ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

عوارض جراحی تامی تاک چیست؟

عوارض جراحی تامی تاک چیست؟

عوارض جراحی تامی تاک چیست؟ تامی تاک (ابدومینوپلاستی) می‌تواند به رفع کشیدگی و افتادگی معده کمک کند و آن را برای افرادی که کاهش وزن عمده‌ای را پس از بارداری یا جراحی‌های چاقی تجربه کرده‌اند، ایده‌آل می‌سازد. دکتر کیمبرلی هنری به بیماران بی‌شماری در منطقه بزرگتر سانفرانسیسکو و اطراف آن کمک کرده است تا به لطف عمل جراحی شکم، یک قاب اصلاح‌کننده و باریک‌تر داشته باشند و واقعاً می‌تواند برای شما معجزه کند.

عوارض جراحی تامی تاک چیست؟
عوارض جراحی تامی تاک چیست؟

البته همه جراحی ها باعث بروز عوارض جانبی خاصی می شوند. با در نظر گرفتن این موضوع، مایلیم برخی از عوارض جانبی اساسی جراحی شکم را بررسی کنیم تا بیماران بتوانند انتظارات واقع بینانه ای در مورد انتظارات از روند درمان داشته باشند.

درباره جراحی زیبایی شکم

جراحی تامی تاک معمولا شامل سه برش به شکل لنگر در اطراف ناحیه تحتانی شکم است:

یک برش جانبی زیر ناف که از باسن تا باسن را در بر می گیرد
یک برش دایره ای در اطراف ناف
یک برش عمودی که دو برش قبلی را به هم متصل می کند

جراح زیبایی با انجام این برش‌ها می‌تواند پوست اضافی را از بین ببرد، بافت‌های زیرین را تنظیم کند، پوست باقی‌مانده را سفت کند و کانتور کلی بدن بیمار را در این فرآیند بهبود بخشد.

اثرات بیهوشی عمومی

یکی از شایع ترین عوارض جانبی که بعد از عمل جراحی شکم تجربه می شود، مربوط به بیهوشی عمومی است. هنگام خروج از بیهوشی عمومی، بیماران احتمالاً دچار گیجی، حالت تهوع، سرگیجه و خستگی می شوند. همه اینها طبیعی است و به همین دلیل است که بیماران باید در 24 ساعت اول پس از عمل جراحی شکم از رانندگی و کار با ماشین آلات خودداری کنند.
درد و ناراحتی بعد از تامی تاک

پس از هر نوع جراحی، بیماران موظفند در حین بهبودی به درد و ناراحتی خود توجه کنند. این امر به ویژه در ناحیه شکمی که در آن کار انجام شده است، مشهود است. درد و ناراحتی در روزهای اول پس از جراحی بارزتر است، اگرچه بیماران با ادامه بهبودی باید متوجه بهبود درد و ناراحتی شوند.

آیا تابه‌حال به جراحی زیبایی شکم فکر کرده‌اید؟ می‌دانید عمل ابدومینوپلاستی چیست؟ جراحی زیبایی شکم (تامی تاک) که به آن ابدومینوپلاستی هم گفته می‌شود، نوعی جراحی پیکرتراشی که می‌تواند با حذف پوست افتاده و چربی، شکم را محکم‌تر، صاف‌تر و عضلانی‌تر نشان دهد. ماهیچه‌های شکم هم در این روش سفت و ترمیم می‌شوند. ابدومینوپلاستی یکی از محبوب‌ترین عمل‌های جراحی پلاستیک در انگلستان است.

البته به این دقت کنید که این جراحی مشکل چاقی را از اساس برطرف نمی‌کند، بلکه فقط چربی‌های اضافه را بر می‌دارد و فرم بدن را اصلاح می‌کند. اگر مایل به انجام این عمل هستید بهتر است ابتدا با بهترین جراح پلاستیک مشورت کنید. در وب‌سایت دکترتو می‌توانید با بهترین جراحان پلاستیک کشور آشنا شده و با استفاده از سامانه نوبت‌دهی غیرحضوری نسبت به تعیین وقت ویزیت از پزشک موردنظرتان اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر همچنین می‌توانید از خدمات مشاوره آنلاین دکترتو استفاده کنید.

ابدومینوپلاستی چیست؟

شاید بپرسید که ابدومینوپلاستی یعنی چی؟ ابدومینوپلاستی یک جراحی نسبتا سنگین و بزرگ است که در آن پوست و چربی اضافه برداشته می‌شود. این جراحی همچنین بر روی ماهیچه‌ها نیز اثر می‌گذارد. این جراحی می‌تواند برای خانم‌هایی که چندین بار زایمان کرده‌اند و وزن زیادی از دست داده‌اند، مناسب باشد.

نام دیگر این جراحی تامی تاک است. میزان سختی و آسانی این جراحی کاملا بستگی به میزان پوست و چربی اضافی دارد. هرچه پوست و چربی که باید برداشته‌شود، بیشتر باشد، جراحی شما پرخطرتر و جدی‌تر است. هرچه میزان پوست و چربی برداشته‌شده، کم‌تر باشد، جراحی انجام شده، آسان‌تر و به قولی مینی است.

هدف از انجام ابدومینوپلاستی چیست؟

هدف از ابدومینوپلاستی، داشتن شکمی صاف‌تر است. در این عمل جراح پلاستیک چربی سفت و پوست شل و اضافه که با ورزش و رژیم غذایی را از بین نمی‌رود را با عمل جراحی بر می‌دارد.

بااین‌حال، بیماران باید آگاه باشند که جراحی آبدومینوپلاستی روشی برای کاهش وزن نیست. این روش درمانی برای بیمارانی که به دلیل کاهش وزن زیاد یا حاملگی پوست اضافی دارند، مناسب است؛ بنابراین، بیماران باید قبل از روآوردن به تامی تاک، به وزن ثابت برسند.

جراحی ابدومینوپلاستی می‌تواند:

 • پس از کاهش وزن خیلی زیاد (مثلاً پس از کاهش وزن ناشی از انواع عمل لاغری) پوست شل شده را حذف کند.
 • پوست یا چربی اضافی بعد از بارداری را حذف کند.
 • عضله‌های ضعیف معده را سفت کند.
 • عضلات شکم جدا را ترمیم کند. ( با توجه به اناتومی جراحی زیبایی شکم )

جراح پلاستیک همچنین ممکن است همراه با ابدومینوپلاستی، لیپوساکشن را هم انجام دهد. این امر به این دلیل است که لیپوساکشن می‌تواند به فرم دهی دقیق‌تر بدن و رسیدن به اندامی خوش‌فرم‌تر کمک کند. به جراحی هم‌زمان زیبایی شکم و لیپوساکشن، لیپوآبدومینوپلاستی می‌گویند.

برخی از بیماران از جراح خود می‌خواهند که به همراه این عمل، ابدومینوپلاستی سینه هم انجام دهد. ابدومینوپلاستی سینه به‌منظور لیفت سینه انجام می‌شود.

عمل ابدومینوپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟

مهم است بدانید که جراحی ابدومینوپلاستی نوعی عمل کاهش وزن نیست؛ بنابراین اگر به دنبال کاهش وزن زیاد هستید این روش مناسب شما نیست. نامزدهای ایده‌آل برای انجام آبدومینوپلاستی بیمارانی هستند که وزن ثابتی دارند و به دنبال برداشتن چربی‌های سفت و پوست اضافی‌ هستند که تنها با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی‌رود.

نامزدهای ایده‌آل برای انجام عمل تامی تاک کسانی هستند که:

 • از ظاهر شکم خود راضی نیستند.
 • می‌خواهند پوست یا چربی اضافی شکم خود را بردارند.
 • عضلات شکم افتاده یا ضعیفی دارند که نیاز به سفت شدن دارند.
 • در حال حاضر باردار نیستند یا در آینده قصد بارداری ندارند.
 • ابدومینوپلاستی شکم چگونه انجام می شود؟

  جراحی ابدومینوپلاستی معمولاً بین ۲ تا ۴ ساعت طول می‌کشد. قبل از این که بیماران این عمل را انجام دهند، باید توصیه‌های جراح در مورد خوردن، آشامیدن و مصرف داروها در شب قبل از عمل را رعایت کنند. در جلسات مشاوره قبل از عمل جراح پلاستیک در مورد نحوه انجام این عمل مزایا و عوارض آن به‌صورت کامل با شما صحت خواهد کرد. اولین اقدام قبل از همه‌ی این کارها، انتخاب بهترین جراح پلاستیک برای عمل ابدومینوپلاستی شکم است. بعد از انتخاب بهترین جراح پلاستیک، این مراحل را طی خواهید کرد.

  . فرم رضایت

  در روز جراحی یا قبل‌تر به بیماران فرم رضایت‌نامه‌ای داده می‌شود که باید امضا کنند. پس از رضایت، جراح پلاستیک خطوطی را روی شکم ترسیم می‌کند و در مورد اهداف جراحی آبدومینوپلاستی با بیمار صحبت می‌کند.

  ۲. بیهوشی

  قبل از اینکه جراح، جراحی آبدومینوپلاستی را شروع کند، متخصص بیهوشی شما را بیهوش می‌کند. این بیهوشی معمولاً بیهوشی عمومی است اما ممکن است بیهوشی موضعی با آرام‌بخش داخل وریدی هم انجام شود.

  ۳. برش ها

  چندین روش آبدومینوپلاستی وجود دارد که ممکن است جراح بسته به شرایط شما از یکی از آن‌ها استفاده کند. جراح پلاستیک تصمیم می‌گیرد که کدام تکنیک برای هر بیمار مناسب‌تر است. برش‌های ایجاد شده بستگی به فرم شکم موردنظر بیمار دارد.

  در حال حاضر از چهار روش مختلف برای جراحی ابدومینوپلاستی استفاده می‌شود:

  • ابدومینوپلاستی کامل
  • مینی آبدومینوپلاستی (اصلاح شده)
  • ابدومینوپلاستی آندوسکوپیک
  • ابدومینوپلاستی فلور دی لیس.

  ۴. بخیه زدن برش های ابدومینوپلاستی

  بعد از اینکه جراح پوست و چربی اضافی را برداشت و ماهیچه‌ها را سفت کرد، برش‌ها را بخیه می‌زند. او مقداری چسب نواری و بخیه را برای این کار استفاده می‌کند. همچنین ممکن است تعدادی لوله تخلیه را برای کمک به کاهش تورم و کبودی تعبیه کند.

  ۵. بازگشت به اتاق بستری

  در نهایت، بیماران برای بهبودی ناشی از بیهوشی به بخش بازگردانده می‌شوند. بیماران می‌توانند پس از گذراندن ۱ تا ۳ شب در بیمارستان به خانه بازگردند. ممکن است ۶ تا ۸ هفته طول بکشد تا تورم و کبودی برطرف شده و بیمار بتواند نتایج کامل جراحی زیبایی شکم خود را مشاهده کند. برخی از جراحان ماساژ لنفاوی دستی بعد از عمل که می‌تواند به کاهش ورم بعد از ابدومینوپلاستی (که اغلب بیمار با آن مواجه می‌شود) کمک کند را توصیه می‌کنند.

مزایای ابدومینوپلاستی

بدون هیچ شک و تردیدی، جراحی زیبایی شکم مزایای زیبایی متعددی مانند برداشتن چربی اضافی، ظاهر زیبا و کمر باریک دارد. علاوه‌بر‌این، عمل آبدومینوپلاستی می‌تواند مزایای سلامتی مختلفی را به همراه داشته باشد. به‌عنوان یک عمل جراحی اصلاحی، جراحی شکم می‌تواند مزایای زیر را برای شما داشته باشد:

اصلاح فتق شکمی: فتق شکمی عموما به دلیل کاهش وزن زیاد، سزارین یا آپاندکتومی رخ می‌دهد. جراحی شکم با اصلاح ضعف عضلات شکم برای کاهش فشار بر روی پوست، فتق شکمی را درمان می‌کند.

کاهش بی اختیاری ادراری: فشار بیش‌ازحد بر مثانه و پیشابراه منجر به بی‌اختیاری ادراری استرس‌زا (SIU) می‌شود که با نشت غیرقابل‌کنترل مثانه مشخص می‌شود.

بهبود کمردرد و حالت بدن: سفت‌کردن ماهیچه‌های ضعیف‌شده شکم می‌تواند حمایت بهتری از کمر فراهم کند و درد را تسکین دهد.

تامی تاک
تامی تاک

جراح پلاستیک در جلسات مشاوره قبل از عمل در‌مورد تمام مزایا و عوارض احتمالی این عمل با شما صحبت خواهد کرد. داشتن آگاهی لازم در مورد همه جنبه‌های عمل تامی تاک اهمیت زیادی در گرفتن بهترین نتیجه دارد.

عوارض عمل ابدومینوپلاستی (تامی تاک)

عمل آبدومینوپلاستی یک درمان جراحی زیبایی نسبتاً بزرگ است که مداخله قابل توجهی در بدن دارد. عمل آبدومینوپلاستی مانند هر جراحی بزرگ دیگری ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشد، اما این عوارض معمولاً قابل کنترل هستند. برای جلوگیری از بروز عوارض آبدومینوپلاستی باید نکات لازم قبل و بعد از عمل را مو به مو انجام دهید.

در مواردی ممکن است که مقدار زیادی مایع زخم در طول درمان یا بلافاصله پس از عمل از آن خارج شود. که با قرار دادن درن ها در ناحیه شکم، می توان چنین بی نظمی هایی را خیلی زود تشخیص داد و با اقدامات متقابل آن را درمان کرد.

علاوه بر این، عوارضی مانند اختلالات گردش خون و بهبود زخم ممکن است در حین انجام عمل جراحی شکم رخ دهد که در موارد نادری منجر به ایجاد اسکارهای وسیعی می شود. با این حال، با استفاده از یک باند فشاری مناسب می توان خطر را به میزان قابل توجهی کاهش داد. اختلال در احساسات در چند ماه اول پس از درمان کاملاً طبیعی است، اما از دست دادن دائمی حس فقط در موارد جداگانه گزارش می شود.

عمل ابدومینوپلاستی دو روش دارد

روش کلاسیک
روش پیشرفته (لیپوابدومینوپلاستی)

عمل آبدومینوپلاستی برای افراد بالای 18 سال قابلیت انجام شدن را دارد. خانم ها به دلیل زایمان و نیز شلی شکم و یا کاهش شدید وزن و از رژیم های غذایی سنگین استفاده کرده اند و یا از عمل هایی نظیر کم کردن وزن کوچک کردن یا بای پس معده یا روده استفاده کرده اند و دچار شلی و لاغری شکم شده اند و در بعضی موارد چاقی بیش از حد موجب چربی شکم و پوست اضافه شکم شده است. جراحی شکم به روش آبدومینوپلاستی برای چنین افرادی بسیار توصیه می شود. این افراد می توانند عمل جراحی زیبایی شکم را انجام دهند.یکی از نکات مهم در جراحی زیبایی شکم وجود دارد این است که قبل از عمل فرد به وزن ایده آل رسیده باشد و بعد از آن عمل جراحی انجام دهد به دلیل اینکه اگر بعد از عمل وزن زیادی کم کند به طور مجدد پوست شل و شکم افتاده می شود پس باید وزن فرد ثابت بوده و تصمیم به لاغری مجدد نداشته باشد.

جراحی تامی تاک
جراحی تامی تاک

آیا عمل آبدومینوپلاستی خطرناک است؟

مانند تمام جراحی ها، در عمل ابدومینوپلاستی خطرات و عوارض احتمالی وجود دارد. آگاهی از سوی بیمار کاندید از وجود خطر که به عنوان احتمال یک عارضه خاص شناخته می شود، یک جنبه مرتبط در مرحله تصمیم گیری قبل از عمل است. بیمار باید پس از ارزیابی ویژگی‌های این عمل که لزوماً شامل خطرات می‌شود تصمیم بگیرد که آیا عمل کند یا خیر. اما در نهایت بخش بزرگی از این عوارض را خود بیمار می تواند کنترل کند. برای این موضوع تصمیم گیری بیمار برای مراجعه به یک پزشک با تجربه و مراقبت ها و توصیه های پزشک از اهمیت بالایی برخوردار است.

کاهش خطرات عوارض جراحی شکم

در اکثر مواقع، عمل جراحی شکم روشی بسیار ایمن است. با پیروی از چند دستورالعمل آماده سازی تامی تاک و دستورالعمل های قبل و بعد از عمل پزشک، احتمال بروز عوارض بعد از جراحی شکم را کاهش می دهید.

به منظور جلوگیری از خطر اختلال در ترمیم زخم و جلوگیری از عوارض، باید سیگار کشیدن را حداقل دو هفته قبل از انجام برنامه ریزی شده تامی تاک تا تکمیل روند بهبودی ترک کنید. علاوه بر افراد سیگاری، دیابتی ها و افراد مبتلا به اختلالات انعقادی خون نیز در خطر تاخیر در بهبود زخم قرار دارند. برای اطمینان از اینکه بهبودی به تأخیر نمی افتد، حداقل تا دو هفته پس از جراحی، سیگار را دوباره شروع نکنید. عوارض عمل جراحی شکم نیز می تواند به دلیل رژیم غذایی بسیار سخت یا قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید ناحیه شکم قبل از جراحی باشد. برش هایی که در حین جراحی ایجاد می شود نوعی آسیب کنترل شده به بدن است که هر دو می توانند بر توانایی بدن در بهبود زخم ها تأثیر منفی بگذارند. اگر بدن شما قبل از جراحی استراحت و تغذیه داشته باشد، ریکاوری تامی تاک سریعتر و کمتر دردناک خواهد بود. در هفته های منتهی به عمل جراحی، مطمئن شوید که رژیم غذایی سالم و متعادلی داشته باشید و خواب کافی داشته باشید.

عوارض و مشکلات احتمالی عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

از آن جایی که عمل جراحی ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی محسوب می‌گردد، قبل از اقدام به عمل بایستی عوارض احتمالی عمل، به ویژه خطرات آن، برای بیماران به طور کامل شرح داده شود. در ادامه همه عوارض آبدومینوپلاستی با جزییات شرح داده می شود.
به طور کلی عوارض ابدومینوپلاستی را در دو گروه عوارض شایع (که بیشتر دیده می شوند و کم خطرترند و سریعتر بهبود می یابند) و گروه عوارض نادر ( که کمتر دیده می شوند و در صورت بروز، علاوه بر درمان طولانی تر در بعضی موارد خطر بیشتری به همراه دارد) طبقه بندی می کنند.
درد و تورم بعد از آبدومینوپلاستی

بسته به وسعت جراحی درجاتی از درد و تورم را تجربه خواهید کرد. معمولا درد مینی ابدومینوپلاستی قابل اغماض و درد ابدومینوپلاستی با ترمیم عضله متوسط تا شدید است.احساس درد و حساسیت ممکن است چند هفته و گاهی تا دو سه ماه در موارد جراحی کامل بطول بیانجامد، در عمل کامل خستگی و ضعف عمومی تا مدتی دیده می شود.مثل هر جراحی دیگری خطراتی احتمال بروز دارند که در زمینه مناسب احتمال بروزشان افزایش نیز می یابند (مثل دیابت، بیماریهای قلبی، کبدی، ریوی یا مصرف سیگار)
خونریزی و هماتوم

خونریزی و هماتوم (اگر خون از لبه های زخم خارج شود به زودی قابل تسخیص و درمان است ولی چنانچه در زیر پوست تجمع یافته و دیر تشخیص داده شود، با تشکیل لخته خون یا هماتوم همراه خواهد بود. هماتوم در صورت تشخیص باید تخلیه شود که معمولا با بازکردن 1 الی 2 سانتی متر از بخیه های پوستی به راحتی خارج خواهد شد. در صورتی که هماتوم کوچک باشد معمولا نیازی به تخلیه نیست و ظرف چند روز به صورت مایع خونابه ای از طریق درن ها خارج می شود).

عوارض آبدومینوپلاستی | عوارض عمل ابدومینوپلاستی

عفونت زخم

عفونت زخم (عفونت زخم عارضه چندان شایعی نیست ولی در صورت ایجاد باید سریعا تحت درمان قرار گیرد در غیر این صورت به عفونت پیشرونده تمام پوست شکم ، نکروز و شوک عفونی ( که می تواند منجر به مرگ شود) می انجامد. این عارضه در صورت وقوع از روز سوم به بعد با قرمزی ، تورم و درد پیشرونده ناحیه بخیه شروع می شود).
لخته و آمبولی

لخته و آمبولی (ترومبوآمبولی عبارت است از ورود لخته خون و گردش در جریان خون و بستن رگ های حیاتی مثل رگ های ریه. این لخته معمولا از قبل در سیاهرگ های پا تشکیل شده و به هر دلیلی می تواند از جدار رگ کنده شده و وارد جریان خون شود. کاملا واضح است که معمولا سابقه ای از یک لخته شدن خون داخل سیاهرگ پا به نام ترومبوز عمقی پا وجود دارد).
ترمیم ناکافی و باز شدن زخم بعد از آبدومینوپلاستی

ترمیم ناکافی و باز شدن زخم (از موارد کمتر شایع است و بیشتر در قسمت میانی خط بخیه شکم ممکن است اتفاق بیفتد. دلایل ایجاد آن 1. کشیدگی بیش از حد پوست در ناحیه میانی شکم و تنگ بستن زخم است که منجر به کشیدگی بیش از حد رگ های تغذیه کننده پوست و کاهش خون رسانی منطقه می شود. گاهی برخی از جراحان در هنگام بستن پوست شکم ، بیمار را در وضعیت خم شده کامل قرار داده و اقدام به بریدن پوست اضافی در وضعیت خمیده می کنند. 2. مشکل دیابتی که خوب کنترل نشده و خون رسانی را به خوبی نمی تواند انجام دهد دلیل دیگر وقوع این عارضه است. 3. دلیل بعدی افراد سیگاری هستند که نیکوتین موجود در سیگار ، با تنگ کردن رگ ها موجب کاهش خون رسانی پوستی و باز شدن زخم و در مواردی حتی نگروز پوست می شود).عفونت زخم

عفونت زخم (عفونت زخم عارضه چندان شایعی نیست ولی در صورت ایجاد باید سریعا تحت درمان قرار گیرد در غیر این صورت به عفونت پیشرونده تمام پوست شکم ، نکروز و شوک عفونی ( که می تواند منجر به مرگ شود) می انجامد. این عارضه در صورت وقوع از روز سوم به بعد با قرمزی ، تورم و درد پیشرونده ناحیه بخیه شروع می شود).
لخته و آمبولی

لخته و آمبولی (ترومبوآمبولی عبارت است از ورود لخته خون و گردش در جریان خون و بستن رگ های حیاتی مثل رگ های ریه. این لخته معمولا از قبل در سیاهرگ های پا تشکیل شده و به هر دلیلی می تواند از جدار رگ کنده شده و وارد جریان خون شود. کاملا واضح است که معمولا سابقه ای از یک لخته شدن خون داخل سیاهرگ پا به نام ترومبوز عمقی پا وجود دارد).
ترمیم ناکافی و باز شدن زخم بعد از آبدومینوپلاستی

ترمیم ناکافی و باز شدن زخم (از موارد کمتر شایع است و بیشتر در قسمت میانی خط بخیه شکم ممکن است اتفاق بیفتد. دلایل ایجاد آن 1. کشیدگی بیش از حد پوست در ناحیه میانی شکم و تنگ بستن زخم است که منجر به کشیدگی بیش از حد رگ های تغذیه کننده پوست و کاهش خون رسانی منطقه می شود. گاهی برخی از جراحان در هنگام بستن پوست شکم ، بیمار را در وضعیت خم شده کامل قرار داده و اقدام به بریدن پوست اضافی در وضعیت خمیده می کنند. 2. مشکل دیابتی که خوب کنترل نشده و خون رسانی را به خوبی نمی تواند انجام دهد دلیل دیگر وقوع این عارضه است. 3. دلیل بعدی افراد سیگاری هستند که نیکوتین موجود در سیگار ، با تنگ کردن رگ ها موجب کاهش خون رسانی پوستی و باز شدن زخم و در مواردی حتی نگروز پوست می شود).

 

1 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل