ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

از انواع گوناگونی از مواد در ساخت ایمپلنت های مورد استفاده در جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو پلاستیک و ترمیمی استفاده می شود . این موارد شامل مواد سنتتیک و موارد طبیعی هستند که با پیشرفت کارهای تحقیقاتی ، معرفی شده اند . پرستاران حوزه جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو ، باید با نکات مراقبتی مربوط به این ایمپلنت ها و وسایل آشنا باشند .

مواد بیولوژیکی ( گرافت های اتوژنوس ) به مواد سنتتیک ترجیح داده می شوند ( البته در صورت وجود ) استفاده از بافت های اتولوگ انسانی ، شامل چربی ، درم و کلاژن ، موفقیت امیز هستند .

یک کلاژن سلولی ( ماتریکس بافتی رژنراتیو ) را میتوان جهت ترمیم پستان استفاده نمود . جسدهای انسانی منبع AlloDerm محسوب میشوند .

این محصول در سایزهای مختلف موجود است و باید در چندین مرحله ان را هیدراته نمود .alloderm بافت بدن سازگار است و نتیجه خوبی را ایجاد می نماید .

پس زده شدن ایمپلنت ها میتواند در اثر الودگی های باکتریایی اتفاق بیفتد ،بنابراین باید نهایت رعایت نکات اسپتیک و حداقل دستکاری ایمپلنت در هنگام جایگذاری ان را به خرج داد . اغلب ایمپلنت های ساخته شده قبلا استریل شده اند .

نحوه بیهوشی درعمل لیپوماتیک شکم و پهلو

از روش های گوناگون بیهوشی ( یا بی حسی ) در جراحی های عمل لیپوماتیک شکم و پهلو استفاده می شود .

برحسب نوع عمل جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو ، تاریخچه بیهوشی بیمار ، طبقه بندی اعلام شده توسط انجمن متخصصین بیهوشی امریکا (ASA) و نظر جراح ، میتوان از روش های زیر استفاده نمود :

 • بی حسی لوکال
 • بی حسی منطقه ای
 • Tumescent
 • سدیشن
 • سدیشن عمیق
 • بیهوشی عمومی

 

بدون توجه به نوع بیهوشی ، باید تمامی علائم حیاتی بیمار ثبت و مانیتور گردد .

 • فشار خون
 • ضربان قلب
 • تنفس
 • ریتم قلب
 • اکسیژن اشباع
 • ETco2 ( در صورت لزوم )

زمانیکه از اکسیژن در جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو استفاده میشود . اکسیژن را باید در هنگام استفاده از کوتر ، به طور دوره ای قطع نمود تا احتمال وقوع آتش سوزی کاهش یابد

اگر از بی حسی موضعی و یا بی حسی منطقه ای بدون حضور متخصص بیهوشی استفاده می شود . باید یک پرستار وضعیت فیزیولوژیک بیمار را پایش نماید . این پرستار باید اگاهی لازم را نسبت به داروهای مورد استفاده داشته باشد و دائما تغییرات بیمار را گزارش نموده تا از بروز عوارض احتمالی پیش گیری شود .

معمولا از داروهای بی حسی کننده موضعی استفاده میشود .حتی از این داروها به طور ترکیبی در بی حسی منطقه ای . شدیشن و حتی بیهوشی عمومی نیز استفاده میشود . داروهای بی حسی موضعی ( مثل : لیدوکایین ، بوییواکایین ، پریلوکایین ) ، ایمپالس های حسی را بلاک می نمایند  ( به واسطه ای مسدود نمودن کانال های سدیمی در غشای اکسون ) زمانیکه این داروها در ترکیب با یک داروی تنگ کننده عروقی ( مثل اپی نفرین ) استفاده می گردند ، انقباض عروقی سبب کاهش جریان خون موضعی و افزایش ماندگاری دارو در ناحیه می گردد.

این موضوع سبب افزایش زمان بی حسی و کاهش خطر توکسیستی دارویی می گردد

میتوان از سدیم بیکربنات به طور ترکیبی با دروی بی حسی موضعی استفاده نمود .

این ماده با تغییر در PHمحلول تزریقی درد در حین تزریق دارو را کاهش خواهد داد. علاوه بر این اینفیلتره شدن داروی بی حسی موضعی میتوان به تعیین پلن های بافتی در حین هیدرودایسکشن کمک نماید .

اپی نفرین نباید در مناطقی که خونرسانی ضعیفی دارد ( مثل انگشتان ، پنیس ، نوک بینی و گوش ها ) تزریق گردد.

داروهای تاپیکال بی حس کننده موارد استفاده در جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو عبارتند از :

 • قطره چشمی تتراکایین ( پونتوکایین ) 2%
 • EMLA برای نفوذ به پوست سالم ( مثلا در جراحی لیزر)
 • پدهای پنبه ای اغشته به محلول کوکایین که بر روی غشاهای مخاطی گذاشته می شود ( برای رینوپلاستی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل