ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

جراحی افتادگی بینی

ساختمان بینی به صورت سه پایه میباشد . هر گونه تغییر در اضلاع این سه پایه روی قرار گیری تیپ بینی اثر دارد ( تئوری tri pod )  اگر به هر دلیلی غضروف های کناری بینی به اسم LLC طول بیشتری نسبت به غضروف های داخل بینی ( کرورای داخلی ) داشته باشد . نوک بینی ( تیپ بینی ) حالت افتادگی به خود میگیرد .

این افتادگی در درجه اول علاوه بر تاثیر در شکل ظاهری روی نفس کشیدن نیز تاثیر دارد . در بعضی از بیماران ( سپتوم ) سطح وسیعی از بینی را اشغال مینماید . که به نام HIGH SEPTAL NOSE نامیده میشود . و آن نیز باعث میشود که بینی افتاده به نظر برسد .

علل :

1- کوتاهی مدیال کرورای مربوط به LLC

2-بزرگی کرورای خارجی به LLC

3-بلندی سپتوم از عرض

4- کوتاهی و یا کوچیک بودن ANS( این زایده استخوانی است در کف بینی که تیغه بینی توسط فیبر های سفت به آن وصل میشود . و باعث مستقیم شدن و استحکام تیغه بینی و متعاقب آن صاف قرار گرفتن بینی میشود . )

5- در بعضی از بیماران عضلات موجود بین لب و ریشه بینی فعال تر بوده و با انقباض مداوم این عضلات در حین فعالیت های مثل صحبت کردن و غذا خوردن باعث کشیده شدن نوک بینی و به مرور زمان افتادگی بینی میشود .

 

 

 

 

مشکلات مرتبط با افتادگی بینی چیست؟

وقتی زاویه روتیشن بینی کمتر از حد معمول باشد در جریان عبور هوا موقع نفس کشیدن حالت گرد باد یا تروبلانس ( داخل بینی ) ایجاد میشود . و هوا مسیر معمول خود را در حین عبور از بینی طی نمی کند و مسیر عبور هوا به سمت بالای بینی جریان پیدا کرده و شاخک های تحتانی بینی که حکم کولر یا تصویه ساز هوا را در بینی بازی میکند از دست بدهد . و بیمار احساس خشکی در گلو پیدا میکند .

افتادگی بینی چگونه تشخیص داده می شود؟

بیمار بعد از گرفتن عکس از نمای تمام رخ و تمام رخ و در سیستم طراحی بینی با کامپیوتر زوایای بینی اندازه گیری شده . و تشخیص افتادگی بینی داده میشود

در اقایان زاویه بین بینی و لب بین 95 الی100 درجه میباشد

ولی در خانم ها میشود کمی بینی را سربالاتر تا زاویه 115 درجه نیز انجام داد.

روش های غیر جراحی برای اصلاح افتادگی بینی

در اثر افتادگی بینی زاویه بین لب و بینی حاد تر میشود . مقداری از آن را با تزریق فیلر جبران کرد . اگر افتادگی بینی به علت انقباض یا کوتاهی عضلات پرسپتال باشد با تزریق بوتاکس نیز به فلج شدن این عضلات که ( البته موقتی است ) کمک میشود . تا بینی کمی سربالاتر قرار گیرد .

روش های جراحی برای اصلاح افتادگی بینی

روشهای جراحی متعددی برای بالا بردن نوک بینی وجود دارد . اخرین و بهترین روش ان است که ما قطعه ای مستطیلی شکل از تیغه بینی برداشت کرده و به انتهای سپتوم بدوزیم و این پایه ای بشود تا تیپ بینی به این غضروف اضافه شده به سپتوم دوخته شود و بر اساس مرد و زن بودن و خواست بیمار زاویه قرارگیری این قطعه که اصطلاحا ( SEG) نامیده میشود ، متغییر میباشد . در این روش بینی حالت سفت پیدا کرده و اگر ضربه ناگهانی به ان وارد نشود و دستکاریهای غیر ضروری روی بینی توسط بیمار انجام نشود میتواند تا اخر عمر پایدار باقی بماند .

آیا چسب زدن بعد از عمل در افتادگی بینی تاثیر دارد ؟؟

با توجه به تکنیک عمل انجام شده اینجانب ، بینی بعد از عمل نه احتمال بالا رفتن دارد و نه افتادن . اگر بیماری با تصور قبلی اصرار به زدن چسب به شکل U از زیر بینی داشته باشد . با توجه به فیکس بودن نوک بینی باعث غیر قرینه شدن سوراخ های بینی میشود . و استفاده از آن به هیچ وجه توصیه نمیشود

بعضی بیماران به علت اصرار دوستان و اشنایانی که قبلا بینی خود را با تکنیک قدیم عمل کرده اند ، چسب زدن را به مدت طولانی تر از معمول ادامه میدهند و این باعث میشود که این قطعه SEG از محل اتصال خود به تیغه بینی جدا شود و بخیه های زده شده به ان سفتی خود را از دست بدهند و در نهایت این غضروف شل بشود و با شل شدن و جابجایی محل قرار گیری SEGبه تیغه بینی نوک بینی افتادگی پیدا میکند . پس چسب زدن بی مورد نه تنها به بالا رفتن نوک بینی کمک نمیکند بلکه به علتی که ذکر شد بینی دچار افتادگی بینی میشود .

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل