ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

علائم شل شدن واژن

شل شدن واژن

علائم شل شدن واژن ،آیا تا به حال در مورد سندرم آرامش واژن (VRS) شنیده اید؟

روند پیری تنها عامل ایجاد VRS نیست. بارداری و زایمان، یائسگی و تغییرات در افزایش وزن، عواملی هستند که بر تمام اندام‌ها و سیستم‌های زن تأثیر می‌گذارند. زایمان به کشش فوق العاده واژن در طول زایمان نیاز دارد، افزایش وزن نیز مانند دوران بارداری باعث کشش بافت های بدن می شود و با شروع یائسگی، حتی سالم ترین زنان نیز روند طبیعی کشش واژن (VRS) را تجربه خواهند کرد.

علائم شل شدن واژن
علائم شل شدن واژن

VRS – چه زمانی شروع می شود؟

این وضعیت ابتدا در زنان از سنین 30 تا 40 سالگی، عمدتاً به دلیل زایمان یا افزایش وزن ظاهر می شود و همچنان بر پوشش مخاطی واژن تأثیر می گذارد. واژن به تدریج از یک اندام با پوشش مخاطی قوی، ضخیم و مرطوب، که قادر به بازسازی مداوم کلاژن است، به عضوی با پوشش مخاطی نازک، ضعیف و خشک که به طور فزاینده‌ای قادر به بازسازی رشته‌های کلاژن جدید نیست، تغییر می‌کند. کلاژن پروتئین ضروری برای تقویت بافت همبند در تمام قسمت های بدن از جمله واژن است. همانطور که پوست به تدریج رطوبت و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، دیواره و مخاط واژن نیز به همین ترتیب است.

شل شدن واژن
شل شدن واژن

علائم VRS همچنین ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تحریک واژن همراه با خارش و سوزش
خشکی
درد هنگام مقاربت (دیسپارونی)
pH پایین واژن، محیط را برای عفونت باز می کند
درجات بی اختیاری ادرار به دلیل ضعیف شدن مخاط واژن
درمان Er-YAG و CO2 – دو محلول لیزر غیر تهاجمی

قبل از روش های GynaeLase برای کاهش علائم VRS، گزینه های درمانی شامل موارد زیر بود:

کرم‌ها و اسپری‌های سفت‌کننده مختلف برای سایر روش‌های دارویی و پساری‌های هورمونی تجویز می‌شوند که همگی نتایج محدودی را ارائه می‌کنند و نیاز به استفاده مکرر دارند.

گزینه های رفتاری مانند تمرینات کگل که اثربخشی کوتاه مدت دارند.

روش‌های جراحی که در آن بافت‌های واژن و مرتبط با آن برش داده می‌شوند و تغییر شکل می‌دهند (واژینوپلاستی) نتیجه طولانی‌تری دارند، اما با افزایش خطر تشکیل اسکار، عفونت یا آسیب عصبی همراه هستند.

اکنون GynaeLase سه گزینه درمانی بدون درد و غیر جراحی را ارائه می دهد که هر دو باعث بازسازی کلاژن در مخاط واژن، تقویت دیواره های واژن و باریک کردن (سفت کردن) قطر حفره واژن می شوند. درمان فقط چند دقیقه طول می کشد و باعث سفت شدن و انقباض فوری می شود. به دلیل استحکام و ضخامت بهتر دیواره واژن، هر دو شریک رضایت جنسی قابل توجهی را تجربه خواهند کرد. این استحکام ساختاری بهبود یافته نیز مانند گذشته به حمایت از مثانه کمک می کند.

VRS دیگر لازم نیست شرایطی باشد که زنان باید آن را تحمل کنند، همراه با علائم ناخوشایند همراه آن و ایجاد تأثیر بر کیفیت زندگی.

روش بررسی: 30 زن پس از زایمان مبتلا به VRS یا آتروفی واژن، در سنین 33 تا 56 سال (میانگین 7/41 سال) به طور تصادفی به دو گروه A و گروه B تقسیم شدند. هر دو گروه به مدت 4 جلسه در 1 تا 2 هفته درمان شدند. فواصل زمانی با Er:YAG 2940 نانومتری از طریق دامنه های اسکن 90 درجه و 360 درجه. در گروه A، 2 جلسه اول با دامنه 360 درجه و 2 جلسه پایانی با دامنه 90 درجه در حالت میکروپالس چندگانه، 1.7 ژول در هر شات، 3 مولتی شات، 3 پاس در هر جلسه انجام شد. گروه B در هر 4 جلسه تحت درمان حالت میکروپالس چندگانه با دامنه 90 درجه قرار گرفتند (همان پارامترهای گروه A) سپس در طول 2 جلسه پایانی 2 پاس / جلسه اضافی با دامنه 360 درجه، حالت پالس طولانی، 3.7 ژول تحویل داده شد. تحویل در هر شات ارزیابی پرینومتر در ابتدا و 2 ماه پس از درمان برای تنگی واژن انجام شد. نمونه های بافت شناسی در ابتدا و 2 ماه پس از عمل برداشته شد. رضایت ذهنی از سفت کردن واژن همراه با بهبود رضایت جنسی ارزیابی شد. نتایج از نظر معنی داری آماری با آزمون تی زوجی مورد آزمایش قرار گرفتند.

یافته‌ها: همه آزمودنی‌ها مطالعه را با موفقیت بدون عارضه جانبی به پایان رساندند. بهبود قابل توجهی در آرامش دیواره واژن در همه افراد در 2 ماه پس از عمل بر اساس مقادیر پرینه‌ومتر، در ورودی شریک برای سفت کردن واژن (76.6٪) و برای رضایت جنسی که توسط خود افراد (70.0٪) ارزیابی شد، مشاهده شد. یافته‌های بافت‌شناسی الاستیسیته بهتر دیواره واژن را با سفت شدن و سفت شدن پیشنهاد می‌کند.

نتیجه‌گیری: هر دو رژیم درمانی با لیزر Er:YAG برای VRS باعث بهبود قابل توجهی در آرامش واژن شد. با مولتی شات های ارائه شده در حالت میکروپالس چندگانه از طریق محدوده اسکن، درمان غیرجراحی لیزر Er:YAG بدون درد، ایمن، بدون عوارض جانبی، به راحتی قابل تحمل و موثر بود.
کلمات کلیدی: حالت میکروپالس چند شات، سفت کردن واژن، محدوده اسکن 360 درجه، محدوده اسکن 90 درجه، پرینومتر، رضایت جنسی، الاستینوژنز، کلاژنز، بازسازی بافت

شل شدن واژن

علائم شل شدن واژن

علائم  شل شدن واژن

علائم شل شدن واژن

علائم شل شدن واژن
علائم شل شدن واژن

علائم شل شدن واژن

 

-عمل پرینورافی ، 3-درمان یائسگی ، 4-عمل لابیاپلاستی ، 5-خشکی واژن ، 6-نحوه سفید کردن واژن با لیزر ، 7 – بهترین جراح واژینوپلاستی ، 8- تزریق ژل به واژن ، 9- PRP واژن ،10 – تنگی واژن ،11- جراحی هودکتومی  12 – لیزر مونالیزا تاچ

13- رفع تیرگی واژن 14 – لیزر واژن 15 – عکس عمل لابیاپلاستی – 16 – جوان سازی واژن 17 –عمل تایتنینگ واژینال

18 – تایتنینگ 19 – هزینه عمل زیبایی واژن 20 – شل شدن واژن

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایت بهترین جراح بیش از 12 سال در حوزه تخصصی پزشکی زنان سابقه دارند و در این مدت تجربه های بسیار ارزشمندی را در حوزه جراحی های زیبایی زنان و لیزر درمانی کسب نموده اند.
سایت بهترین جراح در حال حاضر با دارا بودن 12 سال سابقه کار، هم اکنون در محدوده ونک شهر تهران و مراکز مختلف درمانی تهران به ارائه انواع خدمات درمانی و به صورت کاملا تخصصی در زمینه زیبایی زنان می پردازند.

روزهای کاری

شنبه : 21.00 - 09.00
یکشنبه : 21.00 - 09.00
دوشنبه : 21.00 - 09.00
سه شنبه : 21.00 - 09.00
چهارشنبه : 21.00 - 09.00
پنجشنبه : 21.00 - 09.00
جمعه : تعطیل