ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

پوزیشن دهی و درپ در عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

تخت جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو باید گونه ای پوزیش دهی گردد ، که فضای کافی جهت تجهیزات بیهوشی ، تردد اعضای تیم جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو ، میزهای جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو و وسایل دیگر ( مثل میز دست ، دریل ها ،میکروسکوپ ، لیزر ) وجود داشته باشد . تیم بیهوشی باید به گونه ای به بیمار پوزیشن دهند که تمامی مناطق تحت جراحی ، به درستی اکسپوز گردیده و راه هوایی به راحتی در دسترس قرار گیرد .

پوزیشن دهی و درپ در عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

 

قبل از ایجاد هر گونه تغییر در پوزیشن بیمار ، پرستار حوزه جراحی باید از جایگذاری تخت و نوع پوزیشن مورد نظر ، اطمینان حاصل نمایید . باید تعداد کافی پرسنل و تجهیزات مورد نیاز ، در دسترس باشد تا زمانیکه تیم بیهوشی اجازه نداده است ، نباید بیمار را جابه جا نمود . اغلب جراحی های پلاستیک در پوزیشن سوپاین انجام میشوند و برخی نیز در پوزیشن پرون و لترال نیز قابل انجام هستند . جهت انجام لیپوساکشن و جراحی هایی که جهت اصلاح ظاهر بدن به دنبال جراحی های باریتریک انجام می شود ممکن است به تغییر پوزیشن بیمار یک یا چند بار در طول جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو نیاز باشد . جراحی های شکمی ممکن است با پوزیشن سویاین اغاز گردند ولی جهت بستن ناحیه ، به تغییر پوزیشن بیمار نیاز باشد . با هر پوزیشن دهی جدید باید بیمار از لحاظ به کارگیری وسایل پوزیشن دهی بررسی گردد و این مورد در پرونده بیمار ثبت شود جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه پوزیشن به بیمار مراجعه کنید

پرستار حوزه جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو ،

باید مراقب اندام های فوقانی بیمار باشد ، اندام فوقانی باید بر روی یک جا دستی پد شده ، به گونه ای قرار گیرد که کف دست رو به بالا باشد و انگشتان در وضعیت اکستنشن قرار گیرند ( برای پوزیشن سوپاین ) جهت جلوگیری از تحت کشش قرار گرفتن شبکه براکیال ، جادستی ها باید در زاویه کم تر از 90 درجه قرار داشته باشند . اگر نیاز باشد تا اندام فوقانی بیمار در کنار بدنش قرار گیرد باید ارنج بیمار را با پد پوشاند ( جهت مراقبت از عصب اولنار ) و کف دست رو به داخل و مچ در وضعیت خنثی استفاده نمود . این شان باید از زیر بدن بیمار عبور نماید ( نه در زیر تشک ) این کار مانع از سقوط اندام بیمار از لبه تخت یا تماس ان با ریل کنار تخت می گردد .

نوع درپ ، به موضع ( یا موضع های ) جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو بستگی دارد . اغلب از شان های یکبار مصرف استفاده می شود زیرا نفوذپذیری کمی داشته کار کردن با ان و همینطور انبار کردن ان اسان تر بوده و میتوان از ان ها در اکثر جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو استفاده نمود . سه نوع اصلی روش های درپ کردن در جراحی پلاستیک عبارتند از : درپ سر ، درپ قفسه سینه و درپ دست .

جراحی ترمیمی لیپوماتیک شکم و پهلو

از دست دادن جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو به دنبال سرطان ، میتواند تاثیرات منفی زیادی بر روی فرد بگذارد. خوشبختانه ، جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو میتواند این مشکل را برطرف نموده و ظاهر طبیعی شکم را به فرد بازگرداند . تکنیک های جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو دائما در حال پیشرفت هستند تا نتیجه بهتری را در فرد ایجاد نمایند . جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو را میتوان در هنگام ماستکتومی ، قبل و بعد از درمان های کمکی ( مثل شیمی درمانی و یا رادیو تراپی ) و یا سال ها بعد از جراحی ماستکتومی ، انجام داد . نکته مهم این است که ویژگی های هر زن و وضعیت انکولوژیک او ، ویژه ی خود اوست و تصمیم در خصوص ترمیم پستان ، به توقع او بستگی دارد . جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو هیچگونه تاثیر شناخته شده ای بر روی عود سرطان ، ندارد .جهت انجام جراحی های ترمیمی پستان ، میتوان از مواد الوپلاستیک ( مواد مصنوعی ، مثل ایمپلنت های جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو ) بافت های اتوژنوس ( فلپ ها ) و یا ترکیبی از این دو استفاده نمود . ممکن است از فلپ ها و یا ترکیبی از این دو استفاده نمود . ممکن است از فلپ های پایه دار و یا فلپ های ازاد استفاده شود : که به روش های میکروسرجری جهت پیوند نیاز دارد .

ترمیم جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو با استفاده از tissue expander

بعد از ماستکتومی ، ممکن پوست ناحیه به اندازه ای نباشد که بتواند روی پروتز را بپوشاند . در این مواقع ، میتوان از طریق اکسپندرهای بافتی (tissue expanders ) پوست ناحیه را وسیع نمود .

اکسپنشن بافتی tissue expansion نوعی روش جهت کشیدن بافت طبیعی است تا بتوان پروتز را در ناحیه قرار داد . در جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو ، شکل اکسپندرها ، دارای یک دریچه پشت فلزی سیلیکونی در بخش گنبدی خود هستند . نوع دیگری از اکسپندرها که کم تر استفده می شوند دارای یک مخزن کوچک است که این مخزن در بافت زیر جلدی نزدیک ناحیه قرار داده شده و توسط یک لوله رابط به اکسپندر متصل می گردد. بعد از جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو به تدریج و در طول ملاقات های بیمار در مطب پزشک ، نرمال سالین به درون اکسپندر تزریق می گردد. اکسپندر را می توان به طور هفتگی پر نمود و یا تا تکیمل شیمی درمانی و یا رادیوتراپی ان را خالی نگهداشت . بعد از اینکه اکسپندر به حجم مناسب خود رسید ان را خارج نموده و توسط پروتز دائمی جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو از نوع سالینی و یا سیلیکونی تحت یک جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو جایگزین می گردد.

از پروتزهای سیلیکونی می توان جهت بزرگ کردن جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو در بیماران بالای 22 سال ، استفاده نمود . در روش دیگر ، اکسپندر و پروتز به صورت ترکیبی استفاده می شود . و بعد از تزریق تدریجی میزان کافی از سالین در سر جای خود باقی گذاشته میشود . ویژگی مثبت اینگونه جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو امکان اضافه و یا کم کردن سالین و تغییر حجم جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو است .

الو گرافت هایی که اخیرا معرفی شده اند شکل بهتری ایجاد نموده ، سرعت اکسپنشن بیشتری دارد و درد کمتری نیز در بیمار ایجاد می نماید .

روش تک مرحله ای one-step or direct-to-implant امکان ترمیم فوری جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو برای بیمار را فراهم می اورد .

یک ماستکتومی که میزان زیادی از پوست شکم حفظ می شود ، برای این نوع از دسترسی مناسب است .

پروتزهای دائمی سیلیکونی و یا سالینی زیر عضله پکتورالیس ماژور قرار داده میشود . جهت پوشاندن و حمایت کامل پروتز ، از alloderm( صفحه کلاژنی ) در زیر ان استفاده میشود . برحسب موقعیت پستان ، نیپل را نیز میتوان حفظ نمود . برنامه ریزی مناسب بین جراح عمومی و جراح پلاستیک در قبل از جراحی ، نتیجه خوبی را برای بیمار رقم خواهد زد .

توجهات جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

از یک ست پلاستیک پایه ، به همراه رترکتورهای فایبراپتیک شکم و پهلو استفاده میشود . بیمار در پوزیشن سوپاین قرار گرفته و دست های او بر روی جادستی قرار داده میشود. جراح لیپوماتیک شکم و پهلو در قبل از جراحی ، چین های زیر شکم هر دو شکم را توسط مارکر مشخص می نماید . هر دو سمت قفسه سینه باید پرپ و درپ گردد. سایزرها و انواع اکسپندرها باید در اتاق موجود باشد.

اگر قصد جایگذاری ایمپلنت های دائمی سالینی یا سیلیکونی وجود دارد ، جراح لیپوماتیک شکم و پهلو باید ان را قبلا سفارش داده باشد . تکنیک های اسپیتیک باید دقیقا رعایت شود و تا حد امکان ، از دستکاری اسکپندر و یا ایمپلنت پرهیز گردد . این جراحی لیپوماتیک شکم و پهلوممکن است بلافاصله بعد از ماستکتومی و یا بعدا انجام شود .معمولا از درن جهت جلوگیری از تشکیل هماتوم و سروم استفاده میشود .

هماتوم و سروم ، میتوانند سبب ایجاد چرخش یا جابجایی در اکسپندر گردند . اگر از کرست جراحی استفاده میشود ، باید خیلی سفت نباشد تا جریان خون فلپ های پوستی را مختل نکند . از نوارهای شکم نیز میتوان جهت پایین نگهداشتن ایمپلنت در بعد از جراحی استفاده نمود .

هدف از این درپ ها ، ایجاد حداکثر اکسپوز موضع جراحی است . در درپ سر ، سر توسط شان های ضد اب پوشیده می شود و سایر بخش های بدن نیز با شان های اضافی پوشیده می گردد . در زیر روش هایی که حداکثر دسترسی و همینطور پوشش استریل را برای جراحی عمل لیپوماتیک شکم و پهلو فراهم می اورند اورده شده است

  • دوشان در زیر سر بیمار قرار داده شده ، توسط یک شان محافظ دیگر ، جا سری یا بخش سری تخت پوشانده می شود . هر شان در هر طرف بر روی سر بیمار اورده می شود تا همه موهای او را بپوشاند و فقط تمام صورت ( گاهی نیز گوش ) اکسپوز گردد . سپس شان توسط شانگیرهای غیرتروماتیک ثابت می شوند . در جراحی های کرانیوفیشیال ، ممکن است از یک شان که در طول خود به چهار بخش تا شده است در زیر سر بیمار قرار داده شده تا از این طریق بتوان سر بیمار را به هر دو سمت حرکت داد . سپس دو عدد شان اضافی به طور قطری در گردن ( درست در زیر چانه ) قرار داده شده و توسط شانگیرهای غیر تروماتیک ؛ در خط وسط گردن به یکدیگر و همینطور در هر طرف به شان اطراف سر ثابت می گردند سپس یک شان بزرگ که از ناحیه گردن تا پاهای بیمار را بپوشاند بر روی او قرار داده میشود
  • بعد از اینکه بخش سر پوشانده شد ، از یک شان سوراخ دار یا Uشکل جهت پوشاندن گردن تا پاهای بیمار استفاده شود .

بیشتر بخوانیم : بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل