ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

فلپ لاتیسیموس دورسی ص 39

فلپ عضلانی – جلدی لاتیسیموس دورسی ، زمانی اندیکاسیون دارد که ماستکتومی یک نقص شدیدی در ناحیه ایجاد نموده باشد و یا استفاده از فلپ TRAM امکان پذیر نباشد . عضله لاتیسیموس دورسی یک عضله پهن است که در ناحیه پشت قرار دارد و در بالا به استخوان هیومروس متصل می گردد .

خونرسانی ان از شریان توراکودورسال ، شاخه های پرفوراتور از شریان های لومبار فوقانی و همینطور عروق بین دنده ای تامین می شود .

این خونرسانی غنی عضله لاتیسیموس دورسی ، به جراح این امکان را میدهد تا بتواند به راحتی از فلپ ان جهت ترمیم دیواره قدامی قفسه سینه استفاده نماید. جهت کسب نتیجه طبیعی تر ، معمولا از فلپ های لاتیسیموس دورسی به همراه پروتز استفاده میشود .

توجهات جراحی شکم و پهلو :

در قبل از جراحی و در حالتی که بیمار در وضعیت نشسته قرار دارد ، جراح ناحیه دهنده و گیرنده را با قلم مارکر مشخص می نماید . بیمار در وضعیت لترال قرار داده شده و سمت مورد نظر ، بالا اورده میشود و اندام فوقانی باز میگردد.پرستار حوزه جراحی باید پدگذاری ها و حمایت های حین پوزیشن دهی را انجام دهد .

بعد از اینکه عضله جدا گردید و به ناحیه گیرنده منتقل شد بیمار به پوزیشن سوپاین اورده شده و بازوی او به روی جادستی قرار داده میشود .

ابزارهای لازم عبارتند از : ست پلاستیک پایه ، رترکتورهای فایبراپتیک ، ابزارهای عروقی ، قلم مارکر استریل ، ساکشن ، فورسپس های بافتی بلند و قیچی های بلند ، باید دستگاه داپلر و پروب ان را نیز اماده داشت

مراحل جراحی شکم و پهلو

  • ابتدا پوست به شکل جزیره ای برش داده میشود . باید دقت نمود که برش به گونه ای زده شود که بعدها بند کرست و یا لباس شنا اسکار را بپوشاند
  • عضله ، بافت زیرجلدی و فاشیا را از پوست ازاد نموده تا بتوان همه یا بخشی از عضله را جابجا کرد
  • جزیره پوستی و عضله از زیر ناحیه آگزیلا عبور داده شده تا به قفسه سینه برسد . اتصال عضله به هیرمروس و همینطور عروق خونی ان ، دست نخورده باقی می ماند . عضله لاتیسیموس دورسی ، فضای خالی پکتورالیس ماژور را پر نماید
  • جزیره پوستی نیز به ناحیه گیرنده پیوند میگردد.
  • قبل از بستن ناحیه یک پروتز دائمی در زیر عضله قرار داده میشود .
  • یک درن بسته در ناحیه گذاشته میشود
  • جهت ترمیم کمپلکس نیپل-آرئولا میتوان از بخشی از نیپل سمت مقابل و یا بافت ناحیه کشاله ران بافت های مجاور ، ران و یا گوش استفاده نمد . ترمیم کمپلکس نیپل-ارئولا را میتوان در همین جراحی انجام داد و یا به یک زمان دیگر موکول نمود ( یک جراحی کوچک که تحت بی حسی موضعی انجام میشود )
  • ناحیه پانسمان میگردد ، اگر از کرست جراحی استفاده میشود باید خیلی سفت نباشد تا جریان خون فلپ های پوستی را مختل نکند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل