ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

50 درصد تخفیف ویژه عمل جراحی پرینورافی

50 درصد تخفیف ویژه عمل جراحی پرینورافی ، تقاضا برای اعمال زیبایی زنان در طی سال های اخیر افزایش یافته به طوری که یکی از پنج عمل اصلی زیبایی می باشد. این اعمال باعث می‌شوند زنان احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند همچنین از نظر جسمی و جنسی کیفیت زندگی شان بهبود یابد. یکی از جراحی های زیبایی واژن عمل پرینورافی یا تنگ کردن مدخل ورودی واژن است این عمل ترمیمی به منظور کاهش سایز مدخل واژن صورت می گیرد که برخی موارد عمل لابیاپلاستی را در جهت تکمیل این عمل می توان انجام داد.

عمل پرینورافی
عمل پرینورافی

چه کسانی مناسب عمل پرینورافی و ترمیم و زیبایی واژن هستند

اغلب خانم‌ها به دلیل بالا رفتن سن و زایمان های متعدد دچار شل شدن بافت واژن شده اند که می توانند این عمل را جهت تنگ کردن و زیبایی واژن و جهت تکمیل آن لابیاپلاستی را نیز انجام دهند.

50 درصد تخفیف ویژه عمل جراحی پرینورافی
50 درصد تخفیف ویژه عمل جراحی پرینورافی

بعضی علل شل شدگی و گشاد شدن واژن

۱- سن بالا

۲- زایمان

۳- چاقی

۴- سرفه های مزمن

۵- سرفه های مکرر

۶- تومورهای لگنی

 

علائم گشاد شدن واژن

۱- احساس فشار در لگن

۲- احساس پری در زیر دل

۳- درد حین رابطه جنسی

۴- عدم رضایت از رابطه جنسی

۵- تکرر ادرار

۶- عدم رسیدن به ارگاسم

۷- عفونت‌های مکرر واژینال

50 درصد تخفیف ویژه عمل جراحی پرینورافی

برخی از خانم‌ها نیز به دلیل زایمان طبیعی و باز شدن بخیه های ناحیه پرینه و واژن بعد از زایمان و بد جوش خوردن بخیه ها دچار بدشکلی و گشادی و احساس بازماندن ناحیه مدخل واژن بعد از زایمان می شوند که با این روش جراحی یعنی پرینورافی می‌توان مدخل ورودی واژن را تنگ و اسکار یا جای زخم ناشی از زایمان را ترمیم کرد.

 

روش انجام عمل پرینورافی

در این جراحی با نزدیک کردن دیواره های پشتی واژن آنها را به یکدیگر متصل کرده و به این وسیله واژن تنگ خواهد شد. مدت عمل معمولا ۳۰ تا ۴۵ دقیقه می باشد این عمل را می‌توان تحت بیحسی موضعی و به صورت سرپایی انجام داد. بهبودی معمولاً یک هفته طول می‌کشد و بهتر است تا یک ماه نزدیکی انجام نشود. در صورتی که نیاز باشد می‌توان عمل پرینورافی را با لابیاپلاستی به طور همزمان انجام داد.

 

تاثیر پرینورافی بر رضایت جنسی

غریزه جنسی یکی از غرایز اولیه هر انسانی است و زندگی فردی و اجتماعی شخص را می‌تواند تحت تاثیر قرار دهد و رابطه جنسی را می توان نوعی از نیازهای فیزیولوژیک بدن انسان دانست. پس از برقراری رابطه جنسی مکرر و انجام زایمان های متعدد مجرای واژن دچار گشادی و اتساع بیش از حد شده و تغییر اندازه می دهد. تغییر اندازه واژن و گشادی آن باعث عدم لذت شریک جنسی و خود شخص در زمان برقراری رابطه جنسی میگردد. برای حل این مشکل می توان از جراحی های تنگ کردن واژن کمک گرفت.

 

جراحی پرینورافی

این جراحی را در مواردی که  در اثر زایمان های متعدد و یا برقراری رابطه جنسی مکرر، عضلات پرینه دچار آسیب شده ولی آسیب تا عمق واژن پیش نرفته می‌توان انجام داد و نهایتاً دو تا سه سانت از مدخل ورودی واژن را می‌توان به این روش تنگ کرد. همچنین می‌توان مدخل واژن را که بر اثر پارگی قبلی، بد جوش خورده و اصطلاحاً اسکار ناحیه اپیزیوتومی به آن گویند را با این روش ترمیم کرد و شکل ظاهری بهتری ایجاد نمود، که در نهایت باعث حس بهتری در بیمار و شریک جنسی او در برقراری رابطه جنسی خواهد شد.

بعد از این جراحی بیمار بهتر است ۶ تا ۸ هفته از برقراری رابطه جنسی خودداری کند و مراقبت های بعد از عمل نیز که جراح به بیمار توصیه می‌کند در حصول نتیجه بهتر بسیار مهم است.

 

اقداماتی که باید قبل از انجام جراحی پرینورافی انجام شود:

۱- انجام پاپ اسمیر

۲- عفونت های واژینال قارچی و باکتریایی قبل از عمل باید درمان شود

۳- در افراد با نقص ایمنی این جراحی نباید انجام شود

در موارد داشتن بیماری خاص حتماً با جراح زنان قبل از عمل جراحی مشورت کنید.

طی سال های اخیر اعمال جراحی زیبایی زنان به خصوص جراحی زیبایی واژن در میان خانم ها رواج بیشتری پیدا کرده است. انجام این جراحی ها موجب شده تا خانم ها اعتماد از دست رفته خود را باز یابند و حس بهتری نسبت به خود مخصوصا ناحیه تناسلی خود پیدا کنند. همچنین عمل جراحی زیبایی واژن کیفیت زندگی افراد هم به لحاظ جنسی و جسمی بهبود بخشیده و موجب تداوم روابط جنسی خانم ها با شریک جنسی خودشان می شود. یکی از اعمال جراحی زیبایی واژن که طی آن سایز ناحیه ورودی واژن ترمیم و تنگ تر می شود، پرینورافی می باشد.

پرینورافی چیست؟

در اثر عوامل مختلف مانند زایمان طبیعی، افزایش سن، زایمان متعدد و … ممکن است واژن دچار شلی و گشادی شود که این مشکل باعث کاهش اعتماد بنفس خانم ها می شود. یکی از اعمال جراحی زیبایی واژن که طی آن سایز ناحیه ورودی واژن ترمیم و تنگ تر می شود و اندازه دهانه واژن به حالت قبل باز می گردد، پرینورافی می باشد. در برخی موارد عمل جراحی لابیاپلاستی نیز همزمان و در راستای تکمیل جراحی پرینورافی با توجه به صلاحدید جراح زیبایی زنان انجام می شود. جراحی پرینورافی در مدت زمان کوتاهی انجام می شود و به حدود یک ساعت زمان نیاز دارد.

علائم گشادی واژن

 • ارگاسم دشوار یا عدم رسیدن به ارگاسم طی رابطه جنسی
 • عفونت های مکرر
 • عدم رضایت کافی از نزدیکی در طرفین
 • احساس درد حین رابطه جنسی
 • ابتلا به عفونت های مکرر ناحیه واژن
 • بی اختیاری ادرار
 • احساس پری در ناحیه زیر شکم

مزایای پرینورافی

جراحی پرینورافی برای خانم هایی که اختلال ارگاسم دارند مناسب می باشد. همچنین برای افرادی که دچار پارگی پرینه می باشند یا به دلیل مشکلات ژنتیکی، افزایش سن، زایمان، چاقی و … دچار شل شدگی و گشادی دهانه واژن می باشند بسیار موثر است. همچنین این روش می تواند بیماری هایی مانند واژینیسموس، درد شدید هنگام رابطه جنسی، رکتوسل یا بیرون زدگی مثانه به داخل مهبل، خارش واژن و … را درمان کند.

افرادی که به جراحی پرینورافی نیاز دارند!

 • خانم هایی که با بالا رفتن سن و زایمان های طبیعی مکرر دچار افتادگی، گشادی، شل شدگی عضلات بافت واژن شده اند.
 • خانم هایی که به دلیل بد جوش خوردن ناحیه پرینه هنگام زایمان طبیعی دچار بد شکلی ناحیه مدخل واژن شده اند.
 • خانم هایی که از رابطه جنسی خود رضایت کافی را ندارند.

اقدامات قبل از جراحی پرینورافی

در جلسه مشاوره با پزشک، چنانچه به بیماری خاصی مبتلا هستید یا هر نوع دارویی را که مصرف می کنید به پزشک اطلاع دهید. در صورتی که به هرگونه عفونت واژن مبتلا هستید، قبل از انجام پرینورافی باید آن را درمان کنید. یک سری آزمایشات ضروری مانند تست پاپ اسمیر، انعقاد خون و … توسط پزشک برای شما تجویز می شود که باید آن ها را انجام دهید.

جراحی پرینورافی چگونه انجام می شود؟

طی عمل جراحی پرینورافی، بهترین جراح زیبایی زنان با نزدیک تر دیواره های پشتی واژن به یکدیگر آنها را به وسیله بخیه به هم متصل می کند در نتیجه سایز واژن کاهش پیدا می کند. جراحی پرینورافی حداقل 45 دقیقه و حداکثر 1 ساعت به طول می انجامد و معمولا تحت بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می شود. دوره نقاهت عمل پرینورافی حدود یک هفته می باشد. گاهی در برخی موارد در صورتی که یک خانم به مشکلات دیگری از جمله افتادگی رحم و مثانه دچار باشد، جراح می تواند همزمان با جراحی پرینورافی جراحی های مربوط به رفع افتاگی رحم و مثانه را نیز انجام دهد. این جراحی نیازی به بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی انجام می شود.

تاثیر عمل پرینورافی بر رابطه جنسی

میل جنسی یکی از غریزه های اولیه انسان می باشد که زندگی فردی و اجتماعی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. دلایل مختلفی می تواند بر میل جنسی تاثیر بگذارد. از جمله این عوامل می توان به افزایش سن، روابط جنسی مکرر در طول زمان، زایمان های طبیعی مکرر همگی موجب گشادی و از از بین رفتن خاصیت کشسانی مجرای واژن می شود که همین عامل موجب کاهش لذت در طول نزدیکی در طرفین می شود. با انجام جراحی پرینورافی می توان میل از دست رفته جنسی را بازگرداند و لذت یک رابطه جنسی را افزایش داد.

دوره نقاهت عمل جراحی پرینورافی

 • یک هفته بعد از جراحی پرینورافی از سر گرفتن فعالیت های روزمره مانعی ندارد اما انجام رابطه جنسی تا یک ماه بعد از جراحی ممنوع می باشد.
 • محل جراحی باید کاملا خشک و تمیز نگه داشته شود تا از بروز هر گونه عفونت جلوگیری شود.
 • داروهایی که از پزشک تجویز می کند خصوصا آنتی بیوتیک ها بعد از جراحی پرینورافی الزامی می باشد.
 • میزان درد بعد از جراحی پرینورافی بسیار مختصر است اما مصرف مسکن های ساده که از سوی پزشک تجویز می شود می تواند درد را قابل کنترل کند.
 • از انجام فعالیت های سنگین و ورزش هایی مانند اسب سواری، دوچرخه سواری و … خودداری کنید.
 • ناحیه برش را حتما باید خشک و تمیز نگه دارید.
 • برای کاهش میزان فشار بر دیواره واژن باید از بروز یبوست خودداری کرد برای اینکار باید از داروهای ملین استفاداه کرد.
 • اگر جراحی توسط یک جراح زیبایی زنان خوب و با تجربه انجام شود، بیمار هیچ گونه عارضه ای نخواهد داشت.

عوارض جراحی پرینورافی

جراحی پرینورافی روشی بی خطر و ایمن است اما باید توجه داشته باشید که این جراحی را نزد یک پزشک با تجربه انجام دهید تا به عوارضی مانند عفونت، خونریزی بیش از حد، یبوست و … دچار نشوید.

هزینه جراحی پرینورافی

جراحی پرینورافی مبلغ دقیق و معینی ندارد و عوامل مختلفی در برآورد هزینه نهایی آن موثر خواهد بود. از جمله این عوامل می توان به دستمزد جراح، میزان آسیب وارد شده به واژن، منطقه جغرافیایی بیمارستان و … اشاره کرد.

نتیجه گیری

خانم هایی که قصد انجام جراحی های زیبایی واژن دارند بهتر است نگرانی های بی مورد خود را مورد ظاهر ناحیه تناسلی خود کنار بگذارند و با مراجعه به یک بهترین جراح زیبایی زنان در ساریمشکلات و نیازهای خود را بیان کرده و با مشاوره های لازم را در رابطه با نحوه جراحی، مراقبت های لازم بعد از پرینورافی و نتیجه جراحی اطلاعات لازم را دریافت کنند.

غلب بانوان به دلایل مختلفی از قبیل زایمان طبیعی، افزایش سن، داشتن رابطه جنسی، دلایل ژنتیکی، چاقی، یبوست یا سرفه مزمن ممکن است دچار افتادگی رحم شوند. اما به منظور رفع این اختلال جراحی های مختلفی وجود خواهد داشت که مسلماً خانم ها به دنبال بهترین روش جراحی خواهند بود. پرینورافی یکی از بهترین اعمال جراحی های زنان می باشد که به منظور ترمیم و تنگ کردن واژن صورت می گیرد و در طی آن آسیب های پرینه و افتادگی رحم ترمیم شده و بازسازی و تنگ کردن واژن نیز انجام می شود. این امر منجر به افزایش ارگاسم و در نهایت رضایت جنسی زوجین خواهد شد. حال در این نوشته قصد داریم به همه چیز درباره جراحی پرینورافی واژن بپردازیم و امیدواریم بتوانیم کمک شایانی به شما کرده باشیم. همراه ما باشید؛

در ابتدا برای درک بهتر موضوع، پیشنهاد می کنیم به توضیحات دکتر مژده نامداری، بهترین متخصص زنان در تهران در مورد “جراحی پرینورافی” گوش فرا دهید.

پرینه چیست؟

بیایید اول توضیح دهیم که پرینه کدام منطقه از دستگاه تناسلی است و جراحی در این ناحیه چگونه به تنگ کردن واژن کمک می کند؟ پرینه منطقه ای است که بین مقعد و مهبل قرار دارد. پرینه کار مهمی در حمایت ساختاری برای چندین اندام اطراف دارد و عضلاتی را درگیر می کند که نقش مهمی در سفت شدن و شل شدن واژن دارند.

چه چیزی می تواند باعث آسیب به پرینه شود؟

 • زایمان طبیعی

همانطور که بیان شد زایمان طبیعی به ویژه به صورت دشوار، شایع ترین علت آسیب پرینه است. بعضی اوقات در حین زایمان طبیعی، برشی در پرینه ایجاد می شود تا کودک راحت تر بیرون بیاید. بخیه نامناسب توسط پزشک کم تجربه در هنگام زایمان، جهت اصلاح پارگی طبیعی یا بریدگی، ممکن است منجر به بهبودی نادرست بافت، ماهیچه ها و پرینه شود. این امر ممکن است جای زخم، درد و ناراحتی سنگینی برای خانم ها ایجاد کند. البته تجربه چندین زایمان ممکن است این مشکلات را بدتر کند. پرینورافی با باز کردن دوباره محل بخیه و بخیه مجدد آن، می تواند آن ها را اصلاح کند و باعث بهبودی خواهد شد.

وزن بیش از حد می تواند بر کل بدن از جمله پرینه و ساختارهایی که از آن پشتیبانی می کند فشار بیاورد، همچنین باعث از بین رفتن خاصیت ارتجاعی آن خواهد شد.

 • کاهش وزن شدید

همه ما دیده ایم کسی که سریعاً به دلیل بیماری یا رژیم های غذایی وزن زیادی را از دست می دهد، نعوظ هایی از پوست های سفید، ضایعات پوستی و اضافی را تجربه خواهد کرد. درست همانطور که این اثرات ناخوشایند در خارج از بدن قابل مشاهده است، می توانند در اندام های داخلی بدن نیز اتفاق بیفتند. در اثر کاهش وزن شدید ممکن است عضلات پرینه و سایر ماهیچه ها به طور دائمی از بین بروند.

بیشتر بخوانیم : بیمه جراحی لابیاپلاستی

دیگر مواردی که با جراحی پرینورافی درمان می شوند؛

 • خارش واژن
 • شل بودن دهانه واژن که باعث کاهش احساس جنسی می شود
 • واژینیسموس (انقباضات غیر ارادی واژن هنگام مقاربت)
 • وستيبوليت ولور (درد شديد هنگام مقاربت)
 • بی اختیاری ادرار
 • تنگی واژینال داخل رحمی
 • رکتوسل (بیرون زدگی مثانه به داخل مهبل)
 • تقویت زیبایی

آمادگی برای جراحی پرینورافی واژن

قبل از جراحی باید به برخی نکات توجه کرد که رعایت آن ها تأثیر بسیار مثبتی بر نتیجه جراحی خواهد داشت.

اگر شما یائسه هستید یا دارای خشکی واژن می باشید، دیواره های واژن شما دارای استروژن نیستند، مگر اینکه قبلاً از استروژن داخل واژن استفاده کرده باشید. در غیر این صورت، با استفاده از استروژن های داخل واژن حداقل و در مدت 2-3 ماه، قدرت و ظرفیت بهبودی واژن خود را ارتقا می دهید. یک جراح ماهر قبل از عمل از این امر آگاه است و آن را به شما پیشنهاد می کند.

جراح شما باید به طور دقیق فعالیت هایی را که در هفته های بعد از عمل باید انجام دهید را برای شما توضیح می دهد. قبل از عمل، زمان انجام هرگونه تمهیدات لازم برای بهبودی شما است. پیروی از یک رژیم غذایی متعادل با پروتئین، نوشیدن مقدار زیادی آب و شرکت در یک برنامه تمرینی هوازی نیز به شما کمک می کند تا برای جراحی، آمادگی لازم را داشته باشید.

پرینورافی چگونه انجام می شود؟

پرینورافی معمولاً حدود یک ساعت تحت بیهوشی عمومی یا موضعی انجام می شود و برای این جراحی به ندرت بستری شدن در بیمارستان لازم است.

برشی به شکل “V” در دیواره خلفی واژن ایجاد می شود و سپس بافت زخم، برآمدگی و سایر آسیب ها برداشته می شوند. بسته به دلیل عمل جراحی، ماهیچه ها برای رفع مشکل سفت یا شل می شوند و سپس با دقت بخیه صورت می گیرد. پس از مدت زمان بهبودی مختصر، بیمار مجاز به رفتن به منزل خواهد بود.

دوره نقاحت جراحی پرینورافی واژن

به بیماران توصیه می شود بعد از جراحی نکات ذیل را رعایت نمایند؛

 • شش هفته از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید
 • توصیه می شود در این مدت از فعالیت های شدید مانند دوچرخه سواری، اسب سواری، بلند کردن اجسام سنگین نیز جلوگیری شود. بیشتر بیماران بعد از گذشت چند روز می توانند به محل کار خود بازگردند.
 • درد و ناراحتی بعد از جراحی معمولاً کم تا متوسط ​​است و با استفاده از داروهای ضد درد با تجویز پزشک تسکین می یابد. همچنین ممکن است خونریزی جزئی و برخی ترشحات اتفاق بیفتد که امری طبیعی است.
 • ممکن است در اثر بیهوشی یک یا دو روز سرگیجه یا حالت تهوع وجود داشته باشد، اما این امر باید بعد از چهل و هشت ساعت از بین برود، در غیر این صورت حتماً به پزشک خود مراجعه نمائید.
 • محل برش باید تمیز و خشک نگه داشته شود. بخیه ها به خودی خود در طی دو هفته جذب می شوند.
 • نوشیدن مقدار زیادی آب و افزایش فیبر در این مدت برای جلوگیری از یبوست بسیار مهم است.

بیشتر بخوانیم : خلاصه اطلاعات عمل لابیاپلاستی

عوارض جراحی پرینورافی واژن

بطور کلی خطرات کمی در ارتباط با پرینورافی وجود دارد. اما در صورت بروز هر یک از موارد ذیل، باید با پزشک معالج تماس بگیرید؛

 • خون ریزی بیش از حد
 • علائم عفونت
 • یبوستی که از طریق دریافت فیبر برطرف نمی شود
 • ترشحات واژن همراه با بوی ناخوشایند

3 دیدگاه ‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل