند و سپس نسبت به انجام جراحی اقدام نمایند.

  بهترین زمان برای واژینوپلاستی

  یکی از مهم ترین نکات در مورد واژینوپلاستی این است که در درست ترین زمان ممکن نسبت به جراحی اقدام شود. معمولا پایان دوره قاعدگی و یا نهایتا 5 روز پس از آن، بهترین زمان برای انجام عمل تنگی واژن است.

  تنگ کردن واژن قبل از بارداری

  قبل از بارداری به هیچ عنوان انجام عمل واژینوپلاستی توصیه نمی شود. زیرا در جراحی تنگی واژن، بافت اصلی این ناحیه کاهش می یابد و همین امر باعث می شود درد بیشتری را حین زایمان متحمل شوید. زیرا به هر حال واژن شما تنگ تر از حالت عادی خود است.

  از طرفی فرآیند زایمان طبیعی می تواند تغییراتی که در عمل واژینوپلاستی بر روی واژن اعمال می شود را از بین ببرد و حتی موجب گشادی بیشتر آن نیز گردد. بنابراین اگر قصد بارداری در آینده را دارید، بهتر است برای انجام این عمل جراحی دست نگه دارید. اما اگر نمی توانید تا زایمان بعدی صبر کنید، می توانید از روش های دیگر مانند واژینوپلاستی با لیزر، نخ، تزریق فیلر و چربی استفاده نمایید.

  آیا جراحی واژینوپلاستی خطرناک بوده یا عوارض دارد؟

  به طور کلی می توان عمل واژینوپلاستی را جزو روش های کم خطر دانست که حتی گاهی خطر و عوارض ناشی از آن کمتر از زایمان های سزارین است.

  با این حال مانند بسیاری از جراحی های دیگر ممکن است مواردی مانند بروز خونریزی، عفونت، تورم، زخم و … پس از این عمل جراحی مشاهده گردد اما اغلب این نشانه ها گذرا هستند و پس از مدتی به خودی خود، رفع می شوند.

  یکی از مهم ترین مشکلاتی که ممکن است پس از عمل واژینوپلاستی برای خانم ها روی دهد، عدم رضایت از نتیجه عمل است که می تواند به دلایل مختلفی باشد:

  • کشیدگی و سفتی بیش از اندازه واژن
  • عدم رفع شلی واژن به طور کامل
  • ناتوانی در وارد کردن تامپون واژن

  تمامی این موارد می تواند روابط جنسی زوجین را تحت تاثیر قرار دهد. به حدی که در بسیاری از موارد، بانوان ناچار به جراحی دوم می شوند. اما چگونه می توان از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری نمود؟

  برای جلوگیری از چنین مسائلی لازم است که در انتخاب جراح واژینوپلاستی به خوبی دقت کنید و در جلسات مشاوره ای که با او ترتیب می دهید از انتظارات و دلایل خود برای این جراحی صحبت کنید. هرچه پزشک بیشتر در جریان جزئیات سلامت و طرز فکر شما باشد، نتیجه ای به مراتب مطلوب تر را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

  نکات مهمی که پیش از عمل واژینوپلاستی باید بدانید

  حداقل 2 هفته قبل از عمل لازم است که برای مشاوره و معاینه نزد پزشک جراح خود مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را رد و بدل نمایید.

  در صورتی که از داروهای هورمونی مصرف می کنید به مدت 2 هفته پیش از جراحی آن را قطع کنید.

  در صورت داشتن سابقه تبخال یا زگیل تناسلی لازم است به پزشک خود اطلاع دهید.

  در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید با پزشک خود مشورت کنید تا در صورت لزوم داروهای جایگزین تجویز کند.

  از مصرف کرم، پماد، لوسیون و … بر روی واژن و نواحی نزدیک به آن بپرهیزید.

  در صورت ابتلا به بیماری خاص باید به پزشک اطلاع داده شود.

  حذف موی زائد ناحیه تناسلی پیش از جراحی واژینوپلاستی (خلق واژن) در ترنس های زن (MTF)

  آزمایشاتی که پزشک برای قبل از عمل تجویز می کند را به طور کامل انجام دهید و نتیجه را به او تحویل دهید.

  اگر سیگار می کشید یک ماه قبل و بعد از عمل آن را ترک کنید.

  از مصرف داروهای رقیق کننده خون به مدت 2 هفته پیش از موعد جراحی، بپرهیزید.

  در صورتی که فرد دارای بیماری عفونت قارچی واژن یا باکتریال در ناحیه تناسلی باشد باید ابتدا درمان صورت گیرد و سپس جراحی واژینوپلاستی انجام دهد.

  به مدت 5 الی 7 روز پیش از موعد عمل واژینوپلاستی، روابط جنسی خود را قطع کنید.

  نوشیدن مایعات به قدر کافی در روز قبل از عمل و پرهیز از خوردن غذاهای سنگین (بهتر است غذاهایی مانند سوپ و ماست مصرف کنید.)

  شب قبل از جراحی، حمام نمایند

  -عمل پرینورافی ، 3-درمان یائسگی ، 4-عمل لابیاپلاستی ، 5-خشکی واژن ، 6-نحوه سفید کردن واژن با لیزر ، 7 – بهترین جراح واژینوپلاستی ، 8- تزریق ژل به واژن ، 9- PRP واژن ،10 – تنگی واژن ،11- جراحی هودکتومی  12 – لیزر مونالیزا تاچ

  13- رفع تیرگی واژن 14 – لیزر واژن 15 – عکس عمل لابیاپلاستی – 16 – جوان سازی واژن 17 –عمل تایتنینگ واژینال

  18 – تایتنینگ 19 – هزینه عمل زیبایی واژن 20 – شل شدن واژن

7 دیدگاه ‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل