ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

مراحل جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

  • فلپ های پوستی باید از لحاظ خونرسانی مورد بررسی قرار گیرند ، سپس فاشیای پکتورالیس در لبه ی خارجی خود برش داده میشود .جراح عضله پکتورالیس ماژور را از استرنوم و دنده ها ازاد نموده تا پشت این عضله فضایی جهت وارد نمودن اکسپندر و یا پروتز به وجود بیاید.
  • از الوگرافت ها ممکن است جهت پر کردن فاصله بین عضله پکتورالیس ماژور و سراتوس قدامی ، تا چین زیر شکمی استفاده شود .
  • قبل از جایگذاری اکسپندر ، باید ان را از لحاظ وجود نشت ، بررسی نمود . ایمپلنت ها را باید از لحاظ وجود هر گونه اسیب بررسی کرد .
  • بعد از انجام هموستاز ، اکسپندر وارد می گردد. پوشش عضلانی را بررسی نموده و مخزن زیر جلدی اکسپندر را جایگذاری نموده و لوله رابط ان به اکسپندر متصل میشود . سپس توسط محلول سالین اکسپندر را پر نموده تا پوست اندکی سفید گردد. میزان مایع تزریقی به دورن اکسپندر را باید در پرونده بیمار ثبت نمود .

ترمیم جراحی شکل به روش دو مرحله ای

زمانیکه اکسپندر به اندازه مورد نظر رسید ، بیمار به اتاق عمل اورده شده تا مرحله دوم ترمیم شکم برای او انجام شود . این مرحله نسبتا ساده بوده و در ان اکسپندر خالی میشود و پروتز دائمی جایگزین ان میگردد . اگر در این مرحله عدم تقارن در شکم ایجاد شود میتوان بر روی شکم مقابل نیز جراحی انجام داد.

بیمار ممکن است نیازمند ماستویکسی جهت اصلاح افتادگی شکم باشد که این کار را میتوان با بدون پروتز هم انجام داد

گاهی به کوچک کردن شکم طرف مقابل نیاز است . این جراحی معمولا تحت بیهوشی عمومی برگزار شده و بیمار معمولا همان روز مرخص می گردد.

ترمیم شکم توسط فلپ های عضلانی – جلدی

فلپ ها را میتوان بر اساس نوع بافت های ان الگوی خونرسانی و روش برداشت فلپ و پیوند ان به ناحیه گیرنده طبقه بندی نمود .

فلپ های عضلانی – جلدی از پوست ، چربی و عضله تشکیل شده است . جهت ترمیم شکم میتوان از فلپ لاتیسیموس دورسی و یا فلپ TRAM  استفاده نمود که در ادامه توضیح داده شده است . انتخاب دیگر استفاده از فلپ SGAP است برخی زنان ترجیح میدهند که از بافت های بدن خودشان جهت ترمیم شکم استفاده شود زیرا معتقدند که واقعی تر بوده و نیازی به برداشته و جابجایی احتمالی ان نیز وجود ندارد . فلپ SGAP نیازمند مهارت های میکروسرجری است که از این رو امکان انجام ان در همه مراکز وجود ندارد . فاکتورهایی که در انتخاب نوع روش ترمیم پستان تاثیر گذار است عبارتند از : اندازه شکم بیمار و وجود بافت مناسب در ناحیه شکم و یا باسن

حتی بیماران بسیار لاغر نیز معمولا پوست و چربی مناسبی جهت استفاده از SGAPدارند . چربی ناحیه باسن استحکام خوبی دارد ( از چربی شکم ضخیم تر است ) و نتایج بهترین ایجاد می نماید .

پوزیشن دهی برای این جراحی ، چالش برانگیز است و ممکن است از دو تخت جراحی برای ان استفاده گردد.

بیشتر بخوانیم : بهترین جراح ابدومینوپلاستی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل