ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

جراحی هودکتومی یا جراحی زیبایی کلیتوریس

جراحی هودکتومی یا جراحی زیبایی کلیتوریس

جراحی هودکتومی یا جراحی زیبایی کلیتوریس ،کلیتوریس یکی از حساس ترین نقاط ناحیه ژنیتال و مسئول اصلی ارگاسم در خانم ها می باشد، که در بالاترین قسمت ناحیه تناسلی قرار گرفته است. وجود عصب های جنسی فراوان در این ناحیه باعث شده کلیتوریس خانم ها بسیار تحریک پذیر باشد.

جراحی هودکتومی یا جراحی زیبایی کلیتوریس
عکس عمل هودکتومی

در برخی از بانوان، برای بالابردن و افزایش لذت جنسی لازم است جراحی هودکتومی انجام شود. این جراحی، جزو عمل های زیبایی درمانی واژن است. در طی این جراحی با کاهش اندازه و ضخامت پوسته یا کلاهک کلیتوریس، خانم ها لذت جنسی بیشتری را تجربه می کنند. میتوان گفت که هدف عمل کلیتوریس و هودکتومی، افزایش لذت جنسی در بانوان است. این جراحی نوعی عمل سرپایی است بدین معنی که همان روز می توانید به خانه برگردید تا روند بهبود شما آغاز شود.در این جراحی بخش اضافی یا ضخیم کلاهک کلیتوریس برداشته می شود تا دسترسی به کلیتوریس برای تحریک بیشتر میسر شود.

عمل هودکتومی چیست؟
عمل هودکتومی چیست؟

علت بزرگی کلاهک کلیتوریس چیست؟

کلیتوریس بخشی از ناحیه تناسلی بانوان و عامل اصلی ارگاسم در آنها است. در برخی از بانوان، اندازه کلاهک کلیتوریس بیشتر از حد معمول بزرگ است و این عامل در کیفیت رابطه جنسی و لذت جنسی خانمها تاثیر منفی می‌گذارد. حاملگی، یائسگی، ژنتیک و افزایش سن می‌تواند، از عوامل تاثیرگذار در بزرگی کلیتوریس باشد. در این میان یکی از مهمترین عوامل، ژنتیک افراد است. اما در نهایت هیچیک از علل بزرگی کلاهک کلیتوریس توسط فرد قابل پیشگیری نیست.

عوارض عمل هودکتومی
عوارض عمل هودکتومی

اما نکته ای که مورد نظر هست این هست که قبل از عمل تنگی واژن باید پرسشنامه و مشاوره تخصصی را پر کنند تا دلایل انجام این عمل مشخص شود . چرا که خیلی ها خواهان عمل تنگ کردن واژن هستند . اما دلیل مشخصی برای عمل خود ندارند .

هزینه عمل هودکتومی
هزینه عمل هودکتومی

چرا اندازه کلاهک کلیتوریس مهم است؟

کلیتوریس با بافتی پوشانده است که به آن کلاهک کلیتوریس گفته می شود. این بافت پوستی در واقع هدف بسیار مهمی دارد و مانع اصطکاک دائم در کلیتوریس می شود. اگر هیچ پوستی روی ناحیه کلیتوریس نباشد ممکن است موجب درد، عفونت، خشکی و تحریک بیش از حد شود. در برخی از زنان، این بخش پوستی حجیم و ضخیم است که دلیل آن می تواند ژنتیک، تروما یا زایمان یا مالش در اثر روابط جنسی مکرر باشد.

همانطور که میدانید کلیتوریس تنها یک هدف دارد و آن عرضه لذت جنسی و ارگاسم در خانمها است. در صورتی که کلاهک یا پوسته ی روی آن بزرگ و ضخیم باشد، توانایی کلیتوریس در رسیدن به هدفش کاهش می یابد. با کاهش اندازه کلاهک کلیتوریس، بسیاری از زنان می توانند بیشتر از قبل لذت جنسی ببرند.

جراحی زیبایی کلیتوریس چگونه انجام می شود؟

عمل زیبایی کلیتوریس یا کلیتورال هود ریداکشن یک جراحی سرپایی بوده و به تنهایی تحت بی حسی موضعی قابل انجام است و نیاز به بستری در بیمارستان نمی باشد. این جراحی میتواند در مطب یا کلینیک انجام شود و بیمار بلافاصله ترخیص و با پای خود به منزل می رود تا مراقبتهای بعد از عمل را طبق توصیه های پزشک آغاز کند. در طی عمل پزشک بخش کوچکی از بافت پوستی را بر میدارد تا اندازه کلاهک کوچک شود و به هیچ وجه به کلیتوریس و پایانه ها عصبی دست نمی زند. بنابراین هیچگونه کاهش میل جنسی و آسیب به اعصاب جنسی رخ نخواهد داد.

هودکتومی چیست
هودکتومی چیست
دلایل انجام عمل زیبایی کلیتوریس چیست؟
 • سریعتر رسیدن به اوج لذت جنسی
 • امکان رسیدن به چندین ارگاسم در رابطه جنسی
 • زیبایی ظاهری
 • احساس راحتی بیشتر در هنگام پوشیدن لباس های تنگ
 • کاهش تجمع ترشحات زیر پوسته ی کلیتوریس و عفونت در ناحیه
مزایای جراحی هودکتومی چیست؟

 

 • برطرف کردن اشکال در رسیدن به ارگاسم
 • زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی
 • تحریک راحت تر کلیتوریس در تماس حین رابطه جنسی
 • به ارگاسم رسیدن سریع تر فرد و افزایش رضایت در زوجین حین نزدیکی
 • بهداشت ناحیه کلیتوریس به دلیل کاهش ضخامت پوسته ی کلاهک روی آن و کاهش تجمع ترشحات زیر این بخش از کلاهک
 • عدم سوزش، درد یا خارش ناحیه ی کلیتوریس در موقع پوشیدن لباسهای تنگ
 • افزایش اعتماد به نفس در زنان به دلیل زیبایی واژن

عوارض جراحی هودکتومی چیست؟

هرگونه جراحی می تواند عوارضی مانند خونریزی و عفونت به همراه داشته باشد. بیمار ممکن است حین بهبودی مختصر درد و ناراحتی یا سوزش داشته باشد٬ که این یک امر طبیعی و البته موقتی است و با درمانهای مسکن خوراکی قابل کنترل است. عمل زیبایی هودکتومی توسط پزشک و جراح مجرب و معتبر عوارض زیادی ندارد و اغلب بیماران از عمل رضایت دارند.

جراحی هودکتومی به چه کسانی توصیه می شود؟

اگر علائمی مانند سوزش، درد و ناراحتی در ناحیه کلیتوریس در هنگام پوشیدن لباسهای تنگ، تحریک شدن به سختی ، تاخیر در رسیدن به ارگاسم، ظاهر نازیبای کلیتوریس و کمبود لذت جنسی را دارید، به شما توصیه می کنیم که این جراحی را انجام دهید. کلیتوریس عضوی از بدن زنان است که تنها یک وظیفه دارد، افزایش لذت جنسی! پس اگر از مواردی که در بالا ذکر کردیم رنج می برید، به انجام این عمل فکر کنید.

 

مراقبتهای بعد از عمل زیبایی کلیتوریس

دوره نقاهت بعد از هودکتومی ۳ تا ۴ روز است. روز اول باید استراحت مطلق داشته باشید. و پس از آن تا ۳-۴ روز بهتر است در منزل بمانید و از فعالیت سنگین و ایستادن یا نشستن طولانی پرهیز کنید. برای جلوگیری از هر نوع عارضه ای به مراقبتهای بعد از عمل هودکتومی که در زیر آمده است، توجه کنید:

 1. تا یک ماه بعد از عمل کارها و ورزشهای سنگین انجام ندهید.
 2. استفاده از وان و استخر تا یک ماه بعد از عمل ممنوع است.
 3. از غذاهای چرب و تند پرهیز و برای جلوگیری از یبوست میوه و سبزی و مایعات فراوان استفاده کنید.
 4. مصرف سیگار و قلیان در دوره ی بهبودی تا یک ماه اکیدا ممنوع است.
 5. رابطه جنسی خود را از یک ماه بعد از عمل و بهبودی کامل کلیتوریس می توانید آغاز کنید.

 

 سوالات متداول درباره جراحی کلیتوریس

1- آیا لذت جنسی با عمل زیبایی کلیتوریس کاهش می یابد؟
به دلیل بی حسی موضعی اولیه ممکن است حس شما در این ناحیه کمی کاهش یابد اما از آنجایی که هیچ آسیبی به اعصاب در طی جراحی زده نمی شود، هیچ حس جنسی از بین نخواهد رفت اما ورم در این ناحیه می تواند حس پوستی ناحیه را کاهش دهد که معمولا بین سه تا چهار ماه طول می کشد تا به حالت عادی بازگردد. پس از این مدت کلیتوریس نمایان تر شده و رسیدن به ارگاسم سریع تر خواهد شد و فرد می تواند حتی چند ارگاسم در یک رابطه را تجربه کند.

 

2- آیا جراحی کلیتوریس نیاز به بیهوشی دارد؟
عمل جراحی کلاهک کلیتوریس یا هودکتومی تحت بی حسی موضعی با آرام بخش خوراکی یا بیحسی نخاعی و یا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. ولی در این افراد به دلیل حساسیت بالای ناحیه ی جراحی توصیه می شود که از روش بیحسی موضعی استفاده نشود.

 

3- آیا عمل زیبایی کلیتوریس دردناک است؟
به دلیل استفاده از بی حسی موضعی در این ناحیه، بیمار هیچ گونه دردی را در طی عمل حس نخواهد کرد. اما همانطور که در هر عمل موضعی مانند اعمال دندانپزشکی در ابتدا نیاز به تزریق موضعی داروی بیحسی می باشد، درد و سوزش ناشی از تزریق داروی بیحس کننده اجتناب ناپذیر است. گرچه تا حدودی میتوان این مشکل را با مصرف داروی خوراکی مسکن و آرامبخش و همینطور کرمهای بیحس کننده موضعی مانند زایلاپی و لیدوکایین مرتفع کرد.

 

4- آیا رابطه جنسی پس از عمل زیبایی کلیتوریس بهبود خواهد یافت؟
بهبود ظاهری ناحیه تناسلی می تواند اعتماد به نفس فرد را افزایش دهد و موجب حس بهتر فرد در رابطه جنسی و احساس رضایتمندی بیشتر فرد شود. هدف عمل زیبایی کلیتوریس یا کلیتورال هود ریداکشن، افزایش تحریک کلیتوریس در طی رابطه جنسی به وسیله بهبود دسترسی به این ناحیه است. در افرادی که کلاهک کلیتوریس ضخیم و برجسته باشد سبب کاهش تحریک اعصاب کلیتوریس حین رابطه ی جنسی می شود و عمل جراحی برداشتن بخش اضافی این کلاهک باعث بیشتر در دسترس بودن کلیتوریس و در نتیجه موجب افزایش تحریک اعصاب کلیتوریس و ارگاسم بیشتر و بهبود رابطه جنسی می شود. و به دنبال این اتفاق رضایتمندی زن و شوهر طی رابطه ی جنسی مطلوبتر خواهد شد.

جراحی هودکتومی یا جراحی زیبایی کلیتوریس

جراحی هودکتومی یا جراحی کلیتوریس

جراحی هودکتومی

 هودکتومی یا جراحی زیبایی کلیتوریس
  جراحی زیبایی کلیتوریس

کلیتوریس در بالاترین قسمت لابیاهای مینور قرار دارد. حدود ۸۰۰۰ عصب جنسی در این منطقه قرار گرفته است. این قسمت از ناحیه تناسلی زنان، معادل آلت جنسی مردان است که رشد نکرده و نقش مهمی در رسیدن زنان به ارگاسم دارد. یکی از جراحی های زیبایی زنان مربوط به این ناحیه بوده و هودکتومی نامیده می شود. در این مقاله به عمل زیبایی کلیتوریس در تهران و دلایل انجام آن خواهیم پرداخت. برای دسترسی سریع تر به بخش های مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

کلیتوریسم کجاست؟

در آناتومی واژن خانمها کلیتوریس در بالای مجرای پیشابراه قرار گرفته و قابل مشاهده است. بقیه ساختار آن که تا دهانه واژن کشیده شده نامرئی است. سطح کلیتوریس را قسمتی به نام هود یا کلاهک پوشانده که از کلیتوریس محافظت می کند. گاهی این کلاهک پرچین و چروک یا خیلی بزرگ شده و روی کلیتوریس را می پوشاند.

دلیل بزرگ شدن کلاهک هود

بعضی از خانمها به طور مادرزادی و ارثی کلاهک چوچوله شان بزرگ است. اما در برخی دیگر عوامل زیر باعث رشد زیاد پوست کلاهک می شود:

 • بالا رفتن سن
 • بارداری و زایمان
 • یائسگی
 • مالش بیش از حد در رابطه جنسی

همچنین، اختلالات هورمونی، برخی بیماریها و تروماها نیز علت بزرگی هود کلیتوریسم هستند.

چرا عمل کلیتوریال هود ریداکشن انجام می شود؟

کلاهک کلیتوریس در بعضی از زنان خیلی بزرگ است و به همین دلیل بسیار برجسته شده و از لابیاهای ماژور بیرون می زند. در نتیجه فرم واژن نامتقارن و بد می شود. بزرگی کلیتوریس مشکلات دیگری نیز ایجاد می کند. مثلا:

 • درد و سوزش موقع ورزش یا پوشیدن لباسهای تنگ
 • حالت مردانه پیدا کردن ناحیه تناسلی زنان
 • عفونت و خشکی در این ناحیه
 • تحریک نشدن چوچوله موقع رابطه جنسی
 • نرسیدن به ارگاسم
 • تحریک بیش از حد کلاهک به خاطر بزرگی آن و سایش زیاد با لباس

مزایای کوچک سازی کلاهک کلیتوریس در شیراز

زنانی که عمل کوچک سازی کلاهک کلیتوریس را انجام می دهند از مزایای زیر بهره مند می شوند:

 • ارگاسم سریعتر
 • تجربه چندین ارگاسم در یک رابطه جنسی
 • افزایش حس جنسی و میل جنسی
 • زیبایی واژن و افزایش اعتماد بنفس زنان
 • رفع درد و سوزش کلیتوریس

به علاوه، عمل زیبایی کلیتوریس به بهداشت بیشتر ناحیه تناسلی کمک می کند.

عمل هودکتومی چه عوارضی دارد؟

موقع جراحی هیچ دردی حس نمی کنید اما بعد از جراحی کمی احساس درد، سوزش و تورم دارید که طبیعی است و بعد از چند روز برطرف می شود. دیگر عوارض جراحی هودکتومی عبارتند از:

 • باز شدن بخیه ها
 • عفونت
 • خونریزی زیاد
 • بی حسی کامل بخاطر صدمه دیدن اعصاب کلیتورال

مراقبتهای بعد از جراحی هودکتومی

بخیه های عمل کلیتورال جذبی هستند و نیازی به کشیدن ندارند. بخش زیادی از تورم کلیتوریس نیز بعد از چند روز برطرف می شود. انجام مراقبتهای زیر در داشتن بهترین تجربه عمل زیبایی کلیتوریس نقش مهمی دارند:

 • مصرف داروهای مسکن و آنتی بیوتیک ها طبق دستور پزشک
 • استفاده از کرم ترمیم لابیاپلاستی (اگر تجویز شده است)
 • تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه تناسلی تا زمان بهبودی
 • پوشیدن لباس زیر و شلوار گشاد و نخی
 • عدم ورزشها و فعالیتهای سنگین تا یکماه
 • نداشتن مقاربت تا یکماه بعد از عمل و یا بعد از بهبودی کامل
 • خوردن غذاهای سرشار از فیبر برای جلوگیری از یبوست و فشار به واژن

بهترین جراح زیبایی واژن در تهران

اعصاب کلیتوریس بسیار حساس هستند و نباید آسیب ببینند. به دلیل حساسیت این ناحیه و جلوگیری از عوارض هودکتومی باید این کار را نزد بهترین جراح زیبایی واژن انجام دهید. بهترین دکتر هودکتومی شیراز جراحی است که صدها تجربه موفق در زمینه جراحی های واژن داشته و کاملا ناحیه تناسلی زنان را می شناسد.
متخصص عمل کلیتوریسم با تجربه، مهارت و دقت بالایی که دارد می تواند بدون آسیب زدن به اعصاب این ناحیه کوچک سازی هود کلیتوریس را انجام دهد. اگر قصد دارید جراحی کوچک کردن کلاهک کلیتورال را در شیراز انجام دهید، پیشنهاد می کنیم به مرکز زیبایی زنان خورشید مراجعه کنید.

هزینه عمل کلیتوریسم در تهران

هزینه عمل هودکتومی در شیراز بستگی به جراح، نوع نخ و تعداد بخیه ها، نوع روش جراحی (با لیزر، آر اف یا تیغ)، انجام همزمان عملهای زیبایی دیگر و … دارد. بعد از معاینه و شنیدن خواسته های شما، پزشک می تواند هزینه جراحی را مشخص کند.
به علاوه، معمولا عمل کلیتوریسم و لابیاپلاستی باید با هم انجام شوند. در نتیجه هزینه لابیاپلاستی و هزینه عمل جراحی هودکتومی بهم اضافه می شوند. با این وجود، انجام این دو عمل به طور همزمان کاملا مقرون به صرفه است. در ضمن، این جراحی نیز مثل بقیه جراحی های زیبایی تحت پوشش بیمه و بیمه های تکمیلی نیست.

سوالات پرتکرار درباره کوچک کردن کلاهک کلیتورال در تهران

بانوان شیرازی یا ساکن استانهای جنوبی کشور که جراحی هودکتومی خود را در تهران انجام می دهند، معمولا سوالات زیر را در مورد عمل زیبایی کلیتوریس می پرسند:

هود ریداکشن همان ختنه زنان است؟

خیر. هودکتومی با ختنه زنان فرق دارد. در ختنه، خروسک یا ختنه گاه زن کاملا برداشته می شود تا حس جنسی این ناحیه از بین برود. اما در هودریداکشن فقط بخش کمی از هود کنار زده می شود تا کلیتور بهتر تحریک شده و ارگاسم زنان بیشتر شود.

چه کسانی باید عمل کلیتوریسم را انجام دهند؟

زنانی که عمل لابیاپلاستی انجام می دهند و یا آنهایی که کلیتوریس شان از لابیاماژور بیرون زده و آلت شان حالت مردانه پیدا کرده باید عمل کلیتوریسم را انجام دهند.

همزمان با کلیتورال هود ریداکشن می توانم عمل دیگری انجام دهم؟

عمل لابیاپلاستی، روشن سازی بیکینی و عمل تنگ کردن واژن در شیراز را می توانید همزمان با هود ریداکشن انجام دهید.

کوچک سازی کلاهک کلیتوریس لذت جنسی را کم می کند یا زیاد؟

این جراحی باعث تحریک بیشتر چوچوله یا خروسک زنان شده و میل جنسی، حس جنسی و ارگاسم زنان را چند برابر می کند.

کدام جراح برای انجام عمل زیبایی کلیتوریس مناسب است؟

متخصص جراحی زیبایی واژن که در جراحی کلیتوریسم ماهر است بهترین گزینه برای شماست. شما می توانید این جراحی را نزد خانم دکتر سیده مرضیه طباطبایی در شیراز انجام دهید.

دوره نقاهت بعد از عمل هود ریداکشن چقدر است؟

دوره نقاهت بعد از هودکتومی کوتاه بوده و چند روز تا یک هفته باید استراحت کنید. بعد از جراحی تا زمان بهبودی کامل باید به دقت مراقبتهای عمل زیبایی کلیتوریس را رعایت کنید.

قبل از عمل کلیتوریسم باید کار خاصی انجام دهم؟

باید معاینه شوید و تست پاپ اسمیر بدهید. اگر عفونت واژینالی یا ادراری، زخم در ناحیه تناسلی، زگیل یا تبخال فعال دارید باید قبل از هودکتومی کاملا درمان شوید. یک روز قبل از جراحی باید استحمام کرده و ناحیه تناسلی را شیو کنید.

آیا عمل زیبایی کلیتوریس دردناک است؟

نه چون با بیحسی موضعی انجام می شود. بعد از عمل هم درد کمی دارید که با مسکن برطرف می شود.

چرا حس جنسی من بعد از هود ریداکشن کم شده است؟

کاهش حس جنسی بخاطر تورم هود و کلیتوریس است. ۳ تا ۶ ماه بعد کاملا این تورم از بین می رود و حس جنسی شما چند برابر بیشتر از قبل خواهد شد. پس نگران نباشید.

اگر شما هم سوالی درباره عمل زیبایی کلیتوریس یا هودکتومی در شیراز دارید؛ در بخش نظرات این مقاله برای ما سوالات خود را ارسال کنید.

-عمل پرینورافی ، 3-درمان یائسگی ، 4-عمل لابیاپلاستی ، 5-خشکی واژن ، 6-نحوه سفید کردن واژن با لیزر ، 7 – بهترین جراح واژینوپلاستی ، 8- تزریق ژل به واژن ، 9- PRP واژن ،10 – تنگی واژن ،11- جراحی هودکتومی  12 – لیزر مونالیزا تاچ

1 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل