ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

میکروسکوپ : از میکروسکوپ به طور روتین در جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو ترمیم عصب و اناستاموزهای میکروسرجری استفاده می گردد. به دلیل باریک بودن نخ های مورد استفاده ( مثل 0.9 ، 10-0 یا حتی 0-11 که از تار مو نیز نازک تر هستند )

باید بزرگنمایی و میکروسکوپ استفاده نمود ( مثلا در جراحی های ترمیم عروق و اعصاب دست )

Wood lamp نوعی لامپ ماورای بنفش است که در جهت مشخص نمودن حیات فلپ پوستی در یک اتاق تاریک مورد استفاده قرار می گیرد . بعد از تزریق داخل وریدی fluorescein ، عروق خونی به رنگ ارغوانی روشن در می ایند ( پوست به رنگ زرد در می اید ) . سدیم فلورسین از طریف ادرار دفع گردیده و بیماران باید نسبت به این موضوع اگاه گردند .

اقلام ویژه : اقلام ویژه ی یک جراح و یا ویژه یک جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو خاص به ابزارهای ست پلاستیک و ترمیمی اضافه می گردند . رایج ترین این اقلام عبارتند از : قلم مارکر استریل یا متیلن بلو ، خط کش ، داروی بی حسی کننده موضعی ، همراه با سرنگ ها و سوزن ها ، الکتروکوتر ، همراه با قلم کوتر و سر کوتر انتخابی ( به همراه تمیز کننده مخصوص ان )

نخ های بخیه عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

از انواع نخ های قابل جذب یا غیر قابل جذب و انواع مونوفیلامنتی و مولتی فیلامنتی می توان استفاده نمود . پرستار حوزه جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو جهت جلوگیری از اصراف و کنترل هزینه های بیمار ، باید نوع و سایز نخ و همینطور سوزن مورد نظر جراح را بپرسد و سپس اقدام به باز نمودن ان ها نماید .بسیاری از جراحی پلاستیک دارای تکنیک های چندگانه ای هستند که ان ها به نخ های انتخابی خاصی نیاز دارند .

پانسمان ها در عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

پانسمان ها بخش مهمی از پروسیجر جراحی های پلاستیک هستند و می توانند بر نتایج جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو نیز موثر باشند . پانسمان باید در حالیکه بیمار هنوز بیهوش است انجام شود . به طور کلی ، پانسمان باید پنج هدف زیر را تامین نماید

  • بی حرکت نمودن موضع جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو
  • وارد اوردن یک فشار یکسان به زخم
  • جذب ترشحات درناژ شده
  • ایجاد راحتی برای بیمار
  • محافظت از زخم

 

از پانسمان فشاری ممکن است جهت از بین بردن فضای مرده ، از تشکیل سروما و هماتوم و جهت جلوگیری از فضای سوم مربوط به لیپوساکشن و جراحی های ترمیمی ( شامل انتقال فلپ بزرگ عضلانی یا بافتی ) استفاده شود .

در برخی از موارد از درن بسته جهت درناژ ترشحات ناحیه استفاده میشود . در برش های کوچک تر می توان از یک درن پنروز یا کانولای پروانه متصل به یک لوله جمع کننده ( مثل لوله جمع کننده خون ) که دارای مکانیسم واکیوم است ، استفاده نمود .

پرستار حوزه جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو باید با روش های معمول پانسمان و اقلام استریل و سایزهای مختلف مربوط به پانسمان اشنا باشند .

در برخی از شرایط مثل فلپ ازاد ، از پانسمان شفاف استفاده می شود تا بدین طریق بتوان فلپ و همینطور جریان خونی ان را مانیتور نمود . از لباس های فشاری و وسایل حمایتی نیز در جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو پلاستیک استفاده می شود .

استفاده صحیح از این وسایل مانع از اسیب های عروقی خواهد شد . لباس های فشاری اغلب بر روی پانسمان پوشیده میشوند . یک لباس فشاری مناسب بر اساس ویژگی های ان ( مثل جنس ان ، ارتجاعی بودن ، نرمی و ویژگی های انتی میکروبیال ) و سایز مناسب ان مورد استفاده قرار می گیرد. باید طرز صحیح استفاده از این لباس ها به بیمار اموزش داده شود تا او راحت تر باشد .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل