ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

گرافت های عمل جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

گرافت های کامپوزیتی ، شامل پوست و بافت های زیرین ان است که به طور کامل از عروق خونی منطقه دهنده جدا شده اند . میزان موفقیت این نوع گرافت ها ، به تشکیل عروق خونی جدید در بخش محیطی محل گیرنده بستگی دارد ، به همین خاطر ، گرافت های کامپوزیتی معمولا کوچک هستند و حداکثر فاصله بخش های ان نسبت به محیط محل گیرنده ، 1 سانتیمتر است .

نمونه ای از گرافت های کامپوزیتی میتوان به گرافت مورد استفاده در پیوند مو اشاره نمود ، این گرافت ها شامل پوست چربی و فولیکول های مو است که جهت درمان تاسی از ان استفاده می شود بنابراین اصلاح کامپوزیت composite  به گرافتی اشاره دارد که حاوی بیش از یک نوع بافت جهت ترمیم ناحیه گیرنده است

توجهات جراحی : به یک ست پلاستیک لوکال به همراه یک قلم مارکر استریل نیاز است ، پوزیشن دهی پرپ و درپ ، به گونه ای است که هر دو محل گیرنده و دهنده اکسپوز گردد .

مراحل جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

  • در صورت امکان جراح ناحیه گیرنده را با مارکر مشخص می نماید .
  • جراح بعد از برداشت گرافت کامپوزیت لبه های ناحیه دهنده را بخیه نموده و یا باز می گذارد .
  • گرافت کامپوزیتی باید تا زمان پیوند به محل گیرنده توسط گازهای مرطوب محافظت شوند .
  • ناحیه دهنده و گیرنده پانسمان می گردند .

جایگزینی بافتی

زمانیکه نتوان نقص بافتی را از طریق یک گرافت پوستی پوشش داد ، میتوان از روش های دیگر جایگزینی بافتی استفاده نمود . از این روش ها می توان به فلپ flaps و بافت هایی که از طریق مهندسی بافت تهیه شده اند اشاره نمود . Leona و همکارانش در خصوص مهندسی بافت ، این گونه توضیح داده اند »

“به کارگیری اصول و روشهای مهندسی و علوم حیات ، میتواند سبب تولید جایگزین بیولوژیکی به منظور حفظ ، بازاریابی و یا ارتقای عملکرد شود . استفاده از پانسمان های بیولوژیکی و اسکفولدها ، درمان سلولهای بنیادی stem cell therapy و ژن ترابی نمونه هایی که از مهندسی بافت هستند که از ان ها جهت ساخت بافت های جدید ( به جای پیوند بافتی ) استفاده می شود .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل