ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

هزینه عمل لابیاپلاستی و جوانسازی واژن

در گذشته، جامعه با آناتومی ما مانند یک موضوع تابو برخورد می کرد. اخیراً این در حال تغییر است. شما نباید از نگاه کردن به واژن خود خجالت بکشید. برخی از این که بخش‌های مختلف چه می‌کنند و چه چیزی «عادی» تلقی می‌شود، بی‌اطلاع هستند.

برای شروع، طیف گسترده ای از “عادی” وجود دارد. همانطور که چهره شما تقریباً با همه افراد در جهان متفاوت است. گفته می‌شود، برخی از زنان متوجه می‌شوند که آنچه می‌بینند یا احساس می‌کنند در مقایسه با زنان دیگر یا حتی شرایط قبلی متفاوت است و می‌خواهند بدانند که آیا می‌توان آن را تغییر داد. پس بیایید درست به آن بپردازیم و دریابیم که واژن واقعاً چیست، چه کاری انجام می دهد، و «قرار است» چه شکلی باشد و چه حسی داشته باشد.

آرایش واژن

از نظر فنی، واژن تنها به کانال واژن در داخل بدن اشاره دارد، اما کل اندام تناسلی زنان اغلب به عنوان “واژن” نامیده می شود. تمام قسمت هایی که در تصویر بالا مشاهده می کنید، اندام تناسلی “بیرون” یا خارجی در نظر گرفته می شوند که به آن “فرج” نیز می گویند. “داخل” یا اندام تناسلی داخلی به کانال واژن اشاره دارد که از فرج شما به دهانه رحم (در ورودی رحم) می رود.

بیایید از بالا به پایین تصویر را پایین بیاوریم.

کلیتوریس اندامی به اندازه و شکل نخودی است که درست در بالای واژن شما قرار دارد. این فوق العاده حساس است و حاوی اعصاب بیشتری (8000 دادن یا گرفتن) از هر قسمت دیگر بدن شما است. کلیتوریس یکی از قسمت هایی از واژن است که در صورت لمس یا تحریک احساس خوبی به شما دست می دهد.

برخی از زنان احساس می کنند به اندازه کافی پوست شل در بالا یا دو طرف کلیتوریس دارند که بر راحتی، عزت نفس یا رضایت جنسی آنها تأثیر می گذارد. کاهش هود کلیتورال می تواند بافت اضافی را برطرف کند. علیرغم ترس رایج از تغییر حس، در واقعیت، این تقریباً هرگز اتفاق نمی افتد زیرا اعصاب کلیتوریس مستقیماً از زیر آن می آیند. این به این معنی است که برداشتن بافت از بالا و در امتداد پهلوها زمانی که توسط فردی آموزش دیده و با تجربه در این روش انجام شود، بی خطر است.

کاهش هود کلیتورال را می توان با بی حسی موضعی در مطب با قیمت حدود 2000 دلار انجام داد. بافت اضافی برداشته می شود و لبه ها با بخیه های قابل جذب یا “بخیه” ترمیم می شوند. اکثر بیماران 4-5 روز از کار خود مرخصی می گیرند و تا 4-6 هفته بعد رابطه جنسی را از سر نمی گیرند.

کاهش کلیتوریس یا پکسی (به معنی لیفت) می تواند در زمانی که کلیتوریس واقعی بزرگ شده یا بیرون زده باشد کمک کند. اما این یک روش پیچیده تر با افزایش خطر تغییرات حسی است، بنابراین اغلب انجام نمی شود.

مجرای ادرار

مجرای ادرار شما لوله ای است که ادرار را از مثانه به واژن منتقل می کند. به آن مانند یک نی بلند فکر کنید که به شما کمک می کند به دستشویی بروید.

پس از زایمان یا با افزایش سن، برخی از زنان دچار بی اختیاری (نشت ادرار) می شوند. هنگامی که نشت شدید باشد یا با پایین بودن مثانه (به نام افتادگی) همراه باشد، برای رفع این مشکل اغلب جراحی لازم است. اما برای زنان مبتلا به بی اختیاری خفیف، یک روش لیزری اغلب می تواند بافت ناحیه را سفت کند و علائم را بهبود بخشد.

این روش معمولا بین 500 تا 1500 دلار هزینه دارد و در مطب انجام می شود. اکثر بیماران هیچ ناراحتی ندارند و فقط 2-4 روز محدودیت نور دارند. این درمان به گونه‌ای طراحی شده است که هر 6 هفته یک بار و در مجموع 3 درمان تکرار شود و سپس برای حفظ نتایج هر سال تکرار شود. برخی از بیماران حتی پس از یک جلسه متوجه بهبود قابل توجهی می شوند.

لبه بیرونی واژن

این چین‌های پوستی هستند که مرز بیرونی فرج را تشکیل می‌دهند. وظیفه اصلی لابیا ماژورا محافظت از سایر قسمت های حساس واژن است. برخی از زنان در بلوغ متوجه برجستگی لب های بزرگ می شوند، اما معمولاً زنان پس از کاهش وزن، بارداری یا با افزایش سن تغییراتی را مشاهده می کنند.

کاهش لب های بزرگ می تواند به زنانی که از ظاهر فرج در شلوارهای تنگ، لباس های شنا یا برهنه خوششان نمی آید، کمک کند. برخی از بیماران حتی برای تسکین عفونت های قارچی مکرر و تحریک ناشی از مالش بافت اضافی بین ران ها به دنبال جراحی هستند.

کاهش معمولاً در مطب انجام می‌شود و معمولاً شامل برداشتن بافت از بخش داخلی لابیا بزرگ با برشی پنهان بین لب‌های کوچک و لابیا بزرگ است. اگر این روش در اتاق عمل انجام نشود، هزینه حدود 5000 دلار است و اکثر بیماران در 2-4 روز کار را از سر می گیرند، در 2-4 هفته ورزش می کنند و در 4-6 هفته مقاربت را از سر می گیرند.

گاهی اوقات، آنچه به نظر می رسد لابیای اضافی یا کشیده است، در واقع ناشی از بافت اضافی در مونس پوبیس (ناحیه بین شکم و فرج) است. گاهی اوقات یک عمل جراحی زیبایی شکم یا لیفت مونس جایگزین بهتری نسبت به برداشتن مستقیم بافت از لابیا بزرگ خواهد بود.

برای زنانی که لابیا ماژور اضافی ندارند، اما در عوض متوجه ظاهری «تفک‌شده» می‌شوند، انتقال چربی یا پرکننده‌ها می‌توانند ظاهر را «پرکننده» کنند. سفت کردن پوست با لیزر یا اولتراسوند می تواند بافت را صاف و کمی سفت کند. این درمان‌ها معمولاً هزینه کمتری نسبت به جراحی دارند و نیاز به استراحت کمتری دارند، اما اغلب باید هر سال یا بیشتر برای حفظ نتایج تکرار شوند.

لبیا مینور

اینها “لب های داخلی” هستند که از پایین واژن شروع می شوند و در نزدیکی کلیتوریس به هم می رسند. آنها مانند لابیا ماژور از قسمت های ظریف واژن محافظت می کنند. آنها حتی می توانند رنگ و اندازه را بسته به خلق و خوی شما تغییر دهند – درست مانند یک حلقه خلق و خو!

بسیاری از خانم‌ها متوجه می‌شوند که بزرگ شدن یا نامتقارن بودن لابیاهای کوچک باعث می‌شود که بتوانند به راحتی لباس شنا و شلوار تنگ بپوشند. برخی نیز نگران ناراحتی و خجالت در حین مقاربت به دلیل بزرگ شدن یا ناهمواری بافت یا رنگ هستند. کاهش جراحی لابیا مینور را می توان در مطب با استفاده از کرم بی حس کننده و بی حس کننده های موضعی برای کنترل درد با قیمت حدود 4000 تا 5000 دلار انجام داد. بخیه ها خود به خود حل می شوند و اکثر بیماران پس از چند روز به سر کار باز می گردند و بعد از 4-6 هفته رابطه جنسی را از سر می گیرند.

خطر افزایش حساسیت وجود دارد که معمولاً موقتی است و به ندرت خطر کاهش حساسیت وجود دارد. اکثر بیماران به طور قابل درک در مورد جای زخم نگران هستند، اما در کمال تعجب تعداد کمی از بیماران پس از حدود 3 ماه عمل جراحی کرده اند.

واژن

سفتی کانال واژن می تواند پس از زایمان یا با افزایش سن کاهش یابد. همچنین، خانم ها ممکن است دچار خشکی یا سوزش واژن شوند، به خصوص بعد از یائسگی. هر دوی این عوامل می توانند رضایت جنسی هر دو طرف را در طول مقاربت واژینال کاهش دهند.

برای کشش قابل توجه واژن، سفت کردن جراحی موثرترین درمان است. این کار تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و می تواند حدود 9000 دلار هزینه داشته باشد. پوشش اضافی واژن (که مخاط نامیده می شود) برداشته می شود و ماهیچه ها با بخیه های قابل جذب سفت می شوند قبل از اینکه این پوشش دوباره به هم دوخته شود. زمان مرخصی از کار بسته به نوع شغل متفاوت است و باید از بلند کردن اجسام سنگین و رابطه جنسی برای حدود 8 هفته اجتناب شود.

برای زنانی که شلی قابل توجهی ندارند یا مشکلاتی با خشکی یا سوزش دارند، روش های لیزر CO2 برای درمان موثر است. هزینه های معمولی بین 500 تا 1500 دلار است. اکثر بیماران هیچ ناراحتی ندارند و فقط 2-4 روز محدودیت نور دارند. این درمان به گونه‌ای طراحی شده است که هر 6 هفته یک بار و در مجموع 3 درمان تکرار شود و سپس برای حفظ نتایج هر سال تکرار شود.

پرینه

اگرچه در تصویر برچسبی وجود ندارد، اما پرینه به بخشی از بدن در بین واژن و راست روده اشاره دارد. این گروه اصلی از عضلات است که با تمرینات “کگال” درگیر هستند.

پس از زایمان، برخی از زنان تون یا ضخامت عضلات این ناحیه را از دست می دهند. درمان‌هایی با لیزر و فرکانس رادیویی وجود دارد که می‌تواند این شلی را برطرف کند، اما بسیاری از بیماران با روش‌های جراحی برای سفت کردن عضله خدمات بهتری خواهند داشت. زمان از کار افتادن شبیه سفت کردن واژن است، اگرچه بسته به ترجیح بیمار می‌توان این کار را در مطب یا OR انجام داد. زمان استراحت شبیه به جراحی سفت کردن واژن است.

برخی از زنان ضعف عضلانی ندارند، اما بعد از اپیزیوتومی یا پارگی در هنگام زایمان متوجه تغییر در ظاهر ناحیه می شوند. برای این بیماران، برداشتن پوست اضافی پرینه می‌تواند احساس بسیار بهتری در مورد آن ناحیه ایجاد کند. این زمان از کار افتادگی بیشتر شبیه به جراحی لابیا است.

اگرچه از نظر فنی بخشی از اندام تناسلی زنانه نیست، اما برخی از زنان نگران ظاهر مونس هستند، که ناحیه بالای استخوان شرمگاهی است.

اگر چربی اضافی وجود داشته باشد اما پوست اضافی وجود نداشته باشد، می توان از لیپوساکشن برای کاهش اندازه ناحیه استفاده کرد. برش ها کمتر از ½ اینچ هستند و توسط لباس زیر پنهان می شوند. برای بیمارانی که پوست اضافی ناشی از کاهش وزن، حاملگی یا ژنتیک دارند، حذف پوست اضافی را می توان به لیپوساکشن اضافه کرد. این روش ها را می توان در مطب یا OR انجام داد، بسته به ترجیح بیمار، بنابراین هزینه ها می تواند از 4000 تا 8000 دلار متغیر باشد. گذشته از فعالیت سبک برای حدود 2 هفته، زمان استراحت برای اکثر بیماران حداقل است.

آیا به جراحی لابیاپلاستی نیاز دارم؟

بنابراین، از آنجایی که طیف وسیعی از موارد طبیعی وجود دارد، تعداد کمی از افراد برای بهبود راحتی یا کاهش عفونت های پوستی به جراحی نیاز دارند. با این حال، بسیاری از خانم‌ها می‌خواهند جراحی کنند تا به آن‌ها در مورد ظاهر خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و در حین ورزش یا رابطه جنسی راحت‌تر باشند. اگر به هر یک از این روش‌ها علاقه دارید، بهترین قدم این است که جراحی را بیابید که در تکنیک‌های متعدد و متخصص در زیبایی‌شناسی دستگاه تناسلی زنانه تخصص داشته باشد. جستجوی آنلاین برای بررسی نظرات و همچنین ارزیابی عکس‌های قبل و بعد از پزشک می‌تواند به شما ایده دهد که با چه کسی باید مشورت کنید، اما ملاقات با یک جراح تأیید شده از هیئت مدیره مورد اعتماد شما مهم‌ترین عامل است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل