ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

خارج کردن چربی با عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

انجام جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو برای آن دست از افرادی که می خواند به تناسب اندام برسند توصیه می شود. ولی به این معنا نیست که بدون داشتن ورزش و رژیم غذایی مناسب قبل از لیپوماتیک شکم و پهلو اقدام به این جراحی زیبایی نمایند. زیرا این جراحی در افرادی که دارای وزن متعادل هستند و دارای چربی های موضعی در شکم و پهلوی خود هستند نیز می تواند نتیجه مطلوبی بدهد. با این حال افرادی که دارای زندگی سالمی هستند ولی از این چربی ها ناراضی هستند و با هر تلاش و روشی از بین نرفته اند می توانند با لیپوماتیک شکم و پهلو به راحتی به تناسب اندام مطلوب و معقول خود برسند.

عمل جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو  برای افرادی که چربی های زیاد شکمی و چربی موضعی در ناحیه شکم هستند مناسب است. در این روش با استفاده از میله فلزی، تمام چربی های اضافی تخلیه می شود و می توان آن را به مناطق دیگر بدن از جمله سینه و باسن تزریق کرد تا آنها را حجیم کنند.

برای انجام تخلیه چربی در منطقه، دو سوراخ بین 2 تا 5 میلی متر ایجاد می شود و لوله ها به داخل بافت چربی وارد می شوند و در اثر برخورد سلول های چربی از بین می روند و از طریق لوله ها تخلیه می شوند. خوشبختانه در این روش برخلاف روش های قدیمی عوارضی مانند سوختگی یا نکروز پوست وجود ندارد.

بعد از انجام لیپوماتیک شما قادر به کاهش وزن و متعادل شدن خواهید بود و لازم است به مراقبت بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو توجه ویژه ای شود.

لیپوماتیک یکی از نوین ترین و جدیدترین روش های لاغری است که بعد از عمل لیپوساکشن جایگاه ویژه ای دارد. این روش کاملاً بی خطر است و بدون درد و خونریزی انجام می شود. لیپوماتیک دستگاهی است که توسط FDA تأیید شده است و لیپوساکشن با حجم بالا را با اطمینان و ایمن در تمام مناطق بدن امکان پذیر می کند.

لیپوماتیک یکی از بهترین و موثرترین روش های پیکرتراشی می باشد که به منظور تخلیه چربی های اضافی، کاهش وزن و رفع چاقی مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. روش لیپوماتیک عمدتا یک روش مناسب برای تغییر شکل بدن استفاده می شود. جراحی لیپوماتیک شامل جابجایی چربی به جای برداشتن چربی از بدن است.

یکی از مزایای روش لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها این است که چربی ها حین خارج کردن سوزانده نمی شوند و از این چربی ها می توان برای انتقال به سایر نقاط بدن نیز استفاده کرد. جراحی لیپوماتیک یک روش جراحی زیبایی است که شامل از بین بردن رسوبات چربی موجود در بین پوست و عضلات است.

عملکرد لیپوماتیک شکم و پهلو چگونه است؟

عملکرد روش لیپوماتیک ممکن است شبیه به لیپوساکشن به نظر برسد اما فناوری مورد استفاده در لیپوماتیک برای شکستن و مکش چربی بسیار متفاوت تر از روش لیپوساکشن است. به همین دلیل لیپوماتیک منجر به آسیب بافتی کمتر، یکنواختی چربی در زیر پوست، ظرافت بیشتر پوست و اثر ماندگارتری می شود.

اما باید توجه داشته باشید که روش لیپوماتیک شکم و پهلو روش های درمانی برای چاقی نیست زیرا فقط بر اصلاح شکل بدن متمرکز است و نه کاهش وزن.

نکات مهم قبل از انجام لیپوماتیک شکم و پهلو

قبل از جراحی لیپوماتیک، باید برخی از دستورالعمل ها را دنبال کنید تا احتمال عوارض حین و بعد از عمل کاهش یابد.


در مورد سابقه پزشکی خود به پزشک خود بگویید و در صورت داشتن آلرژی به او اطلاع دهید.


دو هفته قبل از درمان مصرف ایبوپروفن یا محصولات حاوی آسپرین را متوقف کنید.


حداقل 2 هفته قبل از درمان سیگار نکشید.


اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید.


به یک مرکز بهداشتی معتبر مراجعه کنید.


قبل از هر اقدامی یک جلسه مشاوره با جراح خود داشته باشید.


اگر دارویی مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.

عمل لیپوماتیک شکم و پهلو چگونه انجام می شود؟

چندین روش برای انجام جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو وجود دارد. بیشتر جراحان معمولاً از ﻋﻤﻞ ﺗﺎﻣﺴﻨﺖ برای کاهش از دست دادن خون و ایجاد زخم استفاده می کنند. این روش شامل تزریق محلول استریل است که حاوی داروی بی حسی است. این روش تقریبا مشابه روش لیپوساکشن است. لیپوماتیک برای شکستن سلول های چربی از امواج اینفراسونیک، لرزش و ارتعاشات فراصوتی استفاده می کند.

در اندامی که قرار است لیپوماتیک انجام شود، سوراخی به قطر حدود 5 میلی متر ایجاد می شود، پس از آن از یک ابزار لوله ای نازک به نام میکرو کانولا متصل به دستگاه برای تخلیه چربی از مناطق مورد نظر و مکش آن استفاده می شود. از این لوله برای حرکت دادن چربی و از بین بردن آن همراه با مکش استفاده می شود. در صورت نیاز، جراح چربی را تصفیه، پردازش و به قسمت های دیگر بدن منتقل می کند تا ظاهر قسمت خاصی از بدن مانند صورت یا باسن را بهبود بخشد.

برای اینکه پوست بر روی بافت های زیرین در جای خود نگه داشته شود، بیمار قبل از عمل یک لباس با خاصیت الاستیکی می پوشد، سپس کانولا از طریق یک برش کوچک وارد بافت های چربی وی می شود و آنها را با حرکت چرخشی و لرزش از بین می برد. با استفاده از این وسیله چربی های تجمع یافته در بافت های بدن جدا می شود، سپس آن ها را از طریق دستگاه مکش متصل به کانولا خارج می شود. با استفاده از چنین فناوری امکان مکش سلول های چربی به طور کامل وجود دارد و هیچ آسیب به بدن و بافت های آن وارد نمی شود.

عمل لیپوماتیک همیشه به تنهایی انجام نمی شود. گاهی اوقات، بیماران تصمیم می گیرند که جراحی را همراه با سایر روش ها مانند جراحی زیبایی شکم انجام دهند تا به نتیجه دلخواه خود برسند.

مزایای روش لیپوماتیک شکم و پهلو

مزایای اصلی انجام روش لیپوماتیک شکم و پهلو شامل موارد زیر است.

 • زمان بهبودی کمتری لازم است.
 • بر خلاف لیپوساکشن، هیچ بستری در بیمارستان لازم نیست و بیمار معمولاً بلافاصله پس از عمل ترخیص می شود.
 • این عمل با توجه به میانگین چربی های استخراج شده طی 2-3 ساعت انجام می شود.
 • لیپوماتیک در بیشتر موارد تحت بی حسی موضعی انجام می شود تا بیمار بتواند به سرعت فعالیت های عادی خود را از سر گیرد.
 • این دستگاه دارای سیستم ایمنی فعال است که هنگام مواجهه با بافت غیر چربی متوقف می شود. با وجود این ویژگی خطر پارگی اندام ها و سوختگی پوست به کمترین میزان خود می رسد.
 • جراحی لیپوماتیک بی خطر است.
 • بیمار هیچ دردی را احساس نمی کند حتی به میزان کم
 • جراحی هیچ جای زخمی برجسته ای بر جای نمی گذارد.
 • این روش را می توان تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام داد.
 • یکنواختی چربی در زیر پوست و مانند سایر دستگاه های مکش باعث برآمدگی چربی در زیر پوست نمی شود.
 • جمع آوری پوست و شکل دادن به پوست به مراتب بهتر از سایر جراحی ها است.
 • تورم و ترشحات در این جراحی بسیار کم است.
 • احتمال عفونت بسیار کم است.
 • احتمال آمبولی چربی در این روش کمتر است و تاکنون هیچ موردی گزارش نشده است.
 • نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و فرد پس از درمان مرخص می شود.
 • خستگی و آسیب دیدگی بدن در این جراحی کمتر است بنابراین راحت تر از جراحی های دیگر است.

 

فواید عمل لیپوماتیک

روش لیپوماتیک بسیار ایمن تر و موثرترین از روش لیپوساکشن سنتی است. این روش درمانی دارای مزایای بسیاری است که برخی از آنها در زیر ذکر شده است:

 • این روش چربی را بدون آسیب رساندن به اعصاب، رگ های خونی و بافت ها به طور موثر از بین می برد.
 • تروما، درد، کوفتگی و دوره نقاهت بعد از عمل را کاهش می دهد.
 • در مدت زمان کمتری نتایج موثر و رضایت بخشی را به بیماران ارائه می دهد.
 • نتایج کانتورینگ بدن به مراتب بهتر از سایر روش ها است.
 • احتمال خطر کم عفونت، صدمات وارد شده به بدن و ایجاد زخم
 • استفاده از روش لیپوماتیک با بی حسی موضعی به جای بیهوشی عمومی در نتیجه مقرون به صرفه تر و کم خطر تر است
 • حذف سریع چربی
 • بدون زخم و دوره نقاهت کوتاه

کدام مناطق را می توان از طریق لیپوماتیک درمان کرد؟

لیپوماتیک تقریباً می تواند تمام نواحی بدن را درمان کند اما جراحی لیپوماتیک می تواند در چندین قسمت از بدن انجام شود مانند:

شکم و پهلوها

پشت

پاها

بازوها

باسن

سینه

غبغب و ناحیه زیر چانه

ران خارجی و ران داخلی

اما زمانی که عمل لیپوماتیک در مناطق بزرگتر مانند شکم و کمر انجام شود نتایج موثری ایجاد می کند.


هدف از درمان با لیپوماتیک شکم و پهلو

درمان لیپوماتیک شکم و پهلو توسط دستگاهی انجام می شود تا با از بین بردن رسوبات اضافی چربی، مناطق مشکل ساز بدن را باریک، پر و تغییر شکل دهد. این دستگاه دارای سیستم ایمنی فعال خودکار است که هنگام مقابله با بافت غیر چربی کار خود را متوقف می کند، بنابراین خطر آسیب های داخلی و سوختن پوست را کاهش می دهد.

کاندیدای مناسب برای انجام جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

بهترین کاندید عمل لیپوماتیک کسی است که از چاقی موضعی و وجود توده های چربی در قسمت هایی از بدن مانند شکم، بازوها، ران، پهلو و شکم رضایت کافی نداشته باشد. این توده های چربی اغلب در برابر سخت ترین رژیم های غذایی و جدی ترین برنامه های ورزشی نیز مقاوم هستند و گاهی منشا ژنتیکی دارند. لیپوماتیک روش خوبی برای ایجاد منحنی های خوب بدن و شکل دهی بدن است. با این حال، اگر چربی اضافی به بدن شما آسیب می رساند، لیپوماتیک باعث می شود احساس بهتری نسبت به بدن خود داشته باشید.

اگر افراد در بعضی از قسمت های خاص بدن خود تجمع چربی دارند و رژیم غذایی به رهایی از آن کمک نمی کند، جراحی لیپوماتیک می تواند گزینه ای مناسب برای آنها باشد.

جراح پس از معاینه کامل خواهد گفت که آیا فرد کاندیدای خوبی برای انجام جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو می باشد یا خیر.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل