ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

پوزیشن جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

توجهات جراحی: پرستار حوزه جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو ، باید در خصوص انتخاب محل دهنده ، پوزیشن ( یا پوزیشن های ) بیمار و ترتیب جراحی ها با جراح صحبت نماید . معمولا قبل از جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو ، در حالی که بدن در یک وضعیت عملکردی قرار دارد ، محل گیرنده و دهنده توسط مارکر مشخص می شود زیرا پوزیشن های جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو معمولا لندمارک ها و شاخص های زیبایی فرد را تغییر دهند.

 

پوزیشن جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

اگر علامت گذاری پوست بیمار در حالت بیهوشی و یا در پوزیشن جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو انجام شود ، احتمال خطا در انتقال بافتی وجود دارد ، در جراحی جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو فلپ ، ممکن است همزمان دو تیم جراحی به انجام جراحی بپردازند : یک تیم مشغول جدا کردن فلپ و بستن دیفکت در محل دهنده و تیم دیگر مشغول اماده سازی محل گیرنده و انجام پیوند است .

بدون توجه به طول جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو به یک کاتتر فولی وسیله فشاری متناوب ، گرم کننده و تجهیزات مربوط به پوزیشن دهی ( که برای پوست بیمار ، ایمن باشند ) نیاز است . گاهی از گرافت های پوستی ، جهت بستن ناحیه دهنده ی فلپ ، استفاده میشود . در این حالت ، پرستار و فرد اسکراب باید وسایل مربوط به جدا کردن گرافت پوستی را اماده نمایند . یک ست پلاستیک ، قلم مارکر و …. باید اماده شود .

مراحل جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو فلپ های pedicle,rotational ,isiand,advancement,transpositional

  • محل گیرنده همانند توضیحاتی که در مورد گرافت پوستی داده شد ، اماده می گردد.
  • محل گیرنده و دهنده توسط ماکر مشخص می گردند
  • جراح فلپ را برش زده بالا اورده و به محل گیرنده بخیه میگردد.
  • لبه های فلپ به حاشیه محل گیرنده بخیه می گردد. محل دهنده فلپ مستقیما بخیه و یا توسط یک گرافت پوستی و یا یک فلپ دیگر ترمیم می گردد.
  • معمولا در زیر فلپ ها ، درن گذاشته می شود
  • محل دهنده فلپ ، مستقیما بخیه و یا توسط یک گرافت پوستی و یا یک فلپ دیگر ترمیم می گردد.
  • در هنگام پانسمان نمودن ناحیه ، باید به بی حرکت ماندن فلپ توجه نمود .گاهی به استاکینت ، پد گذاری و یا گچگیری نیز نیاز است .

 

نکته : قبل از جدا نمودن pedical flapاز محل دهنده ، جراح صحت گردش خون موجود در فلپ را ارزیابی می نماید . یکی از روش ها جهت این نوع از ارزیابی ، این است که قاعده پدیکال را توسط یک کلمپ ( کلمپی که راس ارواره های ان پوشانده شده است ) مسدود نموده و سدیم فلورسین به شکل داخل وریدی تزریق گردد. بعد از گذشت 10 دقیقه همه ی چراغ های اتاق را خاموش نموده و توسط یک wood lamp وجود یا عدم وجود فلورسین در فلپ ارزیابی می گرددوفلورسین را به صورت موضعی نیز میتوان تزریق نمود .

مراحل جراحی جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو : فلپ ازاد به جراحی فلپ TRAM  در مبحث جراحی ترمیمی پستان مراجعه نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل