ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

جدیدترین روش جوان سازی واژن با لیزر واژینال

لیزر واژینال (لیزر مونالیزا تاچ) چیست و عملکرد آن چگونه است؟
این دستگاه با تکنولوژی و روش تابش امواج لیزر به صورت ۳۶۰ درجه در طول کانال واژینال موجب تغییر در ساختار و بافت واژن می شود که همین امر سبب جوانسازی و دوباره شکل گیری و دوباره سازی این ناحیه می گردد. در لیزر واژینال تحریک سلول های فیبروپلاست سبب می شود که الیاف کلاژن والاستین افزایش یافته و خاصیت ارتجاعی واژن در تمام نقاط آن افزایش می یابد و در اصل شلی و افتادگی واژن در روش لیزر واژینال اصلاح می شود و سبب «Tightening» و تنگی واژن می شود.

لیزر واژینال به منظور جوان سازی واژن به عنوان یکی از بهترین روش ها شناخته شده است.این اقدام شل شدگی واژن را که معمولا پس از زایمان یا در اثر کهولت سن اتفاق می افتد را درمان می کند.

جوان سازی واژن از  ترکیب دو عمل زیبایی ،لابیاپلاستی و واژینوپلاستی به ترمیم و تغییر واژن به منظور ایجاد ظاهری صاف تر و جوان تر کمک می کند.جوان سازی واژن به دلیل قابلیت اثر بخشی که در ترمیم و بهبود عملکرد و ظاهر واژن دارد، در طول زمان به یک روش بسیار محبوب تبدیل شده است. لیزر واژینال می تواند عزت نفس و اعتماد به نفس را در افراد بالا ببرد.

بافت واژن بسیار  مقاوم است و قدرت آن در طی روابط جنسی و زایمان چندین برابر می شود. سطح داخلی واژن چین خورده است که باعث می شود این بافت قابلیت ارتجاعی بیشتری داشته باشد .

بیشتر بخوانیم : پرداخت هزینه جراحی لابیاپلاستی توسط بیمه

کاربردهای لیزر مونالیرا تاچ چیست؟

۱- تمام بانوانی که تمایل به انجام عمل های جراحی برای تنگی واژن و اصلاح شلی واژن ندارند و یابیماری ای دارند که انجام عمل جراحی در آنها ممنوع است، مثل افراد بسیار چاق(BMI>40) و دیابتی که ریسک عمل جراحی در آنها بالاست و بهتر است برای تنگ کردن واژن به جای جراحی در آنها از لیزر واژینال استفاده کرد.
۲- کسانی که زایمان طبیعی داشته اند ولی پارگی زیادی نداشته اند(به ویژه زایمان دوم به بعد) و دچار درجاتی از شلی و افتادگی واژن شده اند و دچار بی اختیاری ادرار، عدم رضایت از روابط جنسی(خود یا همسر)، خروج توده یا خروج صدا یا هوا از واژن و یبوست های مداوم و خروج ترشحات از واژن شده اند از آن رنج می برند.
۳- خانم های یائسه که دچار آتروفی و خشکی واژن شده اند و در انجام نزدیکی دچار مشکل شده اند و مرتب از خارش و سوزش واژن رنج می برند.
۴- خانم هایی که زایمان نداشته اند اما با گذشت چند سال از روابط جنسی یا تغییرات مکرر وزن و یا چاقی و لاغری شدید یا ضعف و شلی بافت همبند دچار مشکلات بالا شده اند.
۵- خانم هایی که بدلیل کوچکی آلت تناسلی همسرشان(میکروپنیس) در روابط جنسی عدم رضایت دارند و به دلیل میکرو پنیس بودن همسر دچار عدم ارگاسم هستند.
۶- خانم هایی که می خواهند از مشکلات بالا پیشگیری کنند و همواره جوان بمانند.

بیشتر بخوانیم : ایمنی روشهای آرایشی و زیبایی لیزر واژینال

اثر لیزر :

اشعه ی لیزر سبب جمع شدن بافت و تحریک تولید فیبرو پلاست ها می شود،این عمل تولید کلاژن را نیز تحریک می کند و پس از گذشت یک ماه بافت واژن به کمک رطوبت و میزان کلاژن بیشتری که تولید شده است بازسازی می شود.

پزشک ابتدا با استفاده از نمونه ی پاپ اسمیر و معاینه ی کامل واژن ،پروب را در دستگاه تناسلی قرار می دهد و اشعه ی لیزر در واژن تابانده می شود .

لازم به ذکر است که این عمل به صورت سرپایی و بدون هیچ گونه بی حسی انجام می شود و کاملا بدون درد است.

بیشتر بخوانیم : کدام روش لابیاپلاستی برای شما مناسب تر است ؟؟؟

مزایا :

جوان سازی واژن به کمک لیزر واژینال یکی از روش های درمان در بانوان است که مزیت های فراوانی دارد:

این عمل کاملا بدون درد است و بیمار در طی انجام لیزر هیچ گونه دردی را حس نمی کند.

محدودیت سنی ندارد  و برای هر سنی قابل انجام است.

کمتر از 15 دقیقه انجام می شود.

بعد از انجام لیزر فرد می تواند به طور عادی و خیلی سریع به فعالیت های روزانه ی خود باز گردد.

نتیجه ی عمل به مدت طولانی در بیمار باقی می ماند.

با انجام  لیزر واژینال دستگاه تناسلی خارجی و لابیا روشن می شوند.

چین و چروکی که بر اثر کهولت سن ایجاد شده است را از بین خواهد رفت .

بیشتر بخوانیم : خلاصه اطلاعات عمل لابیاپلاستی

مزایای استفاده از لیزر مونالیزا تاچ
۱- از تیغ جراحی استفاده نمی شود و عوارض جراحی را ندارد.
۲- یک هفته بعد از انجام لیزر مونالیزا تاچ می توان نزدیکی انجام داد.
۳- امکان اینکه دوباره بتوانیم آن را تکرار کنیم(در سال های بعد) هست ولی درمورد جراحی فقط یکبار می باشد.
۴- زمان انجام این عمل کوتاه و سریع(۱۵-۱۰دقیقه) و نیازی به بیهوشی ندارد.
۵- می توان از قلم مخصوص لیزر مونالیزا تاچ جهت کوچک کردن لبیاها(لابیاپلاستی یا لبیو پلاستی) هم استفاده نمود.
عوارض استفاده از لیزر واژن
عوارض خاصی ندارد تنها مسئله اینست که ممکن است در افرادی که زایمان های متعدد داشته اند نتیجه ی مطلوب حاصل نشود که دکتر زنان در این مورد با معاینه ی خانم و اندازه گیری درجه شلی واژن به ایشان این موضوع را متذکر خواهند شد.
موارد منع استفاده از لیزر مونالیزا تاچ

استفاده از لیزر مونالیزا تاچ منع خاصی ندارد. تنها همان موردی که در بالا ذکر شد یعنی به علت شلی بیش از حد و زایمان های متعدد خانم نتیجه ی مطلوب را نگیرد.
خانمی به من مراجعه کرده بود که زایمان طبیعی داشت و حدود ۵۰ سال سن که در تمام زایمان ها اپی زیوتومی مرتبی (انجام بخیه در محل برش برای خروج سر نوزاد) هم برای این خانم نزده بودند و کاملاً بافت واژن شل بود و حالت شدیدی از افتادگی رحم هم به چشم می خورد؛ خوب مسلماً در این خانم لیزر مونالیزا تاچ کاربرد ندارد.

آمادگی های قبل از لیزر مونالیزا تاچ
یکی از محسنات لیزر مونالیزا تاچ این است که نیازمند هیچ آمادگی ای نیست و مانند جراحی نیست که قبل از آن باید روده پاکسازی شود (انما) اما باید بدانیم نباید عفونت فعال در ناحیه واژن وجود داشته باشد.
تعداد جلسات مورد نیاز لیزر واژینال
معمولا با ۳-۲ جلسه بهبود لازم و مطلوب ایجاد می شود. فواصل بین جلسات بایستی ۳ هفته تا حداکثر ۱ ماه باشد.
مراقبت های پس از درمان با لیزر
مراقبت خاصی ندارد فقط در صورت احساس کمی سوزش دکتر ویدا یوسفیان توصیه به استفاده از کرم میکوزین می کند. البته برای سفید کردن واژن هم اگر از لیزر مونالیزا تاچ استفاده کرده ایم از کرم زینک اکسید استفاده می شود.
دکتر ویدا یوسفیان خاطر نشان کردند: بهتر است ۱ هفته پس از لیزر واژینال چه به منظور تنگ کردن و چه به منظور سفید کردن واژن برای نزدیکی فاصله بیندازیم.
نتایج استفاده از لیزر مونالیزا تاچ چگونه است؟
دکتر زنان: حتماً قبل از انجام لیزر مونالیزا تاچ باید بافت واژن توسط متخصص زنان معاینه و بررسی شود و میزان پاسخگویی بافت واژن جهت سفید کردن و تنگ کردن سنجیده شده و به خانم مراجعه کننده گوشزد شود. اگر متخصص زنان تایید کند که بافت واژن جهت این منظور و استفاده از لیزر مونالیزا تاچ مطلوب است؛ نتایج بسیار عالی خواهد بود.

 

1 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل