ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

تاثیر فلپ در عمل جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

اصطلاح فلپ Flaps به بافتی اشاره دارد که همراه با همه یا بخشی از عروق خونی خود از محل دهنده جدا شده و به محل گیرنده منتقل می گردد. به دلیل اینکه فلپ ها ، عروق خونی خود را دارند ، معمولا از ان ها در محل هایی استفاده میشود که خونرسانی ضعیفی داشته و تمام ضخامت بافت از بین رفته است . از فلپ ها ، جهت پوشاندن استخوان ، تاندون و یا عصب مناسب هستند . فلپ ها شامل پوست و بافت زیر جلدی است که ویژگی های پوست طبیعی دارد و نسبت به گرافت پوستی ، جمع شدگی کمتری پیدا می کند . برخی از معایب فلپ ها عبارتند از :

 • ظاهر حجیم
 • عدم تناسب در ظاهر یا رنگ نسبت به محل گیرنده
 • امکان نیاز به انجامچندین جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو و بستری شدن طولانی در بیمارستان

 

فلپ ها را می توان بر اساس خون رسانی ان ها ، تقسیم بندی نمود :

 • Random pattern flap شامل پوست و زیر جلد است که توسط عروق سوراخ کننده perforators تصادفی با یک نسبت طول به عرض محدود خونرسانی می شود .
 • Axial patern flaps دارای خونرسانی شریانی – وریدی مناسبی در امتداد محور طولی خود هستند . ان ها می توانند نسبت به پهنا نسبتا طویل باشند .

فلپ ها را همچنین میتوان بر اساس موقعیت یا چگونگی چرخش ان ها بعد از بلند کردن آنها طبقه بندی نمود :

 • Advancement flaps این نوع از فلپ ها ، بریده شده و به سمت جلو کشیده شده تا نقایص بافتی اطراف را ترمیم نماید .
 • Transposition flaps ( فلپ انتقالی ) این نوع از فلپ ها ، در طول یک محور به سمت جلو کشیده می شود . به گونه ای که با موقعیت اصلی فلپ ، زاویه تشکیل میدهد .
 • Rotation flaps ( فلپ چرخشی ) مشابه نوع انتقالی است اما به شکل نیمه دایره است و در امتداد یک محور بزرگتر میچرخد .
 • Island flaps – فلپ جزیره ای : بخش مشخصی از پوست و زیرجلد است که از زیر پوست عبور داده شده تا به محل گیرنده برسد
 • Pedical flaps فلپ پایه دار: این نوع فلپ ها جزو اولین فلپ های عضلانی و عضلانی-جلدی محسوب میشوند . این فلپ شامل پوست و عضله زیرین ان هاست : انها بسیار متحرک بوده و میتوانند چرخانده شده و به ناحیه گیرنده منتقل گردند .
 • Free flap در حقیقت نوعی پیوند بافتی محسوب میشود . با استفاده از تکنیک های میکروواسکولار ، بخش مشخصی از پوست ، عضله و یا استخوان را به همراه عروق خونی اصلی ان ها برداشته و به محل گیرنده پیوند می گردد ، تکنیک های میکروسرجری ، عروق خونی اصلی فلپ باید به عروق محل گیرنده آناستاموز گردد . پدیکل عروقی ، ممکن است حاوی اعصاب حسی یا حرکتی نیز باشد . استخوان ومفاصل را نیز میتوان به عنوان یک فلپ ازاد پیوند نمود .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل