ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

جراحی ترمیمی لیپوماتیک شکم و پهلو

 

از دست دادن جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو به دنبال سرطان ، میتواند تاثیرات منفی زیادی بر روی فرد بگذارد. خوشبختانه ، جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو میتواند این مشکل را برطرف نموده و ظاهر طبیعی شکم را به فرد بازگرداند . تکنیک های جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو دائما در حال پیشرفت هستند تا نتیجه بهتری را در فرد ایجاد نمایند . جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو را میتوان در هنگام ماستکتومی ، قبل و بعد از درمان های کمکی ( مثل شیمی درمانی و یا رادیو تراپی ) و یا سال ها بعد از جراحی ماستکتومی ، انجام داد . نکته مهم این است که ویژگی های هر زن و وضعیت انکولوژیک او ، ویژه ی خود اوست و تصمیم در خصوص ترمیم پستان ، به توقع او بستگی دارد . جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو هیچگونه تاثیر شناخته شده ای بر روی عود سرطان ، ندارد .جهت انجام جراحی های ترمیمی پستان ، میتوان از مواد الوپلاستیک ( مواد مصنوعی ، مثل ایمپلنت های جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو ) بافت های اتوژنوس ( فلپ ها ) و یا ترکیبی از این دو استفاده نمود . ممکن است از فلپ ها و یا ترکیبی از این دو استفاده نمود . ممکن است از فلپ های پایه دار و یا فلپ های ازاد استفاده شود : که به روش های میکروسرجری جهت پیوند نیاز دارد .

 لیپوماتیک شکم و پهلو

 

ترمیم جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو با استفاده از tissue expander

بعد از ماستکتومی ، ممکن پوست ناحیه به اندازه ای نباشد که بتواند روی پروتز را بپوشاند . در این مواقع ، میتوان از طریق اکسپندرهای بافتی (tissue expanders ) پوست ناحیه را وسیع نمود .

اکسپنشن بافتی tissue expansion نوعی روش جهت کشیدن بافت طبیعی است تا بتوان پروتز را در ناحیه قرار داد . در جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو ، شکل اکسپندرها ، دارای یک دریچه پشت فلزی سیلیکونی در بخش گنبدی خود هستند . نوع دیگری از اکسپندرها که کم تر استفده می شوند دارای یک مخزن کوچک است که این مخزن در بافت زیر جلدی نزدیک ناحیه قرار داده شده و توسط یک لوله رابط به اکسپندر متصل می گردد. بعد از جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو به تدریج و در طول ملاقات های بیمار در مطب پزشک ، نرمال سالین به درون اکسپندر تزریق می گردد. اکسپندر را می توان به طور هفتگی پر نمود و یا تا تکیمل شیمی درمانی و یا رادیوتراپی ان را خالی نگهداشت . بعد از اینکه اکسپندر به حجم مناسب خود رسید ان را خارج نموده و توسط پروتز دائمی جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو از نوع سالینی و یا سیلیکونی تحت یک جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو جایگزین می گردد.

از پروتزهای سیلیکونی می توان جهت بزرگ کردن جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو در بیماران بالای 22 سال ، استفاده نمود . در روش دیگر ، اکسپندر و پروتز به صورت ترکیبی استفاده می شود . و بعد از تزریق تدریجی میزان کافی از سالین در سر جای خود باقی گذاشته میشود . ویژگی مثبت اینگونه جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو امکان اضافه و یا کم کردن سالین و تغییر حجم جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو است .

الو گرافت هایی که اخیرا معرفی شده اند شکل بهتری ایجاد نموده ، سرعت اکسپنشن بیشتری دارد و درد کمتری نیز در بیمار ایجاد می نماید .

روش تک مرحله ای one-step or direct-to-implant امکان ترمیم فوری جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو برای بیمار را فراهم می اورد .

یک ماستکتومی که میزان زیادی از پوست شکم حفظ می شود ، برای این نوع از دسترسی مناسب است .

پروتزهای دائمی سیلیکونی و یا سالینی زیر عضله پکتورالیس ماژور قرار داده میشود . جهت پوشاندن و حمایت کامل پروتز ، از alloderm( صفحه کلاژنی ) در زیر ان استفاده میشود . برحسب موقعیت پستان ، نیپل را نیز میتوان حفظ نمود . برنامه ریزی مناسب بین جراح عمومی و جراح پلاستیک در قبل از جراحی ، نتیجه خوبی را برای بیمار رقم خواهد زد .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل